Zatékání šíbrem - rady a nápady

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Killswitch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.05.2016 23:54

Zatékání šíbrem - rady a nápady

Příspěvek od Killswitch »

Zdravím,

již nějaký ten pátek mi zatékalo do auta. Vždy po dešti nebo mytí byla pod volantem louže, taková, že to čvachtalo a dalo se to vybírat rukou.

První co jsem udělal bylo to, že jsem zatmelil průchodku kabelů z pod torpéda do kabiny, dále pak nové gumy kolem dveří, gumová průchodka dveří.
Další přišel na řadu šíbr, tzn.: stropnice dolu, natažení nových hadic až do prahu (z výroby končí nad průchodkou dveří) a následné rozebrání prostoru u řidiče, tzn.: odklopení a vysušení prvního koberce, vyndání tlumícího materiálu, který byl nasáklý vodou, že se dal ždímat. Vše jsem vysušil, zkompletoval a myslel si, že bude klid.

Opak byl pravdou, po nějaké době opět mokro pod nohama, takže znovu plasty a koberce dolu. Bádal jsem dál kudy tam může téct, proléval jsem šíbr a přišel na to, že pokud voda, která nateče do šíbru přesáhne plastový rantlik, kteý má bránit přelití vody teče po stropnici do vnitřní gumy dveří, kterou voda steče k nohám řidiče.

Napadlo mě, zda nemůže být 'nemocná' guma, která je na střešním okně jako takovém a propouští více vody než je zdrávo a zda by se dala vyměnit, jelikož jsem nic takového nenašel.

Budu rád za každou radu.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zatékání šíbrem - rady a nápady

Příspěvek od majrek001 »

slepená průchodka co jde z kastle ven má zmáčknutý konec a občas se slepí (já do toho strčil kousek podtlakové plasotvé trubičky, aby to nebylo slepené a je po problému
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Killswitch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.05.2016 23:54

Re: Zatékání šíbrem - rady a nápady

Příspěvek od Killswitch »

myslis takove ty plastove kolicky co jsou v prazich? co jsem pozoroval, tak voda vytekala v pohode

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zatékání šíbrem - rady a nápady

Příspěvek od majrek001 »

teď z hlavy nevím kde má přesně GIV vyustění hadic ze šíbru - řešil jsem to na B5.5, ale to bude stejné - mezi předními panty je průchodka s kouskem zmačklé hadice ne?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Killswitch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.05.2016 23:54

Re: Zatékání šíbrem - rady a nápady

Příspěvek od Killswitch »

origo hadice konci nad tou gumovou pruchodkou, ty jsem nahradil delsima hadicema a svedl je az do prahu

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“