naklápanie xenonov na kolečko skusenosti+rady,ako na to

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
barborka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 17.02.2009 22:03
Bydliště: PREŠOV OKOLIE SR

Re: naklápanie xenonov na kolečko skusenosti+rady,ako na to

Příspěvek od barborka »

no ved oki ja nehadam ze tolko stoji ved svetla som prakticky dostal zadara bol tam nejaky ten poplatok ale nic moc cize svetla chcem rozbehat ako sa ma ale ako vravis je mozne ze ked to nahodim na kolecko ostane to tak kto vie ako to dopadne :mrgreen:
P.S: jedine co mi este ostava je kupim nove vybojky lebo mam jednu 4000 k a druha je silnejsia ale neviem asi 6000 ak taka existuje neviem tak tie vybojky a potom idu hned na auto :D
barborka

Zvaranie TIG technologiou nerez,ocel

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: naklápanie xenonov na kolečko skusenosti+rady,ako na to

Příspěvek od falko1983 »

Pořídil bych obě výbojky nový budou se ti stejně vysvicovat a budeš mít záruku že ti nějakou dobu vydrží tu jednu můžeš vozit s sebou jako náhradní.Já je budu kupovat na cc autodíly tam chtějí za jednu 700,- jedině origo 4300K nějaký ty 6000K už nejsou origo mrkni tady :
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 0#p2019480" onclick="window.open(this.href);return false;
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Giom80
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.09.2008 21:21
Bydliště: Ostrava!!!

Re: naklápanie xenonov na kolečko skusenosti+rady,ako na to

Příspěvek od Giom80 »

Chtěl bych se zeptat, zda se nakonec někomu ze zdejších clubáků podařilo tzv. "rozběhat" k plné funkčnosti novější typ originál xenonů VW GOLF 4 včetně automatického naklápění u vozidla, kde xenony nebyly již od výroby :?: :?: :?: Na potencionálního šikulu v daném oboru bych měl následně pár upřesňujících dotazů...předem moc díky :!:
Ženská a auto se nepůjčují :!:

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: naklápanie xenonov na kolečko skusenosti+rady,ako na to

Příspěvek od lumpo »

ahoj

udělal jsem si redukci podle schema zde a uplně nové origo xenony mi sice fungují na naklápění na kolečko, ale i v té nejvyšší poloze to svítí jen několik metrů před auto. Když jsem šteloval výšku na světlech,tak to sice štelovat jde, ale prostě i v té nejvyšší poloze je to strašně sklopené k zemi. Napadá něco někoho? Nejde mi to dohlavy...

dík za každou radu...
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: naklápanie xenonov na kolečko skusenosti+rady,ako na to

Příspěvek od DworiBak »

a jak jsou na tom výbojky,seřízený to máš na regloskopu

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: naklápanie xenonov na kolečko skusenosti+rady,ako na to

Příspěvek od lumpo »

výbojky jsou nový a září moc pěkně...

To levé světlo by celkem šlo - to svítí asi tak akorát, ale to pravé jakoby bylo spadlé dolu. Obě světla se kolečkem regulují - čas který potřebují k přejetí z jedné do druhé polohy (nejvyšší - nejnižší a naopak) je naprosto shodný. Ještě jsem ted měřil napětí mezi 11pinem (výstup z regulátoru) a mínusem na světle a na obou světlech je napětí v rozmezí 3,3 - 9,2V ...

Na reguloskopu jsem to samozřejmě neměl - měřil jsem to i na zdi podle auta které je seřízené ok - prostě už nevím co testnout - napadá mě, jestli nemůže být třeba nějak špatně usazený motůrek toho náklonu atd... poslední věc která mě napadá je dole dát podložky pod světlo ale to už je krajní řešení - navíc by asi né úplně lícovalo s kapotou a blatníkem... ach jo, to jsou zase věci...
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: naklápanie xenonov na kolečko skusenosti+rady,ako na to

Příspěvek od lumpo »

tak bych si nafackoval. znova jsem to zkousel seridit a kdyz uz to vys neslo tak jsem malinko zabral a ten plastovej serizovaci sroub se rozletel na kousky. ted mi ze svetla kouka zbytek tycky a je videt ze je praskla. mam doma jeste stary svetla (nexenon) myslite ze ten mechanismus je stejny a ze to pujde prohodit. nebo co s tim delat?
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: naklápanie xenonov na kolečko skusenosti+rady,ako na to

Příspěvek od lumpo »

mohl by mi někdo hodný změřit v jakém rozsahu se kolečkem reguluje napětí pro motorek? Pokud možno uvést obě krajní polohy - světla uplně nahoře - napětí a světla uplně dole - napětí

Mooooc děkujuuuu
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
MMATES
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 332
Registrován: 29.09.2009 18:58
Bydliště: Cadca- Kysuce

Re: naklápanie xenonov na kolečko skusenosti+rady,ako na to

Příspěvek od MMATES »

Xenony som prerobil podla toho navodu čo je tu a vsetko funguje paradne :good: trebalo mi len po dva kabliky na redukciach dorobiť a spojit ten cierny kablik vo svetle so žltým.

