Z originálních xenonů na halogeny

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

plevamartin
Člen klubu
Příspěvky: 40
Registrován: 07.07.2012 17:26
Bydliště: České Budějovice

Z originálních xenonů na halogeny

Příspěvek od plevamartin »

Ahoj všichni tady na fóru, mám na vás otázku ohledně přestavby originálních xenonů na klasické halogenové žárovky. Jak moc je to náročná práce, co vše je k tomu potřeba atd. Dále se chci zeptat ohledně schválení této přestavby, zda je nutné to mít zapsáno v TP, když vozidlo vyjelo z fabriky s origo xenonama atd.

Důvod tohoto kroku je, že nikde na vrakovišti nebo i zde na fóru jsem nenašel funkční xenony a nové od Bosche stojí cca 14000 Kč jedno. Moje jsou poškozeny po bouračce a nejdou seřídit, svítí dolu, dálková svítí pouze úzký pruh těsně před sebe. Dále mi nefunguje automatické naklápění a jelikož je vůz po lehké bouračce, tak přední nárazník nemá v sobě ani ostřikovače.



Chtěl bych se ještě zeptat, zda je možné z těch světel něco následně prodat, například výbojky, startéry atd. Vše ostatní funguje jen nejdou srovnat.

Díky moc za Vaše odpovědi.

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Z originálních xenonů na halogeny

Příspěvek od Dymák »

normálně vyměníš lampy za halogeny (elektrika by měla sedět) a musíš si dodělat ovládání sklonu z palubky, nebo tě na STK kopnou víš kam?
takže koupit světla s motorkama naklápění, ovladač sklonu do palubky a natáhmout kablík do pojistkovky (ten zbytek z pojistkovky ke světlům bys tam měl mít z xenonů)
počítám, že v TP o xenonech nic nemáš, takže to je vyřešený a nakonec ty xenony prodáš na součástky, jako prd... a možná by šly i opravit (rozebrat je a zjistit, co se utrhlo)
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

plevamartin
Člen klubu
Příspěvky: 40
Registrován: 07.07.2012 17:26
Bydliště: České Budějovice

Re: Z originálních xenonů na halogeny

Příspěvek od plevamartin »

Do toho rozebrání já se nechci pouštět, raději je prodám takový jaký jsou. Budu auto dávat do autorizovanýho servisu, tak jen abych věděl, co jim říkat, aby mě nevodili za nos. Říkal mi chlápek, který dělá na STK ale, že musím normálně si pak dojít na úřad, i když to v TP nemám, myslím ty xenony, že pokud nějak auto vyjelo a já ho chci předělat, tak to musí být schváleno. Uvidím co mi řeknou zítra v Porsche České Budějovice.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Z originálních xenonů na halogeny

Příspěvek od majrek001 »

elektrika rozhodně nesedí.. už jen rozdíl v konektorech xenony 12pin a halogeny 10pin + dodělat naklápení kolečkem atd

za mě je to trochu nesmysl přecházet ze xenonů na halogen vzhledem k tomu kolik se jich všude prodává na Cp.hunter tady prodává černý za 7000,-


proč nefunguje naklápění je dáno zřejmě nefunkcí jedno z nivelačních čidel to vypíše diagnostika
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 27.12.2015 20:47, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

plevamartin
Člen klubu
Příspěvky: 40
Registrován: 07.07.2012 17:26
Bydliště: České Budějovice

Re: Z originálních xenonů na halogeny

Příspěvek od plevamartin »

Všude prodává? Já jsem hledal a žádný slušný originální jsem nenašel, navíc nemám jistotu u těch jetých, že budou 100% fungovat a navíc bych musel udělat novou automatiku, ty senzory už asi nebudou v nejlepší kondici.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Z originálních xenonů na halogeny

Příspěvek od majrek001 »

např tady ty černý http://auto.bazos.cz/inzerat/55486090/O ... -barve.php" onclick="window.open(this.href);return false; prodává klubák http://auto.bazos.cz/inzerat/55486090/O ... -barve.php" onclick="window.open(this.href);return false; jsou z jeho auta, protože se rozhodl pro změnu a dávál "stříbrné"

odkaz na majitele http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... start=1680" onclick="window.open(this.href);return false;


