poraďte s výběrem - optika na VW BORA - zlatá barva

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

charmer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

poraďte s výběrem - optika na VW BORA - zlatá barva

Příspěvek od charmer »

Můžu Vás poprosit která by jste mi poradili? Rád bych je vyměnil z původních H4 za nové s H4+H7+mlha. nebo poraďte jiná..a lze na to koupit nějakou přechodku ze sdružených na tyto (kabely)? nebo je třeba to předělat růčo? díky za rady a nápady...

http://www.nhtuning.com/predni-tuning-s ... angel-eyes
http://www.nhtuning.com/predni-tuning-s ... angel-eyes
http://www.carzone.cz/index.php?main_pa ... 067ce4904c
http://www.spoilercentrum.cz/tuning/cir ... -mlhovkou/

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: poraďte s výběrem - optika na VW BORA - zlatá barva

Příspěvek od Tomm »

charmer píše:Můžu Vás poprosit která by jste mi poradili? Rád bych je vyměnil z původních H4 za nové s H4+H7+mlha. nebo poraďte jiná..a lze na to koupit nějakou přechodku ze sdružených na tyto (kabely)? nebo je třeba to předělat růčo? díky za rady a nápady...

http://www.nhtuning.com/predni-tuning-s ... angel-eyes
http://www.nhtuning.com/predni-tuning-s ... angel-eyes
http://www.carzone.cz/index.php?main_pa ... 067ce4904c
http://www.spoilercentrum.cz/tuning/cir ... -mlhovkou/
Jakou prechodku myslis? Ty svetla budou mit (resp. mely by) stejnej konektor jak mas ted na origo svetlech.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

charmer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: poraďte s výběrem - optika na VW BORA - zlatá barva

Příspěvek od charmer »

O to je to snažší.... Ale znáš to, jak to chodí... tak jsem se pro jistotu zeptal a jak je to s těmi typy? doporučíte mi tedy nějaké???

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: poraďte s výběrem - optika na VW BORA - zlatá barva

Příspěvek od Toxyz »

ehm, ted jsem výměnu z H4 na H7+H1 řešil na jiném autě a je problém s tím že když se u H4 zapnou dálky přepne se z jednoho vlákna na druhé, no a když se to udělá u "dvoužárovkových světel" jedna žárovka zhasne a rozsvítí se druhá....což je nežádoucí :roll:


...na to bacha :wink:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

charmer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: poraďte s výběrem - optika na VW BORA - zlatá barva

Příspěvek od charmer »

Toxyz píše:ehm, ted jsem výměnu z H4 na H7+H1 řešil na jiném autě a je problém s tím že když se u H4 zapnou dálky přepne se z jednoho vlákna na druhé, no a když se to udělá u "dvoužárovkových světel" jedna žárovka zhasne a rozsvítí se druhá....což je nežádoucí :roll:


...na to bacha :wink:
Hmmm, to budu asi muset nějak vyřešit.... neřešil jsi to nějak? Tak v nejhorším by se tam dalo jen relé aby s dálkou svítila i potkávací.... :?
Naposledy upravil(a) charmer dne 17.01.2008 22:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: poraďte s výběrem - optika na VW BORA - zlatá barva

Příspěvek od Toxyz »

charmer píše:
Toxyz píše:ehm, ted jsem výměnu z H4 na H7+H1 řešil na jiném autě a je problém s tím že když se u H4 zapnou dálky přepne se z jednoho vlákna na druhé, no a když se to udělá u "dvoužárovkových světel" jedna žárovka zhasne a rozsvítí se druhá....což je nežádoucí :roll:


...na to bacha :wink:
Hmmm, to budu asi muset nějak vyřešit.... neřešil jsi to nějak? Tak v nejhorším by se tam dalo jen relé aby s dálkou svítily i potkávací.... :?
vyřešeno to zatím není, relé mě napadlo hned...ale jaké.....takže nakonec dojde k přepojování origo relé(jsou tam dvě jedno na dálky a jedno na tlumený) a mělo by to chodit.....nejsem elektrikář no :oops:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

charmer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: poraďte s výběrem - optika na VW BORA - zlatá barva

Příspěvek od charmer »

S tím si nějak poradím... elektriku zvládnu. Spíš mi jde o to že na tech světlech jsou i čočky a na některých jsou řekl bych na dálku a na nějakých zas na potkávací... A xenony by to neměly být tak mám strach aby to dobře svítilo...

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: poraďte s výběrem - optika na VW BORA - zlatá barva

Příspěvek od Toxyz »

charmer píše:S tím si nějak poradím... elektriku zvládnu. Spíš mi jde o to že na tech světlech jsou i čočky a na některých jsou řekl bych na dálku a na nějakých zas na potkávací... A xenony by to neměly být tak mám strach aby to dobře svítilo...
no podle mě je čočka ve většině případů na potkávací.......jak to bude svítit ti neřeknu, já s "tuning" čočkama vlastní zkušenost nemám :oops: .....když to bude svítit špatně dáš tam xenony no :lol:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

charmer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: poraďte s výběrem - optika na VW BORA - zlatá barva

Příspěvek od charmer »

Toxyz píše:
charmer píše:S tím si nějak poradím... elektriku zvládnu. Spíš mi jde o to že na tech světlech jsou i čočky a na některých jsou řekl bych na dálku a na nějakých zas na potkávací... A xenony by to neměly být tak mám strach aby to dobře svítilo...
no podle mě je čočka ve většině případů na potkávací.......jak to bude svítit ti neřeknu, já s "tuning" čočkama vlastní zkušenost nemám :oops: .....když to bude svítit špatně dáš tam xenony no :lol:

...:D to se mi právě nechce... je to pro tatíka a není spokojen s tím jak svítěj H4, protože moje H7+H1 svítěj líp a xenony bych už nerad kupoval vzhledem k ceně :) a nevíc jezdí spíš couračky a to jim moc dobře nedělá... no uvidím.. :?

