Jak nejlíp zakrýt vady na laku

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Jak nejlíp zakrýt vady na laku

Příspěvek od H8me »

Ahoj! Mám tmavě modrou metalízu a par drobných kosmetických vad na laku (škrabance, tečky od kamínků) - ptám se, jak nejlíp tyto vady zakrýt - máte někdo nějáký zkušenosti, co je jednoduché a učinné ??? předem děkuji za tipy a rady ;)
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Jak nejlíp zakrýt vady na laku

Příspěvek od molczik »

H8me píše:Ahoj! Mám tmavě modrou metalízu a par drobných kosmetických vad na laku (škrabance, tečky od kamínků) - ptám se, jak nejlíp tyto vady zakrýt - máte někdo nějáký zkušenosti, co je jednoduché a učinné ??? předem děkuji za tipy a rady ;)
Já mam tu samou barvu a mužu ti říct kámo, že na údržbu a udržení v čistotě je to ten nejhorší odstín laku, co se na VW dává. Je na to vidět každé zrnko prachu, pylu...každý škrábaneček.

Co se týče zakrytí skvrn, drápanců apod., máš 2 možnosti.

1) barevnej vosk - zakryje ty nejmenší škrábanečky, zoxidované části laku apod.

2) opravná sada na lak - tím zakryješ už vše, ale musí se to s tim umět. Jsou to takový dvě malinký lahvičky, v jedné je barva a v druhé lak. Vypadá to jak lak na nechty. Já jsem s tím zakryl díry na kapotě od šutrů. Ale nečekej, že tim schováš všechno...vždycky je na tom laku vidět, že je opravovaný.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nejlíp zakrýt vady na laku

Příspěvek od Toxyz »

molczik má pravdu, s opravnou sadou to chce umět, ale existují i firmy které se zabývají těmito vadami laku a výsledky opravdu stojí za to.....někde jsem měl odkaz, pohledám

BTW: chalani, buďte rádi že nemáte černou :twisted:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Jak nejlíp zakrýt vady na laku

Příspěvek od molczik »

Toxyz píše:molczik má pravdu, s opravnou sadou to chce umět, ale existují i firmy které se zabývají těmito vadami laku a výsledky opravdu stojí za to.....někde jsem měl odkaz, pohledám

BTW: chalani, buďte rádi že nemáte černou :twisted:
Toxyzi, budu s tebou nesouhlasit. Ta modrá je fakt ještě větší peklo než černá. Na černé je vidět pouze prach (myslim zrnka prachu), který je světlejší než sama barva, ovšem na té modré je vidět jak světlejší, tak tmavší. Obě ty barvy jsou určitě na údržvu to nejhorší, ale myslim, že ta modrá je fakt ještě o chlup horší.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
mathew08
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia, CA,BA,TO obcas
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nejlíp zakrýt vady na laku

Příspěvek od mathew08 »

Toxyz píše:molczik má pravdu, s opravnou sadou to chce umět, ale existují i firmy které se zabývají těmito vadami laku a výsledky opravdu stojí za to.....někde jsem měl odkaz, pohledám

BTW: chalani, buďte rádi že nemáte černou :twisted:
Tak to maš recht!!
Čierna je pekná tak 20 min. po umytí, potom vidno prach a všetko, ufff dobrý humus.... ale je krásna to si nedám (mam čiernu perleť) :zzz:

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nejlíp zakrýt vady na laku

Příspěvek od H8me »

Mno mate pravdu - celkove jsou na vsech autech tmavy laky nachylny na bordel - ze tam jde hned videt - ale jsou krasny ! :D Jinak diky za radu - o te korekcni tuzce na lak vim, jen me zajimalo, jestli to nedelaj machri z klubu jinac :))))
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak nejlíp zakrýt vady na laku

Příspěvek od suchyra »

já taky a už nikdy více....nemá to cenu vůbec mejt, akorát se pak naštvu že to je za 5 minut stejný a tolik práce to dalo :evil: navíc jsou ještě pak vidět ty kosmetický vady, chjo :?
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Jak nejlíp zakrýt vady na laku

Příspěvek od vtuni »

musím souhlasit s toxyzem jestli se ti nelíbí tmavě modrá na údržbu tak si vyzkoušej černou perleť........... :lol: :lol: :lol:
kdo mě někdy viděl na sraze tak ví o čem mluvím:
v 6 ráno přijedu , do 9 pucuju a od 9:05 utírám prachovkou asi tak v 20 min intervalech.

černéá je černá.....
ale zase vypadá zatraceně dobře..... :twisted:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak nejlíp zakrýt vady na laku

Příspěvek od Skrat-G4 »

Jojo tak tak :old:

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Jak nejlíp zakrýt vady na laku

Příspěvek od molczik »

vtuni píše:musím souhlasit s toxyzem jestli se ti nelíbí tmavě modrá na údržbu tak si vyzkoušej černou perleť........... :lol: :lol: :lol:
kdo mě někdy viděl na sraze tak ví o čem mluvím:
v 6 ráno přijedu , do 9 pucuju a od 9:05 utírám prachovkou asi tak v 20 min intervalech.

černéá je černá.....
ale zase vypadá zatraceně dobře..... :twisted:
Já mam tmavě modrou perleť a s tim prachem je to minimálně stejný. Fajn jsou taky na jaře pyly a na podzim malinký čýstečky sazí z kominů. :D Ale když je to nablejskaný, tak je to nádhera. Ta černá pochopitelně taky!! Holt tmavý laky... 8)
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“