Piskanie stieraca

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
spravcanetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 16.03.2008 12:05

Piskanie stieraca

Příspěvek od spravcanetu »

Kupil som nove stierace Bosch Aero a jeden z nich mi piska ked ide po skle Perfektne zotieraju ale piska.Co s tym?
Naposledy upravil(a) spravcanetu dne 05.04.2008 16:45, celkem upraveno 1 x.
Golf IV 1,9TDI 85 KW PD variant AJM OBDII KKL kabel + VAG 304,409

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: :::: Piskanie stieraca ::::

Příspěvek od DworiBak »

bud špatně nastavenej uhel na ramínku nebo vyměnit :wink:

Uživatelský avatar
spravcanetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 16.03.2008 12:05

Re: :::: Piskanie stieraca ::::

Příspěvek od spravcanetu »

Ved je uplne novy. A ako uhol? Hmm, treba to zmenit? Ako?
Golf IV 1,9TDI 85 KW PD variant AJM OBDII KKL kabel + VAG 304,409

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: :::: Piskanie stieraca ::::

Příspěvek od DworiBak »

Nobo ještě zkus otočit gumyčku.
P.s. stahni si tu příručku jak na to a tam je jak nastavit uhel ramínka a jaký :wink:

Uživatelský avatar
spravcanetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 16.03.2008 12:05

Re: :::: Piskanie stieraca ::::

Příspěvek od spravcanetu »

Tak dnes som skusil dat dole stierac a zistilsom ze torobi na mojej strane, na soferovej. Dal som teda dole stieran a na to rameno som da len handricku zapol a opat piskal. Cim to moze byt? Ak som pritlacil na zaciatku pri motorceku na rameno tak nepiskalMoze to byt v tom uhle stieraca? Sa to nastavuje len to rameno, ci ak tam mam aj stierac.
Golf IV 1,9TDI 85 KW PD variant AJM OBDII KKL kabel + VAG 304,409

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: :::: Piskanie stieraca ::::

Příspěvek od Mirinda »

Mne takhle drelo rameno sterace o okno....trvalo dlouho nez jsem na to prisla a opravila to :roll:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
spravcanetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 16.03.2008 12:05

Re: Piskanie stieraca

Příspěvek od spravcanetu »

a ako si to opravia
Golf IV 1,9TDI 85 KW PD variant AJM OBDII KKL kabel + VAG 304,409

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskanie stieraca

Příspěvek od Mirinda »

spravcanetu píše:a ako si to opravia

Kladivem :mrgreen:

Raminko se zklada z dvou casti a mezi nima je pruzina diky niz sterac jakoby zlomis kdyz myjes okno....no a ta pruzinka mi drela o okno....poustela jsem sterace a chodila a sledovala kde by to mohlo byt a az z profilu jsem to zjistila...a mam klid...ale byly to hrozny zvuky :roll:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
RRR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskanie stieraca

Příspěvek od RRR »

Když jsem kupoval BOSCH AEROTWIN, taky mi pískali první 2 dny, pak prisel poradny slejvák a bylo to pryč....

Uživatelský avatar
malcom
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1264
Registrován: 25.11.2007 16:22
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskanie stieraca

Příspěvek od malcom »

Me taky drou a piskaj.. :cry:
!! COMMING SOON http://www.youtube.com/watch?v=ZZtRlAi343Y" onclick="window.open(this.href);return false; spojme síly,kill Malthael !!

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Piskanie stieraca

Příspěvek od Tomm »

malcom píše:Me taky drou a piskaj.. :cry:
Novy nebo je uz mas dlouho? Zkus vymenit gumicky...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Gofox
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskanie stieraca

Příspěvek od Gofox »

Ja odkedy som vymenil stare stierace za nove (uz boli zodrate), tak mam problem.
* Za prve nove stierace VRZAJÍ
* Za druhé pri stieraní dazda (pri tzv. "druhej dobe" stierania) lavy stierac odraza cast stieranej vody na pravu cast okna
* Za tretie lavy stierac ked sa vracia do východzej polohy, tak za sebou taha taky 5cm povlak vody

Ja viem, poviete ze treba skusit opat vymenit stierac... Ja by som chcel, keby mi nekto poradil, kto ma nejake stierace a nema s nimi problem, aby mi povedal znacku...

Pripadne co hovorite na tie nove typy stieracov. Fakt netusim ako sa im "nadáva" ale vyzerajú dobre a zrejme aj dobre stierajú (možno). Čo ich inštalácia? Je to jednoduché alebo treba meniť celé ramená?

Dík za radu

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Piskanie stieraca

Příspěvek od Tomm »

Gofox píše:Ja odkedy som vymenil stare stierace za nove (uz boli zodrate), tak mam problem.
* Za prve nove stierace VRZAJÍ
* Za druhé pri stieraní dazda (pri tzv. "druhej dobe" stierania) lavy stierac odraza cast stieranej vody na pravu cast okna
* Za tretie lavy stierac ked sa vracia do východzej polohy, tak za sebou taha taky 5cm povlak vody

Ja viem, poviete ze treba skusit opat vymenit stierac... Ja by som chcel, keby mi nekto poradil, kto ma nejake stierace a nema s nimi problem, aby mi povedal znacku...

Pripadne co hovorite na tie nove typy stieracov. Fakt netusim ako sa im "nadáva" ale vyzerajú dobre a zrejme aj dobre stierajú (možno). Čo ich inštalácia? Je to jednoduché alebo treba meniť celé ramená?

Dík za radu
Doporucil bych ti prvne precist nekolik temat tady na clubu, dozvedel by ses odpovedi na vsechny tvoje otazky a par zajimavosti navic. Takze ve zkratce:
1) vrzou a poskakuji protoze jsou nekvalitni, kvalitni (a drahe) sterace tohle nedelaji
2) muze byt slabsi pritlak na sklo - vymenit raminka
3) ty "nove" sterace se jmenuji AeroTwin a daji se sehnat ve dvou variantach:
a) s uchyty pro obycejne raminka, vyrabi je Bosch a prodavaji se v kazdych autodoplnkach, ve VW je nemaji
b) s uchyty pro specialni typ raminek - primo pro AeroTwin, maji je GIV a Bory od roku 2003, maji je u VW
4) velmi kvalitni gumicky do steracu vyrabi firma SWF, daji se dat i do zminenych AeroTwinu
5) mrkni sem - http://www.passatplus.de/umbauteile/aer ... rotwin.htm
6) vyrianta 3a vyjde priblizne na 800,- ... varianta 3b kolem 3000,- (i s raminkama)
7) pozor na ruzne napodobeniny AeroTwinu, stoji vetsinou 200-500,- a vypadaji podobne, funkcni rozdil je vsak vetsinou propastny (vrzou, nestiraji apod.)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
RRR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskanie stieraca

Příspěvek od RRR »

Líp to už napsat nešlo :D

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“