Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tónování zadního skla podomácku
PříspěvekNapsal: 20.11.2018 11:34 
Pilot
Pilot

Hodnost:

Pilot

13.09.2018

3

Takže čus lidi.
Měl bych otázku ohledně tónování skel. Je mi jasné že s tím asi moc lidí zkušenost nemá jelikož si to radši nechá udělat u specializované firmy,, ale to já nechci. Jdu rovnou k věci..
Už jsem to zkoušel třikrát, každým novým pokusem byl výsledek o něco lepší ale stejně nestál za to. Pokaždé jsem z pod fólie dokázal vytlačit všechny bubliny ale vždycky na fólii zůstali takové přehyby, vždy jen v místech kde se sklo zakulacuje. Z toho jsem tak nějak usoudil že se folie nejspíš nechce natvarovat, zkoušel jsem jí i v ruce (samozřejmě pod horkovzduškou) třeba trošku natáhnout ale přijde mi že se folie vůbec nepoddá, prostě se netvaruje, je furt jen rovná. Takže si tak nějak myslím že jsem asi koupil nějakou netvarovatelnou shit folii (stála 150 kč a je to 300x50cm, takže se asi nesmím divit) protože se dá koupit stejná folie ( tím myslím propustnost a délka ) ale třeba za 300 kč. A v tom asi bude ten háček že ? Ta za 300 kč už bude nejspíš i tvarovatelná oproti té levné shitce.. Myslíte si že tomu tak je ? Nejhorši na tom je že nikde na Webových shopech tohle nepíší jestli je tvarovatelná nebo ne, njn prostě prodejní poděl aby se prodávali i ty levné folie a lidi jako já naletěli :D :D Nejspíš jsem si asi dokázal odpovědět sám ale nejsem si jistý tak bych uvítal radu od někoho kdo s tím má zkušenost, případně třeba doporučení jaká folie je dobrá. ps: Strávil jsem hodiny koukáním na videa jak se tónují skla takže si myslím že v postupu chybu nedělám,, klasicky rozprašovač s vodou, horkovzdušná pistole a stěrka.. Dík za jakékoliv rady, tipy, náměty :) :)

Předmět příspěvku: Re: Tónování zadního skla podomácku
PříspěvekNapsal: 20.11.2018 13:11 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

22.05.2008

1645

Brno

Je nutné si uvědomit, pokud nemáš kamaráda na STK, že všechny nalepené fólie na autě musí být opatřeny Atestem přímo od Ministerstva dopravy ČR. K nalepené fólii od firmy dostaneš i takový techničák k použitým fóliím (s popisem tebe a také auta) a tím se prokazuješ na STK a také u pojišťoven.
Až pojedeš okolo firmy kde tónují, tak se jen tak cvičně zeptej na legislativu a na nutnost mít tyto Atesty s homologací, pokud máš fólie na sklech auta.

Toť ve zkratce k ježdění po ČR. No a pak se ještě můžeme rozepsat ohledně vyjetí s autem za hranice...

PříspěvekNapsal: 20.11.2018 14:30 
Pilot
Pilot

Hodnost:

Pilot

13.09.2018

3

měl jsem za to že na zadní část automobilu atest netřeba..

PříspěvekNapsal: 20.11.2018 14:32 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

22.05.2008

1645

Brno

Kde je atest netřeba, tak je u zadních bočních skel Transporterů a dodávek. Pouze u nich a to jen tuším, že mají vyjímku.
Neberu ti to, nalep si tam co chceš. Jen počítej s tím, že oficiálně to tam nesmí podomácku být.

PříspěvekNapsal: 11.04.2019 21:07 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.06.2010

500

Praha6/Řepy

Mám na zadních sklech ty nejtmavší bez atestu a před měsícem na STK u Dekry a bez problému a ani při kontrole PČR.

Prodám 3x motor 1.2 HTP 47kw ceny dohodou po SZ.
Zadní náprava Škoda Oc. I 4x4 combi. cena dohodou.

PříspěvekNapsal: 15.04.2019 15:13 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

05.10.2016

171

Brno

hledá se to děsně blbě, ale právně by vše mělo být zde:
§ 36 vyhlášky 341/2014 Sb
Kde se říká že propustnost čelního a bočních předních skel nesmí klesnout pod 70% (nedávno novelizováno, původně čelní nemsělo klesnout pod 75%).

Takže zadní skla jsou dle všeho bez regulace.

PříspěvekNapsal: 15.04.2019 19:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

22.05.2008

1645

Brno

Ne, není to bez regulace. Ale já jsem na vaší straně, kluci. Podporuji vás.

Jen eventuálně pak (až bude čas) o té nehomologaci přečíst: §20 / odst. 4. v vyhlášky Ministerstva dopravy České republiky č. 301/2001 Sb.

Toť ze zdroje, přímo od zdroje.

A teď trochu toho, co se špatně hledá
http://www.tonovani-autoskel.eu/aktuali ... l-vozidel/

Ale jak jsem psal na začátku: auto může být zalepeno jako skříňák.

PříspěvekNapsal: 16.04.2019 11:33 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

05.10.2016

171

Brno

Hmm, jenže 301/2001Sb bylo zrušeno

článek se odkazuje na § 34 odst. 3 vyhlášky č. 341/2002 Sb. který byl rovněž zrušen.

článek v úvodu jmenuje čelní a přední boční skla (což netvrdím že vylučuje zadní)

Pocitově bych se taky raději držel něčeho s atestem, ale opět jsem na bodě, kdy prostě neivdím (platnou) právní úpravu která to pro zadní zakazuje.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]