Výměna prahů

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Honza..K1410
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.09.2016 10:33

Výměna prahů

Příspěvek od Honza..K1410 »

Dobrý den, mám vw golf 1,4 16 V r.v 1999 / 5 dveř.
Potreboval bych koupit nove prahy na tento typ vozidla. Poprosil bych jestli jste je uz nekdo měnil. A kupoval je pres net. Že by jste mi poslali odkaz ke koupení. Děkuji moc

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1540
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Výměna prahů

Příspěvek od varok »

Dobrý večer, už jste prosím prahy měnil?

A otázka pro všechny. Měnil už někdo prahy? Když koupím druhovýrobu, jaká je kvalita? U Favoritů a Felícií to nebylo nic moc s kvalitou.
Naposledy upravil(a) varok dne 26.10.2018 20:25, celkem upraveno 1 x.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Výměna prahů

Příspěvek od Dymák »

Origo vw stojí cca 200€ kus a druhoška do litru kus... U prahu si stejně přiřízneš co potřebuješ a děláš si to tím jednodušší...
První si najdi ochotnýho klempíře a pak se s ním domluv, jestli mu bude vadit, když si plechy seženeš sám a připravíš ho tím o případnou provizi, nebo to necháš celý na něm... Každej to má rád jinak a dobrejch klempířů není tolik, aby si je člověk zbytečně rozhádal
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1540
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Výměna prahů

Příspěvek od varok »

Já se ptám zatím jen tak předem. Nedávno jsem koupil golfa IV a teď o víkendu jsem dolaďoval spáry dveří. Zjistil jsem, že je asi pravý práh měněný a někomu se to nepovedlo. Nevím, možná je jen opravovaný. A jelikož jsem dost ujetý na pěkné lícování a hezké spáry, tak jestli je ten práh opravdu tak ujetý, chci časem dát nový.
Dělat si to budu sám. :)
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Výměna prahů

Příspěvek od Dymák »

Tak záleží na tobě, jak si to uděláš... Ta druhoška není úplně pitomá (topovka to není, ale průser taky ne) a jak říkám, stejně ten práh nejspíš nepoužiješ celej, ale upravíš si ho pro jednodušší práci...
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1540
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Výměna prahů

Příspěvek od varok »

Karosařinu mám jen jako koníčka. Vyvařil jsem pár favoritů, felícií, sem tam nějaká dírka u staršího báva, nissan primera, hodně na golf I apod. Takže něco málo zvládnu.
Se ptám, protože já rád měním celý díl, obzvláště když někdo přede mnou to domrví. :x
Někteří říznou práh pod dveřmi, někdo dokonce až na té šikmině dolů a celý vrch nechá. Ale když je ten pravý práh navařený asi nakřivo, tak bych ho sundal celý pryč a dal celý nový.
V Kelly mají čínu kolem 1300 kus, originál myslím kolem 4000. Nejsem milionář, tak bych koupil tu druhovýrobu. U favoritů a felícií ale bývají někdy prahy, lemy a přední blatníky špatně vylisované, tak jsem se ptal.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“