Mizení ostřikovací kapaliny

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Crowley
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 02.02.2017 13:19
Bydliště: Řež

Mizení ostřikovací kapaliny

Příspěvek od Crowley »

Ahoj dámy a pánové.

Mám Giv variant, r.v. 2006 - poslední vároše co se prodávaly spolu s novejma pětkama, ve výbavě jsou i originál ostřiky světel, žádnej bastl.
Včera jsem doléval ostřikovací kapalinu do plna (celej 5litrák), předchozí náplň jsem vycákal skoro do sucha. A do rána mi skoro celá náplň vytekla někudy ven. Ostřiky používám hodně často, nemám problém vycákat celou nádržku za 14 dní - v zimě kvůli soli, v létě kvůli muchám -, občas neúmuslně spustím i ostřik světel, takže zatuhlý by snad nemělo bejt nic...

V motorovým prostoru jsem neviděl žádný stopy, že by něco teklo. Tenkej čůrek vedl z konce nárazníku před levým předním kolem. Do té doby mi nezmizela snad ani kapka a teď tohle, zrovna v době, kdy každá cesta jsou muší jatka...

Nemáte ponětí co se mohlo kde vytelit, a jak to identifikovat? Všechny ostřiky, zdá se, fungujou, jak na okno, tak i na světla. Každej má svou úchylku a ta moje je, bohužel, průhledný čelní okno...
Golf mk4 Variant 1.9 TDI
Š Felicia 1.3 MPI

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Mizení ostřikovací kapaliny

Příspěvek od Graun »

Tipuji prasklou plastovou trubičku (takový ten husí krk). Já měl prasklou hadičku od motorku. Vyměnil jsem to za kousek hadičky co se dává do akvária. Aspoň jde vidět, že tam proudí kapalina a jak je čistá/špinavá.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Crowley
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 02.02.2017 13:19
Bydliště: Řež

Re: Mizení ostřikovací kapaliny

Příspěvek od Crowley »

Graun: Díky za tip. Předpokládám, že to znamená nárazník dolů, co?
Golf mk4 Variant 1.9 TDI
Š Felicia 1.3 MPI

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Mizení ostřikovací kapaliny

Příspěvek od Graun »

Tak záleží, kde to je prasklé a jaký je k tomu přístup. Já jsem to tehdy jen odpojil a nainstaloval nový kus. Bez demontáže něčeho dalšího.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Crowley
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 02.02.2017 13:19
Bydliště: Řež

Re: Mizení ostřikovací kapaliny

Příspěvek od Crowley »

Mně teklo z levýho konce nárazníku a nádržka je za pravým světlem. Tak bych tipoval, že je chyba na hadičce k levýmu ostřiku světla.
Jen taková blbá otázka, doufám, že mám v nádržce dvě čerpadla - jedno pro okno, jedno pro světla. Je dobrej nápad ten druhej motorek odpojit jak elektricky tak i na hadičkách a dát tam špunt?

Představa, že mám jet víc jak 10 km a mít v nádržce pár deci mně vůbec neláká. Tohle zaslepení by tam bylo jen po čas hledání a opravování.

Snad to nebude dlouhá rozborka - rozkuchat předek se mi vůbec nehodí do víkendových plánů.
Golf mk4 Variant 1.9 TDI
Š Felicia 1.3 MPI

Crowley
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 02.02.2017 13:19
Bydliště: Řež

Re: Mizení ostřikovací kapaliny

Příspěvek od Crowley »

Tak a teď babo raď.

Dolil jsem vodu do nádržky, vykoušel ostřik světel a začalo to zase kapat z konce nárazníku. Při pohledu zespdu jsem zjistil, že to kape na svazek k teploměru a (nezapojené) mlhovce.

Když jsme ale sundali nárazník tak jsme žádný únik nenašli, ani přes hadičku ani přes těleso ostřiku. Od tý doby ani kapka...

Problém , zdá se, zmizel, ale proč a jak??
Golf mk4 Variant 1.9 TDI
Š Felicia 1.3 MPI

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: Mizení ostřikovací kapaliny

Příspěvek od stevocz »

ak neboli nejake ine verzie tak je zvlast motorcek pre svetla a zvlast pre okna. takze elektricky je to lahske odpojit. hadice ku svetlam cu dost tvrde kedze je tam vacsi tlak tak dost blo sa s nimi robi. Ale od motorceka na svetla ide asi 20cm hadica a potom taka spojka a pokracovanie ku svetlam tak asi tam by sa to dalo. aspon ja tam mam taku spojku a zda sa origo.

mozno tym pohybanim sa niekde ta hadica naspat zasunula alebo dierka pritlacila tak preto to teraz netecie.
GIV 1,9TDI ALH 3dv s DPF

Crowley
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 02.02.2017 13:19
Bydliště: Řež

Re: Mizení ostřikovací kapaliny

Příspěvek od Crowley »

Stevocz: Takže si to mám přeložit i tak: Připrav se, vyteče ti to zas...

Když to bylo rozebraný, tak jsme zkoušeli ostřikovat a nikde to nestříkalo. A ta nádržka mi předtím vytekla čůrkem...
Golf mk4 Variant 1.9 TDI
Š Felicia 1.3 MPI

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: Mizení ostřikovací kapaliny

Příspěvek od stevocz »

zalezi co tomu je. ak bolo nieco vyskocena pri rozoberani a skladani si to zacvakol naspat tak mozno uz nebude tiec.
ale ak by bola niekde prasklina alebo nieco tak pri skusani by malo tiec aj tak. takze tazko povedat co tomu je.
GIV 1,9TDI ALH 3dv s DPF

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“