Těsnení sloupku (dveří) u skla

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Woko_O
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 466
Registrován: 22.09.2011 22:50

Těsnení sloupku (dveří) u skla

Příspěvek od Woko_O »

Čagou.

Mám takovej problém že při rychlostech kolem 80km/h a výš se ozývají jakoby nárazy větru v oblasti zrcátek a tam někam nahoru kolem dveří.. Nejdřív jsem myslel že je to ta tlustá guma (těsnící). Ta ale dosedá na všech místech a ani tam tudy nic neprotejká.. Napadla mě ještě sametka,že by byla moc vymačkaná.. Moje matka má totiž přibližně stejnej rok výroby golfa a když sem s tim jel, tak tam to neprofukuje ani nic nevydává zvuky narážejícího větru..při zavřenejch dveří je ta sametka vidět,jak je opřená a dolehá na rám dveří.. Kdežto já ji vidět nemám,je ukrytá kdesi mimo. Navíc ted tady stojí jeden Golf, zřejmě nějakej novější a ten kolem toho sloupku dveří a u skla má přímo gumový těsnění který tam kreje tu mezeru. Nevíte náhodou jestli je to takhle origo? Případně jestli se to dá zakoupit? Je to Golf IV..

Přikládám fotky jak to tam je, a ta poslední fotka je na mojím autě..(zlatá barva)..

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Těsnení sloupku (dveří) u skla

Příspěvek od vtuni »

novejším modelový roky (myslím 2001+) už tam to těsění mají.. určitě se dá koupit ve vw ..ale na tvoje dveře ti nebude pasovat, protože ty dveře z novějšího modelovýho roku jsou trochu jiný - upravený
právě pro to těsnění..

Obrázek
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Woko_O
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 466
Registrován: 22.09.2011 22:50

Re: Těsnení sloupku (dveří) u skla

Příspěvek od Woko_O »

Aha..

Nevim jak jinak vymyslet to utěsnění..jsem snad vyzkoušel už všechno a tohle mi docela leze na nervy,když vim že to dělat nemá..

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Těsnení sloupku (dveří) u skla

Příspěvek od vtuni »

jedině samodomo ako kolegovia z východu.. jak my lingvisti říkáme "co-workers from EXIT"
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=1 ... n%C4%9Bnie" onclick="window.open(this.href);return false;
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
TOMSA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4296
Registrován: 30.07.2009 18:23
Bydliště: Milovice(Kromeriz)

Re: Těsnení sloupku (dveří) u skla

Příspěvek od TOMSA »

samolepící mikroporézní pryž,používá se jako těsnění do oken,dveří atd,od tl.1,5-20mm,šířka 5-1000mm,délka 10-2000mm,stačí si říct co potřebuješ a není problém...vyjde tě to na pár korun :wink:
když tak SZ
http://www.g3.cz/cs/catalog/samolepici- ... zka-mpp-08" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) TOMSA dne 08.03.2014 16:55, celkem upraveno 1 x.
22.-25.8.2018 -14.VW Golf meeting Podroužek 2019
S MK3,to je jak s ženskou,"Když ji miluješ,není co řešit"
FUCK NEW CARS,I AM RIDING OLD SCHOOL !!!

Uživatelský avatar
Woko_O
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 466
Registrován: 22.09.2011 22:50

Re: Těsnení sloupku (dveří) u skla

Příspěvek od Woko_O »

To je jasný..to se dá použít.. :) spíš by mě ale zajímalo kam ho na ty dveře nalepit.. Jestli tak aby to přiléhalo na tu těsnící gumu (silnou) kolem dveří a nebo na sametku.. a nebo jestli to mám dát přímo na tu horní hranu. Stalo se mi totiž že když sem to nalepil na místo kde se to mělo dotýkat, tak to potom dělalo ještě větší bordel, protože ty dveře úplně nedosedly.. Počítám že to chce tlouštku asi jen něco kolem 2-3mm..

To co má ten slovák je podle mě až úplně ta hrana nahoře,kde je takovej ten žlábek...

Uživatelský avatar
Woko_O
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 466
Registrován: 22.09.2011 22:50

Re: Těsnení sloupku (dveří) u skla

Příspěvek od Woko_O »

Tak zajímavý zjištění...at ty dveře zadělám čimkoliv (páska,lepící těsnení atd.) tak je pořád slyšet,při jízdě kolem 100km/h a výš, narážející vítr a bordel kolem.. Asi bude nějak domrdaná kastle a chybí tomu správná aerodynamika...nebo nevim co jinýho by to mohlo dělat..

sere mě to...

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Těsnení sloupku (dveří) u skla

Příspěvek od duduh »

:idea: Jednou se to tu již řešilo.Právě kvůli stížnostem, kdy kolem těch 100km/hod vzrůstal kravál, se tam začalo montovat toto těsnění.V Etce to je vedeno jako ND.Lepí se to na vnitřní hranu dveří.

Uživatelský avatar
ibansheei
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 05.07.2012 09:36

Re: Těsnení sloupku (dveří) u skla

Příspěvek od ibansheei »

VTUNI co je co-workers from EXIT ? haa haa? :D

toto aj mne strasne vadi na GIV ze dvera sa zatvaraju "na kasnu" nie do nej.. sice to je krajsie ako ram dveri ale na dialnici nad 150 je tam proste hluk koli tomu.. :|

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Těsnení sloupku (dveří) u skla

Příspěvek od vtuni »

pro kolegy, co nevládnou jazykem imperialistických satanů
volně přeloženo

"spolupracovnící z východu" :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“