Jak nasadit vypadlou hadičku odtoku šíbru z gumové koncovky u pantu

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
evilzone
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 30.07.2013 13:33
Bydliště: Všejany
Kontaktovat uživatele:

Jak nasadit vypadlou hadičku odtoku šíbru z gumové koncovky u pantu

Příspěvek od evilzone »

Zdravím klubáky.
Mám problém s odtokem šíbru na mk4 pětidvéř hatchback.
Zatékalo mi ke spolujezdci a zjistil jsem, že to je kvůli vypadlé hadičce odtoku, která ústí u pantu dveří v takové gumové černé koncovce..
Jenže jí zaboha nedokážu nasadit, protože ta hadička končí těsně na kraji té díry skrz kastli.
Nemáte na to postup? Dík
Golf MK4 1.4 16V / 55kW hatchback (RV 2000)
BMW E39 530i / 170kW sedan (RV 12/2002)
bylo: Opel Omega 2.5 V6 24V / 125kW sedan (RV 1995 :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Jak nasadit vypadlou hadičku odtoku šíbru z gumové koncovky u pantu

Příspěvek od majrek001 »

já jsem si ji vysadil nahoře ze šíbru a pak nasadil pruchodku do dveří a zase nasadil došíbru..

jinak to spíš vypadlo tim jak si tu průchodku vyndal a problém je, že máš slepený ten zmáčklý konec je dobrýt do něj dát nějakou slapší trubičku, aby byl pootovřený a nepřilepil se k sobě zase
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

evilzone
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 30.07.2013 13:33
Bydliště: Všejany
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nasadit vypadlou hadičku odtoku šíbru z gumové koncovky u pantu

Příspěvek od evilzone »

No prave ze jsem na to prisel tak, ze sem sundal koberce a plast dole na sloupku a lil sem vodu nejdriv na predni sklo a kupodivu nikde u nohou nic neteklo. Pak sem nalil trochu k šíbru a hned mi tam dovnitř přes kabely co sou dole na tom sloupku nateklo, tak mi bylo jasny ze uz to asi vypadnuty je..
Navic puvodni majitel uz to asi nejak musel stelovat, protoze ten gumovej zobacek je malicko ustipnutej aby prave mel dirku nastalo..

Pak sem mel mylnou predstavu, ze se k ty hadicce dostanu kdyz sundam tapec z A sloupku ale prd, ona vede vylozene vnitrkem toho sloupku mezi plechama. A bombardovat ven kastlik a pul palubky se mi moc nechce (a stejne nevim jak na to).

Ale vysadit tu hadicku nahore.. to by mohl byt dobry napad.. A tam se da nejak jednodusejs dostat? Asi sundam stropni madlo a pak uz jen odpacit trochu stropnici dolu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Golf MK4 1.4 16V / 55kW hatchback (RV 2000)
BMW E39 530i / 170kW sedan (RV 12/2002)
bylo: Opel Omega 2.5 V6 24V / 125kW sedan (RV 1995 :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Jak nasadit vypadlou hadičku odtoku šíbru z gumové koncovky u pantu

Příspěvek od majrek001 »

spíš to bylo zalepený ono to pak funguje jako špunt a teče to tím spojem taky se mi to stalo, ale vysazený jsem to neměl, ale byli slepený ty zmáčklé konce i v zadních podběhách


musíš sundat obložení A sloupku aby si protáhl ruku k té hadici u paštiky to šlo vpohodě - jj sundat madla ať to nedrží stropnici
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

evilzone
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 30.07.2013 13:33
Bydliště: Všejany
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nasadit vypadlou hadičku odtoku šíbru z gumové koncovky u pantu

Příspěvek od evilzone »

Tak vyřešeno.
Nakonec to šlo opravdu tak, že jsem poodehnul stropnici (odšroubovat madlo nad dveřma a clonítko) a ani jsem nesundával gumu nad dveřma, jen jsem opatrně stropnici po kouskách vypáčil z pod gumy. Pak už jsem na trubičku nahoře dosáhnul, odpojil ji od šíbru, povyšoupl kousek dolu, tam nasadil gumovou koncovku a strkal dovnitř a nahoře zároveň tahal opatrně hadičku, aby se zase nevyšoupla. Pak zacvaknout koncovku do díry a hadičku nahoře k šíbru a je to.
Teď už mi do auta neteče.

Snad to zas nevypadne, protože to obnášelo komplet vysušení pravé strany auta - tzn. sedačka ven, plasty ven, koberec zvednout, ty tlumící hadry ven vyždímat... No kvůli také p<|>vině musíš rozebrat celý traktor (viz. http://milujupraci.cz/#06 )...
A ještě jsem si otočil klíčkem zapalování s odpojednou sedačkou, takže na mě pak tejden pípalo auto že mám airbag failure, než jsem rozchodil china vag-kkl kabel a tu chybu smazal přes VCDS lite (naštěstí to uměla i neregistrovaná verze).
Golf MK4 1.4 16V / 55kW hatchback (RV 2000)
BMW E39 530i / 170kW sedan (RV 12/2002)
bylo: Opel Omega 2.5 V6 24V / 125kW sedan (RV 1995 :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Jak nasadit vypadlou hadičku odtoku šíbru z gumové koncovky u pantu

Příspěvek od majrek001 »

a jsi si jistý, že byla vypadlá? (jak vyndáš záslepku tak ji vždy vytrhneš z hadice)

zkoušel jsi do šíbru lít vodu jestli to opravdu odtíká?

většinou je problém v té zaslepce mezi panty, kde ta zúžená část se slepí a funguje jako špunt pak když v tom stojí už dost vody, tak zančné téct ve spoji - sám jsem to takto měl.
Kompletně mě to vytopilo všechny konektory pod A - sloupkem u passata (kde jich je zrovna dost) - řešení bylo jednoduché strčit kousel trubičky (např. co je na podtlaky) do toho zúžení, aby se to už nemohlo slepit a odtíká to bez problému to séme je potřeba udělat pro zadní odtoky, které jsou v zadních podběhách
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“