čidla poznáš na diagnostice jestli fungují případně může být i prasklé táhlo na rameni např


možná by šli i ty tvoje opravit zálěží co je tam špatně, že jsou sklopený
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

plevamartin
Člen klubu
Příspěvky: 40
Registrován: 07.07.2012 17:26
Bydliště: České Budějovice

Re: Z originálních xenonů na halogeny

Příspěvek od plevamartin »

A to jsou opravdu ty xenony o tolik lepší než nové halogeny? Ty co mám na autě mě opravdu o tom nepřesvědčily, spíše naopak.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Z originálních xenonů na halogeny

Příspěvek od majrek001 »

já tě nechci o nic přesvědčovat - je to jen můj názor mám doma s xenonama akorát passata a už bych nikdy nechtěl auto bez xenonu

já jedinou možnost porovnání co mám doma GIV s origo lampama a osram night break žárovkama a passatem B5.5 s bixenonem (bixenony jsem "repasoval" jelikož po koupi auta nesvítili skoro, tak jsem vytahal parabolky od xenonu a nechal pokovit + koupil nový philips výbojky vyšlo mě to asi na 2500,- a světla svítí tak o 300% víc než při koupi), tak když chvíli jezdím passatem a přesednu do golfa tak nic nevidím, protože ten oproti passatu nesvítí, ale když porovnám golfa s ostatními halogeny tak svítí parádně

ale záleží v jakém stavu byli tvoje xenony pokud měli již vypálené paraboly pro výbojky tak svítí méně nic méně se dají nechat pokovit a za cca 1000,- a svítí zase jako nové samozřejmě s novými výbojkami.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

plevamartin
Člen klubu
Příspěvky: 40
Registrován: 07.07.2012 17:26
Bydliště: České Budějovice

Re: Z originálních xenonů na halogeny

Příspěvek od plevamartin »

Popravdě jezdím teď s Felicii a samozřejmě tam mám halogeny a ty jsou pro mě úplně dostačující. Tak když bys to mohl porovnat. Dobře vidím, samozřejmě lepší žárovky budou svítit ještě lépe.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Z originálních xenonů na halogeny

Příspěvek od majrek001 »

otázka je zakolik seženeš origo což je valeo nebo hella světla halogenový? kolik stojí kus typuji tak 3 - 5 000,- předělávka v origo servise bude stát tak 2000 - 3000,- minimálně



jinak k nárazníku každý origo názazník má zevnitř naznačené díry na ostřikovače světel stačí jen vyříznout a krytky drží na ostřikovačích
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 27.12.2015 21:38, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

plevamartin
Člen klubu
Příspěvky: 40
Registrován: 07.07.2012 17:26
Bydliště: České Budějovice

Re: Z originálních xenonů na halogeny

Příspěvek od plevamartin »

Díval jsem se na stránky autokelly jen tak zběžně a tam mají Valea za 3100 Kč.

plevamartin
Člen klubu
Příspěvky: 40
Registrován: 07.07.2012 17:26
Bydliště: České Budějovice

Re: Z originálních xenonů na halogeny

Příspěvek od plevamartin »

POMOC! Moc prosím někoho kdo by mi poradil jak zapojit z origo xenonů halogeny. Schémata a rad. Všude jsem to našel opačně. Prosím polopatě. Děkuji mnohokrát.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Z originálních xenonů na halogeny

Příspěvek od xerxes »

měl bys tam mít přechodné konektory ke světlum vyfot je

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Z originálních xenonů na halogeny

Příspěvek od majrek001 »

tak zapojení jak ve FAQ dáš jen obraceně ty čísla pinů pořád sedí tedy z 12pin na 10 pin.. jen bude takové složitější dodělat to ovládání na kolečko
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

plevamartin
Člen klubu
Příspěvky: 40
Registrován: 07.07.2012 17:26
Bydliště: České Budějovice

Re: Z originálních xenonů na halogeny

Příspěvek od plevamartin »

Tak jsem to zapojil, na kolečko jsem se vykašlal, kdyztak si světla seridim u motoru, natahnul jsem si ještě kabel na mlhovky zvlášť do kabiny na externí tlačítko s kontrolkou. Budu mít na prodej xenony, když by někdo měl zájem. Bohužel pouze světla bez kabelu a senzoru na kolech atd. Jinak ve světle je vše včetně napájení.

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“