Uživatelský avatar
danopanci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: poraďte s výběrem - optika na VW BORA - zlatá barva

Příspěvek od danopanci »

Prepojenie H4 na H7 nie je problém - ja som to riešil pred časom a už to mám vyriešené (BH MOTOR- diesel forum). Keď chceš, aby Ti to svietilo, tak tie paškvily čo chceš kúpiť Ti nezabezpečia dobre svietenie (svietivosť je podstatne nižšia ako u originálov).
Buď kúpiš originál xenony, alebo HELLA H4 + H3 s hmlovkou a budeš jazdiť s hmlovkou (tak som jazdil aj ja pokiaľ som nedal xenony).
Ak budeš jazdiť zo stretávacími svetlami a hmlovkou - nikto si to nevšimne a nik Ti nebude blikať kôli oslňovaniu (ako pri HID sadách).

charmer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: poraďte s výběrem - optika na VW BORA - zlatá barva

Příspěvek od charmer »

danopanci píše:Prepojenie H4 na H7 nie je problém - ja som to riešil pred časom a už to mám vyriešené (BH MOTOR- diesel forum). Keď chceš, aby Ti to svietilo, tak tie paškvily čo chceš kúpiť Ti nezabezpečia dobre svietenie (svietivosť je podstatne nižšia ako u originálov).
Buď kúpiš originál xenony, alebo HELLA H4 + H3 s hmlovkou a budeš jazdiť s hmlovkou (tak som jazdil aj ja pokiaľ som nedal xenony).
Ak budeš jazdiť zo stretávacími svetlami a hmlovkou - nikto si to nevšimne a nik Ti nebude blikať kôli oslňovaniu (ako pri HID sadách).
Jsou tam originál H4+H3 ...ostatně já mám GIV a mlhovky občas používám :) ale tohle jsou světla na BORU... Tak to jsi mne zklamal :( jaké máte ostatní zkušenosti s těmito světly????

Uživatelský avatar
danopanci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: poraďte s výběrem - optika na VW BORA - zlatá barva

Příspěvek od danopanci »

charmer píše:
danopanci píše:Prepojenie H4 na H7 nie je problém - ja som to riešil pred časom a už to mám vyriešené (BH MOTOR- diesel forum). Keď chceš, aby Ti to svietilo, tak tie paškvily čo chceš kúpiť Ti nezabezpečia dobre svietenie (svietivosť je podstatne nižšia ako u originálov).
Buď kúpiš originál xenony, alebo HELLA H4 + H3 s hmlovkou a budeš jazdiť s hmlovkou (tak som jazdil aj ja pokiaľ som nedal xenony).
Ak budeš jazdiť zo stretávacími svetlami a hmlovkou - nikto si to nevšimne a nik Ti nebude blikať kôli oslňovaniu (ako pri HID sadách).
Jsou tam originál H4+H3 ...ostatně já mám GIV a mlhovky občas používám :) ale tohle jsou světla na BORU... Tak to jsi mne zklamal :( jaké máte ostatní zkušenosti s těmito světly????
Némáš náhodou poškriabané plastové kryty na svetlách - BORA??????

charmer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: poraďte s výběrem - optika na VW BORA - zlatá barva

Příspěvek od charmer »

danopanci píše:
charmer píše: Jsou tam originál H4+H3 ...ostatně já mám GIV a mlhovky občas používám :) ale tohle jsou světla na BORU... Tak to jsi mne zklamal :( jaké máte ostatní zkušenosti s těmito světly????
Némáš náhodou poškriabané plastové kryty na svetlách - BORA??????
Poškrábané nejsou, ale je fakt že sklo to není :P :oops:

Uživatelský avatar
danopanci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: poraďte s výběrem - optika na VW BORA - zlatá barva

Příspěvek od danopanci »

Je to plast, u ktorého sa vytvoria malé škrabance od kamienkou, umývarky a ..... Rozptyl svetla sa zmení a svieti to tak nijako. Je potrebné svetlá zabrúsiť a vypastovať - potom sú ako nové.
Vyskúšal si použiť 100 W žiarovku H4????

charmer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: poraďte s výběrem - optika na VW BORA - zlatá barva

Příspěvek od charmer »

To jsem nezkoušel, protože jsem viděl co to udělá se lampama. Viděl jsem jak prasklo sklo a dokážu si předtsavit co to udělá s plastem a hezké by to asi moc nebylo.. ty je máš nebo používáš??

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“