Lepení křídla

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukes96
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 29.04.2015 21:41

Lepení křídla

Příspěvek od Lukes96 »

Zdravím, mám křídlo na golfa IV, R32 stříšku a chtěl bych se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s lepením křídla a hlavně, jestli by mi mohl někdo doporučit lepidlo, kterým ho tam chytnu pevně. :pleasantry:

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Lepení křídla

Příspěvek od Ipanema »

Doporučuji lepidlo, které lepí i pod vodou. Nechceš jistě po dvou letech strhávat a přelepovat. Nebo aby to mělo vůli ve větru podobně jako anténní prut.
Já si dával křídlo na Golf VI. Tam je sice pod křídlem držák s úchyty a celé se to upevní do 3. brzdového světla. Celý držák křídla jsem podlepil Mamutem. Ten seženeš všude, kde jsou lepidla nebo Hobby potřeby. Pak do něho se zacvakne na zpětné úchyty ono lakované křídlo. U tebe asi držák nebude, ale doporučuji za sebe stejné lepidlo i mezi tvými 5. dveřmi a samotným křídlem.
Jestli máš možnost, tak i odpojit baterku a v garáži celé křídlo tlakem zafixovat přes noc směrem k 5. dveřím a nechat 5. dveře otevřené. Já fixoval strečovkou. Myslím, že i kus provazu (pozor na rýhu do laku) nebo dlouhý kus hadry by byl taky dostačující.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Lukes96
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 29.04.2015 21:41

Re: Lepení křídla

Příspěvek od Lukes96 »

Díky moc, stačí když na křídlo položím hardu a zatížím ho něčím těžším? A máte pravdu, úchyty tam nejsou žádné, takže pouze lepidlo.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Lepení křídla

Příspěvek od Ipanema »

Strečovka je "drahá věc", ale jen zatížení jsem nemyslel. Myslel jsem celkově otevřít 5. dveře a už nalepené křídlo celkově omotat, vč. celkových dveří. I přes zvednuté vzpěry. Prostě ho tlakem zafixovat na místě.
Průhledná strečovka má výhodu oproti hadře, že i přes omotání si pohledem zkontroluješ, jestli se křídlo při tvé síle nepohlo na jedné straně o 3mm jinam.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Lukes96
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 29.04.2015 21:41

Re: Lepení křídla

Příspěvek od Lukes96 »

Dobře, díky moc. :thanks:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Lepení křídla

Příspěvek od vtuni »

Lukes96 píše:Díky moc, stačí když na křídlo položím hardu a zatížím ho něčím těžším?
v pohodě na to bude stačit třeba železniční pražec... :wink: :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: Lepení křídla

Příspěvek od gars7 »

zdravim,mam dotaz chci si dát taky křidlo,neudavá se to jako nějaka změna ve velkém TP?jinak se to i lepí lepidlem na autosklo.čest.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Lepení křídla

Příspěvek od xerxes »

tohle se nezapisuje ....

Frejos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29.02.2016 21:01

Re: Lepení křídla

Příspěvek od Frejos »

zdravím,

mohl bych se zeptat jake lepidlo na autoskla doporucujete ? + pred samotnym lepidlem an autoskla pouzit primex ?

Diky moc

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Lepení křídla

Příspěvek od Dymák »

značka je celkem fuk a primer určitě použít na obě lepený části, bez něj to nebude držet
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“