Zadní stěrač - prasklá mosazná trubička + vypadlé spoje

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Brzda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od Brzda »

jeste jedna vec, co jsem se docetl tak opravna sada by mela byt jenom pro VALEO a na BOSCH neni

ltc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KL, LN, PH

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od ltc »

Já jsem měl stejný problém a bylo to pouze v tom, že na vedení (hadičce) jsou černé spojky a z té jedné ta hadička vypadla, tak jsem ji o "roztažený" kus zkrátil, znovu nasadil a v poho.

Uživatelský avatar
paress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 15.10.2007 08:35
Bydliště: Vychod

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od paress »

presne tak .. mam uz druheho golfika na oboch sa mi stalo ze na 5dverach sa mi vytiahlo to cierne tecko co spaja hadicky no riesil som to vymenou novej ale rovnej spojky zalepil som to spec. CAT silikonom na vodu a je to okaa 8)
VW Golf V 2.0 TDi 4Motion

Uživatelský avatar
Brzda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od Brzda »

nemate nekdo tu hridelku s dirou kterou prochazi ostrikovac a je na ni matka ktera drzi raminko? podarilo se me pri dotahovani utrhnout zavit:(

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od noxicek »

Taky jsem mel tento problem. Byla praskla ta trubicka. Pouzil jsem misto ni umelohmotnou trubicku z prupisky (byla temer shodna s puvodni), pekne zalepil a oprava ZDARMA. Sikovny clovek si to udela doma sam.

Uživatelský avatar
jaro.n
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 22.10.2007 23:36
Bydliště: Malacky

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od jaro.n »

Zdar hoši
V tej opravnej sade asi nieje to plastove kolecko co pohana sterac co???pretoze snek od motorceka my to plastove ozubene kolecko uplne vybrusil z dovodu toho ze tam zatekalo od ostrekovaca a ten bordel co bol vnutri to som este nevidel....spinava vazelina a hrdza... takze teraz nestieram... :(

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od deckard »

Měl jsem asi před měsícem podobnej problém,ale došlo to až tak daleko,že zadní stěrač zůstal viset uprostřed okna a ne a ne s epohnout,Takže do servisu,rozebrat,vyčistit.Mechanik mi poradil,abych radši nepoužíval ostřikování,protože je to tam prasklé a znovu by teklo do motůrku a ten rád zarezne.Teď je to čisté a funkční.Do budoucna si někde seženu novej motůrek avymění se to.je to takové nouzové řešení,že nebudeš používat to ostřikování... :?

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od Mr. Death »

Ten motůrek se dá starší sehnat okolo tisícovky, problém je, že obvykle ta tyčinka je taky prasklá a samozřejmě dovnitř vytekla voda. Takže před koupí doporučuju ověřit...

Uživatelský avatar
prito
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Re:

Příspěvek od prito »

maros112 píše:
Tomm píše:To je celkem casta zavada. Skrz osicku v motorku jde mosazna(?) trubicka a ta rada praska. Pak tece kapalina skrz motorek do 5.dveri a do zamku.

Prodava se na to opravna sada primo u vw, ale co je v ni presne nevim :-( A nebo z vrakace jinej motorek, cena kolem 1000,-
Ahoj, oco mal podobny problem praskla ta mosadzna trubycka vymontovali sme ju a ako nahradu sme pouzili jeden diel z teleskopickej anteny (vybrat potrebnu hrubku), oprava zdarma dlzka opravi cca 30min- robili sme to prvy krat inak pohodovka
Ja mam tu trubicku uplne odlomenu, zaujimalo by ako sa vam podarilo tu trubicku dostat von z toho plastoveho kolienka a potom tam dat inu bez toho aby to v tom spoji nepresakovalo, vypada to tam hodne dobre pripevnene..

Uživatelský avatar
dibla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sekeřice

Re:

Příspěvek od dibla »

rob3rt píše:sundat, zaslepit 8)
Koukám že promluvil odborník, takovýhle opravy jsou vážně k ničemu. Až se ti rozbije motor, tak sunda, zaslepit???? a budeš mít auto jako ve Flinstounovejch :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
dibla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sekeřice

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od dibla »

dawenow píše:zdar pánové , potřeboval bych poradit mám takový problém , při ostřikování zadního okna mi teče kapalina ostřikovače nejenom tam kam má na sklo, ale částečně i dovnitř do kufru přes zámek dveří ??? asi něco prasklo , nemáte někdo nějakou zkušenost ??? díky moc za radu
Tak se mi stalo něco horšího. přišel jsem do auta, otočil klíčkem a začali mě stírat přední a zadní stěrača a jen tak slabým čůrkem ostřikovat. Začalo to smrdět a pak se mi spálila pojistka. Smrdělo to v zadních dveřích. Samozřejmě že mi praskla ta trubička a teklo mi to dovnitř, ale nateklo mi to na ten El. obvod co tam je (prej je to nšco jako malá řídící jednotka) a spálilo se to celé, speklo se to a musel jsem vyměnit i koncovky a 30cm kabelů ve dveřích. Kdyby nepraskla pojistka, tak by to snad začalo hořet, takže pozor na to, až se vám to stane.
Novej motůrek mě stál 5500kč a na vrakáči (byl problém ho sehnat) mě ho prodali za 1400kč, tak jsem koupil z vrakáče a rozdělal a namazal, aby mi to zase neuhnilo a neprasklo.

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od noxicek »

Tímto problémem s prasklou trubičkou uvnitř si projdé dřív nebo později každý passatista co má autí kolem roku 00 a později. stejně tak jako mikrospínače ve dveřích dřív nebo později to čeká každého :cry:

Uživatelský avatar
dibla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sekeřice

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od dibla »

noxicek píše:Tímto problémem s prasklou trubičkou uvnitř si projdé dřív nebo později každý passatista co má autí kolem roku 00 a později. stejně tak jako mikrospínače ve dveřích dřív nebo později to čeká každého :cry:
Kámoč má Octávku a druhej zase golfa a už jim to nesvítí když otevřou dveře, to je asi problém celého koncernu a taky ty zadní stěrače 8)

Uživatelský avatar
Zajic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Teplice

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od Zajic »

Ahoj kluci, opravdu nikdo nevíte co vše je v té opravné sadě na zadní stěrač. Díky

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Problém zadní stěrač

Příspěvek od Mr. Death »

Já bych řekl, že už jsem to tady někde psal, je tam pouze ta tyčinka na ostřikovač a jedno nebo dvě ozubený kola...

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“