Zadní lampa US

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od sahara »

vtuni píše:
sahara píše:ale tak před tu 5/21W by se mohl dát odpor a bylo by to vyřešený,nebo ne??
edit před tu 10W
jako máš na mysli použít klasickou jednovláknovou 21W žárovku a tím odporem namontovaným na tom propojení z obrysovek jí ztlumit na těch 10W ... :idea: to by asi taky šlo.. :idea:
no jenže co se pak stane až do ní pustíš proud i z brzdy......nebo obrysovce je 10W a aby to svítilo stejně jako 5/21W(ta vrchní) tak tam dát odpor před tu 10W a tim by se měl zmenšit výkon a mělo by to svítit stejně....ale vůbec si nejsem jist :)
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od vtuni »

ted nevím jestli neplácnu kravinu :blush: protože mé elektrikéřské znalosti jsou menší než slabé... ...ale auto má 12V ...

a 12V je furt 12V ..bez ohledu na to, kolika drátama to tam přivedeš ne..??
to jako když bych si natáhl do kufru 20 kabelů... a každej by mi dal 12V ..tak bych měl v kufru 240V ??? ..to asi ne ...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
takže pokud to bude tím odporem přiškrcený, aby to svítilo přes parkovačky jen 10W.. a pak tam jinou cestou (z brzdy) přijde plná štáva..tak se ta žárovka normálně rozsvítí naplno nebo ne..???


kurňa at už to tady Goauld nebo Majrek001 rozlouskne :fool: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od sahara »

myslim si že máš pravdu.....ale ruku do vohně za to nedám...protože to byla moje první myšlenka ale vůbec si s ní nejsem jist....spíš jsem si myslel že kecám kraviny...taky tu eletriku moc nemusim
ale kdyby to takhle fungovalo tak jen zjistit odpor a připojit plus z parkovačky a je to vyřešený
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od sahara »

něco jsem našel..........zde : http://www.motoservis-jakuba.cz/wp-cont ... typ-18.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
dole to L je zadní světlo to B je brzdovej spínač a ta vlnovka je odpor přes kterej to svítilo normálně....takže už prstíček do ohně za to dám... :)
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od vtuni »

podle toho co říkáš, a jak já to chápu tak

začínám děsit sám sebe.... :blush:
já mám vždycky pravdu platí i v případě, že o té věci vím absolutní hoVWno

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od sahara »

vtuni píše:

já mám vždycky pravdu platí i v případě, že o té věci vím absolutní hoVWno
to by mělo bejt tvoje nový heslo :good: :D
a že si borec to ví už každej :) .....jinak odpor mi tam vychází 6,85 ohm takže 7 ohm.....ale vůbec nevim jak ta žárovka bude svítit chtělo by to koupit pár odporů okolo toho 7 ohm a vyzkoušet to.....no to už je na gazz88
jinak výpočet můžu mít taky blbě.....
edit: byl jsem v gesu si něco koupit tak jsem se jich zeptal na tu žárovku a jakej odpor..... z hlavy mi řekli něco kolem sedmi(tak mám asi ten výpočet dobře) a odpor se dělá 6,8 ohm a nižší je 4,7 ohm.....asi bude hodně záležet jak to bude svítit v tý lampě,myšleno jak se to tam bude lámat odrážet to světlo....
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od SandrikGVI »

tak i já přidám svou troškou do mlýna :D tady je moje předělávka na US look...je to vyřešený dvouvláknovou žárovkou 21W/5W...je upravená patice žárovky pro brzdovku aby se tam ta dvouvláknová dostala
upravená patice.jpg
zadek obrysovky.jpg
zadek obrysovky a brzdovky.jpg

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od vtuni »

super :good:
bylo by nejaký podrobnější info.... pokud souhlasíš ...aby se to dalo třeba do FAQ.. :?: :wink:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od marfy8 »

Paráda, já zatím nikde nemůžu sehnat tu dvouvláknovku :-( ...

