Zaseknutý klíč v zámku řidiče

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Zaseknutý klíč v zámku řidiče

Příspěvek od lujetu »

Zdravím, dnes se mi stala nemilá věc. Přijdu k autu, odemknu dálkou a ejhle, odemčený jsou pouze dveře řidiče, ostatní zůstaly zamčené (stane se mi to cca jednou do měsíce, nevím příčinu). Jelikož jsem měl s sebou tašku, kterou jsem chtěl dá dozadu, tak jsem jednoduše strčil klíč do zámku a mechanicky auto odemkl. Všechny zámky vyskočily, pohoda. Jenže klíč zůstal zaseknutý v zámku. Nešlo s ním otočit jinak než doleva (odemknout). Do středové polohy nešel dát, tedy ani nešel vytáhnout.
Stalo se to poprvé. Baterku jsem kontroloval, druhým klíčem zkoušel střídavě odemykat zamykat (přes zámek spolujezdce), ale bez výsledku. Nakonec se mi (s pomocí táty) klíč podařilo vyndat. Trochu s ním kvrdlal a já stále dokola odemykal a zamykal (čudlíky normálně vyskakovaly). Pak to povolilo.

Může mi to někdo vysvětlit? Stalo se vám to někdy? Je to svým způsobem blbost, ale kdyby se mi to stalo někde na cestě a ne doma, tak to je celkem problém. Mohlo by to být tím, že je vložka už opotřebovaná? Auto je staré 14 let a kupoval jsem ho bez dálkového centrálu, ten jsem si nechal dodělat (třičtvrtě roku zpět).

Díky za rady.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zaseknutý klíč v zámku řidiče

Příspěvek od majrek001 »

vypadá to, že je něco prasklého na vložce zámku. je na to opravná sada a to bude ten důvod nejspíš proč nešlo otočit zpátky (musí se to vracet samo) vyndej vložku a uvidíš co je špatně
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Re: Zaseknutý klíč v zámku řidiče

Příspěvek od lujetu »

Díky za tip...zvláštní, že jak se podařilo klíč vytáhnout, tak teď jde zase odemykat v pohodě. Zajímalo by mě, jestli to byl náhodný jev (špatný pohyb klíčem, něco se tam seklo) a nebo to můžu očekávat znovu.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zaseknutý klíč v zámku řidiče

Příspěvek od majrek001 »

občas praskne ta pružinka na vložce a často ten kroužek bývá zlomený chce to vyndat a hned uvidíš kde je problém
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Zaseknutý klíč v zámku řidiče

Příspěvek od M@ty »

Vyndal bych vložku zámku, rozebral, vyčistil od špon a prachu. Pokud bude vše v pořádku tak promazat vazelínou a opět složit. Setkal jsem se s vložkou ve které se vylomil kus hliníkové klece a jak se šprajcnul tak vložka vůbec nechodila. Hlavně si zapamatuj jak to budeš rozebírat ať pak nemáš problém se složením. Poprvé to může být problém.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
*CANIS*
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 19.07.2010 21:15
Bydliště: kusek od Opavy

Re: Zaseknutý klíč v zámku řidiče

Příspěvek od *CANIS* »

Nemazal jste nahodou pred tim zamek dveri? Bezna zavada. Ja uz menil 3 :-) Olej a prach nejde dohromady.

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Re: Zaseknutý klíč v zámku řidiče

Příspěvek od lujetu »

Kdysi v zime jsem zkoušel prostříknout WD40 (i když se to asi nemá), ale bylo to v zimě a já prostě potřeboval otevřít :D Ještě jsem v tě době neměl dálkový centrál a odemykal jsem klíčem...

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“