Zadní stěrač - prasklá mosazná trubička + vypadlé spoje

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

TomMATRiX
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 380
Registrován: 23.04.2008 18:46

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od TomMATRiX »

Mám problem taky se zadním stěračem. Stěrač stírá, ale voda neteče :(. Čím by to mohlo být ?

Může mi někdo poradit nějaký osvědčený zadní stěrač na G IV varoše, aby setřel celé okno. Tento co tam mám teď vynechává potředek :(.

Díky za rady.

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od noxicek »

TomMATRiX píše:Mám problem taky se zadním stěračem. Stěrač stírá, ale voda neteče :(. Čím by to mohlo být ?

Může mi někdo poradit nějaký osvědčený zadní stěrač na G IV varoše, aby setřel celé okno. Tento co tam mám teď vynechává potředek :(.

Díky za rady.
Na hadičku , zda není upadla vzdadu ve dverich jsi koukal? Muze byt upadla bud u sterace nebo u moturku u nadrzky vody ostrikovace. Muze byt i pricpana tryska.

Ohledne spatneho stirani. Sundej z raminka stary, hod ho do kose a kup si tam novy - treba valeo. M?yslim, ze nebudes mit problem...

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od molczik »

Chlapi, pročítám to tady, ale potřebuju se ujistit.

Včera mi přestal fungovat zadní stěrač. Vrčí v něm, ale nepohne se z místa. Až když mu trochu pomůžu (tak 10cm) tak se chytně a setře. Přijde mi to, že jsou tam vylámaný nějaký ty zoubky, nebo tak něco. Pomůže mi ta "opravná sada"? Nevim jak to tam vevnitř vypadá.

Doufám, že nebudu muset kupovat celej ten motorek. :roll:

Předem moc díky!
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od Mr. Death »

Opravárenská sada pomůže, pokud je jenom zatuhlý ten mechanizmus. Pokud máš vylámaný zuby, tak je třeba koupit motorek nebo části z něho. Nejjednodušší je to rozdělat, není to nic složitýho a navíc to hned bude jasný. Při troše štěstí bude stačit ten mechanizmus rozdělat a všechno pořádně promazat kvalitní vazelínou. Ve FAQu je postup, ale mám obavy, že jsem si z webu smazal fotky, co tam byly, dávat linky místo fotek sem nebyl zrovna nejlepší nápad...

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od molczik »

Mr. Death píše:Opravárenská sada pomůže, pokud je jenom zatuhlý ten mechanizmus. Pokud máš vylámaný zuby, tak je třeba koupit motorek nebo části z něho. Nejjednodušší je to rozdělat, není to nic složitýho a navíc to hned bude jasný. Při troše štěstí bude stačit ten mechanizmus rozdělat a všechno pořádně promazat kvalitní vazelínou. Ve FAQu je postup, ale mám obavy, že jsem si z webu smazal fotky, co tam byly, dávat linky místo fotek sem nebyl zrovna nejlepší nápad...
Já právě nevim co s tim je. Je možný že je to zatuhlý (pevně v to doufam!!). Motorek normálně vrčí, sterač stojí...ale když mu pomůžu o těch cca 15cm, tak se rozjede a normálně setře. Takže bych řek, že to zatuhlý je. Zkusim to tedy rozebrat a vše pořádně promazat, jak píšeš ve FAQ.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
prito
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od prito »

Kdybys prece jen potreboval tu opravarenskou sadu tak se muzem nejak domluvit :wink:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=83757

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od molczik »

Tak jsem mluvil s mechošem a vypadal, říkal, že toto řeší takřka "denně". Takže opravárenská sada (prito, potřebuju komplet i s tou trubičkou...ale díky), rozebrat a celý pořádně udělat. Říkal že to je od vody a bordelu, kterej tam ta voda nanese.

Taky mi říkal, že jakmïle se začně otáčet ostřikovač spolu se stěračem, tak to je první známka toho, že se blíží celkové zadření stěrače. Takže komu se to točí, čeká ho asi to samé. Otázkou je za jak dlouho.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od Mr. Death »

Není třeba panikařit, pokud se ti to podaří celý rozdělat, tak se nemusí nic měnit. Já jsem třeba tu trubičku vedoucí ven musel vymlátit kladivem. Zadřít v podstatě nění co, jako ložisko tam slouží pouze jeden váleček, ten stačí očistit od rzi a důkladně promazat. Rozdělej to doma sám a uvidíš, mechanik se ti samozřejmě na to vysere, aby se s tím dvě hodiny drbal a vymění to všechno rovnou...

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od molczik »

Mr. Death píše:Není třeba panikařit, pokud se ti to podaří celý rozdělat, tak se nemusí nic měnit. Já jsem třeba tu trubičku vedoucí ven musel vymlátit kladivem. Zadřít v podstatě nění co, jako ložisko tam slouží pouze jeden váleček, ten stačí očistit od rzi a důkladně promazat. Rozdělej to doma sám a uvidíš, mechanik se ti samozřejmě na to vysere, aby se s tím dvě hodiny drbal a vymění to všechno rovnou...
Nevysere. Sám říkal, že si jí veme z práce (z VW) a když jí nebudeme potřebovat, tak jí vrátí. Ale osobně bych to radši vyřešil nějak dlouhodobě, než jenom na pár měsíců a příští zimu to rozdělávat znovu. No uvidim.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
prito
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od prito »

Ja jsem to rozdelal a procistil a chodi to uz bezproblemu, ale tu opravarenskou sadu jsem musel stejne koupit kvuli te trubicce protoze jsem ji nevedel nijak udelat.. Ale hlavne ze uz se ta triska neotaci a funguje to tak jak ma :-)

Hroch.R420
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 23.11.2008 09:06
Bydliště: Plzeňsko

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od Hroch.R420 »

Taky jsem řešil tenhle problém,už jsem měl doma i jinej motorek,ale jeste jsem vzal ten starej,vycistil,namazal a chodi jako fik. K tem ostrikovacum,rozpojila se mi hadicka u tretího brzdovyho svetla,koukni pod ten plast co je kolem nej a podruhy se mi rozpojila v levym zadnim sloupku,vsechno teklo k zadnim sedackam pod koberec,koukni jestli nemas mokro na podlaze,ty hadicky jsou na par mistech do cebe zacvaknuty a tam se to rado rozpojuje.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od molczik »

Tak dneska jedu na ten servis...ale mechoš mi včera volal, že na GIV ta opravná sada není, že prej se dělá jenom na Passata. Tak nevim... :| Večer napíšu jak to dopadlo.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od Mr. Death »

Začínám mít trošku obavy o kvality toho mechoše, ta opravná sada samozřejmě existuje a dá se normálně koupit. Mně ju nabízeli za cca 1500Kč. Ten zadní stěrač je univerzální s celou řadou koncernových aut, liší se akorát jestli má nebo nemá ostřikovač.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od molczik »

Asi jsou stejný jak na Passata, tak na Golfa. Ale už je to jedno. Ted jsme to rozebrali a jsou uplně vylámaný zuby na tom plastovym kolečku uvnitř moturku. Takže musim koupit novej motůrek - cena 4900,- :(
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od molczik »

Tak opraveno. Pěkně novej kompletní motor, nový těsnění, hadičku jsem ještě utěsnil silikonem a maká to jak kdyby to vyjelo z fabriky. Sice jsem o búra lehčí, ale s mojí smůlou bych motorek z druhý ruky za půl roku řešil znovu. Jsem docela rád, protože to můžu na dlouhou dobu pustit z hlavy.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“