Uživatelský avatar
-DaNNy-
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od -DaNNy- »

Zaujala mě tato diskuze, taky jsme to zkusil udělat tak se s vámi podělím o zkušenosti. Nejjednodušší řešení je s použitím dvouvláknové žárovky jak tu někdo už fotil: Použít dvouvláknovou žárovku 5/21W a na konektor 5W připájet drátek ze signálové cesty pro parkovačku a na ten druhý 21W konektor na žárovce připájet drátek ze signálové cesty pro brzdu. Mínus se řešit nemusí, protože to je pro všechny žárovky stejné, takže jen dva drátky a je to. Má to ale dvě zásadní nevýhody. První je že takto naletovaná žárovka se nedá na silnici vyměnit. Druhá podstatně horší, že kontrast mezi svícením parkovačky a brzdou je velmi malý. Prostě není vidět že se rozsvítí brzdy. Proto jsem to také hned vrátil zpět. Jako nápad je to pěkný, ale chtělo by to pořešit, jak to udělat, aby kontrast při brždění byl větší... Zkoušel jsem to proto vyřešit odporama, dala by se v klidu použít jednovláknová žárovka, nebyl by problém ji kdykoli vyměnit. Žárovka by se jen nažhavila aby svítila přibližně stejně jako parkovačka na cca 5W a při brždění (žárovka se rozsvítí na plných 21W) je kontrast mnohem větší. Zde je ale jedna menší nevýhoda: že když se zapnou světla tak přes ty odpory to nabíhá pomaleji, takže spodní parkovačka se rozsvítí ihned po zapnutí spínače a ta horní by se postupně rozžhavila o cca 2 sekundy později. Brzda se pak rozsvítila ihned, to je v pohodě. Stejně pak by to bylo u vypnutí, dolní vypnuty hned, horní by ještě cca 2sec doznívaly... Mě osobně tohle trochu vadilo, takže jsem to jen vyzkoušel a vrátil do původního stavu. Myšlenka se mi ale líbí, kdyby to někdo ještě zdokonalil, tak aby to svítilo jak má s dostatečným kontrastem, tak dejte vědět! Případně kdyby se někomu líbila varianta s odpory a nevadilo by mi pozdější nabíhání, tak se klidně ozvěte-namontuju na to zadní US modul.

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od sahara »

jaký odpory si použil a jak moc se ty odpory hřáli? koukni jsem pls asi to rozlouskneš když tomu rozumíš http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=75&t=268030" onclick="window.open(this.href);return false;
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

Uživatelský avatar
kaucak1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: 30.04.2013 20:22
Bydliště: Praha

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od kaucak1 »

Mám jen takovej dotázek :) je tohle origo to svicení dvou pruhu v US ?

Uživatelský avatar
Wíťa
Člen klubu
Příspěvky: 2688
Registrován: 27.10.2008 05:15
Bydliště: Havl. Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od Wíťa »

Jo
NA PRODEJ díly golf iv http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... 6#p2381636" onclick="window.open(this.href);return false;
OPRAVY A RENOVACE SEDAČEK VW GOLF IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=260712" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
-DaNNy-
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od -DaNNy- »

Podařilo se mi trochu doladit US na zadní lampy. Našel jsem jednoduché řešení, jak udělat žárovku kdykoli vyměnitelnou a nezničit přitom originální patici. Navíc s použitím dvouvláknových diod ( ale těch dražších okolo 350,-/ks) je kontrast daleko větší než u žárovek, nikdo nepřehlédne že brzdíte... Pokud by měl někdo zájem, seženu a namontuji.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zadní lampa US

Příspěvek od vtuni »

know - how zkoumat nebudu... to je tvoje věc..ale když tu něco nabízíš, nebylo by od věci si aspoň v podpise doplnit odkud jsi... pochybuju, že to budeš montovat od Chebu až po Hodonín..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“