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: naklápanie xenonov na kolečko skusenosti+rady,ako na to

Příspěvek od chev »

Ještě se zeptám: ty přechodky mezi 10ti-pinem a 12ti-pinem. Nedá se to koupit někde u nás? Nějak se mi nechce dávat 35€ za poštu z německa.
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
sP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: naklápanie xenonov na kolečko skusenosti+rady,ako na to

Příspěvek od sP »

Montoval někdo origo xenony na TOURANa 2005? Přepinoval jsem zásuvku z 10 n 12 pin, podle ELSY, vše funguje (jen jsem zatím neřešil přepínání clonky) jen se nemůžu "domluvit" s naklápěním na "kolečko". Poradí někdo?

galbony
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.04.2012 15:04

Re: naklápanie xenonov na kolečko skusenosti+rady,ako na to

Příspěvek od galbony »

minifisch píše:
rendisst píše:Ahoj, pls o radu. Zapojili jsme to dle toho vašeho schematu, xenon svítí, ale... pokud dám dálkový xenon se vypne (to se nám snad povede dořešit ) ale pokud štípnu černej kabel ve světle, zapojim ho na žlutej (pin č.11), dále do tohoto pinu zapojim kabel z naklápění světel, připojim z vypínače světek žlutoúčervený do ovladače naklápění světel, tak mi to nesvítí, při zapnutí bliknou a nic ....
hmm asi jsi nekde udelal chybu ? ja jsem zapojoval xenony nedavno udelal jsem jak je tady popsano (prestrihl cerny kablik co vede z ridici jednotky ve svetle spojil se zlutym kablikem pin c.11 v 12pin konektoru )udelal jsem si redukce viz :
12pin 10pin
1 1
3 10
5 9
7 8
11 5
4 6
6 7
8 4

a xenony behaj na kolecko jako fik ,dalkove sviti s xenony normalne a nikde jinde uz jsem nic neupravoval ...
prosím ja nemam na 10pin konektoru poziciu 4 viete na to daku inu schemu???

galbony
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.04.2012 15:04

Re: naklápanie xenonov na kolečko skusenosti+rady,ako na to

Příspěvek od galbony »

zdravim,chcel som si prepinovat xenony podla tejto schemy avsak na mojej povodnej 10pinovej zasuvke nemam poziciu 4 je to rok 2008 viete mi niekto poradit??dakujem....

Uživatelský avatar
juko_jk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 06.12.2008 12:21
Bydliště: BA & NR SK

Re: naklápanie xenonov na kolečko skusenosti+rady,ako na to

Příspěvek od juko_jk »

Zdar klubaci, trocha ozivim tuto temu. Mam na aute xenony a chcel som si dorobit kolecko na naklapanie, ale moj problem je taky ze na 12 polovej zasuvke nemam zapojenu regulaciu na motorceky, do zasuvky mi ide len sest kablov. a to pin 3 az 8. Vo vnutri mam kolecko tak nechapem preco kable nie su privedene do zasuvky. Za postrehy vopred dik
S VW na vecne casy a nikdy inak!!!

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: naklápanie xenonov na kolečko skusenosti+rady,ako na to

Příspěvek od jery »

lumpo píše:ahoj

udělal jsem si redukci podle schema zde a uplně nové origo xenony mi sice fungují na naklápění na kolečko, ale i v té nejvyšší poloze to svítí jen několik metrů před auto. Když jsem šteloval výšku na světlech,tak to sice štelovat jde, ale prostě i v té nejvyšší poloze je to strašně sklopené k zemi. Napadá něco někoho? Nejde mi to dohlavy...

dík za každou radu...
taky mi svítí xenony dolů a nemůžu je mechanicky vyšroubovat výš,prý jde poštelovat samotná čočka nějakými šroubky zezadu světla ,tak nevím

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“