Celolak - cena, prodej, vymena za jineho z D?

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Sias
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 410
Registrován: 24.02.2006 21:02

Celolak - cena, prodej, vymena za jineho z D?

Příspěvek od Sias »

Zdárek klucí...

Mám IVku, model 99, TDI ALH... toho času lehce odřený na LZ lemu, jiný nárazník - na původním ulomené úchyty po drobné nehodě. Plus mě ho nedávno vykradli, takže škrábanec na PP dveřích. Pak koroze předních blatníků - oba na výměnu, jeden hned druhej nemá cenu nechávat přes zimu. Pak drobné ťupky na střeše od kamínků. LP dveře oťuknuty o obrubník. Dveře kufru oťukány zřejmě o strop. Haubna dvě větší ťupky. :))

Tohle se nastřádalo za těch 230.000 Km co má Golfík najeto.

Dneska jsem byl u známého klempíře a pak lakýrníka, okoukli jsme to - kvůli té opravě lemu a nastříkání nárazníku.. a po důkladné prohlídce kastle jsme došli k tomu, že smysl má jedině celolak. V podstatě na každým dílu je nějaká vada, co když se nechá, tak to začně reznout (nebo spíš rozlejzat se pod lak na tom pozinku), nehledě na to, že by to vypadalo jak pěst na oko, když by byl nově stříknutej díl hned vedle oťukanýho.

Cena by byla 30.000 Kč, v podstatě 2500 Kč za díl.

No a pak mě napadlo, jestli by po tom celolaku nestouplo auto na ceně a neměl bych ho prodat.

Je udržovaný, komplet novej podvozek, brzdy... technická před měsícem bez problémů.

Výbava: model 99(tmavé lampy, čiré blinkry), lahvová metalíza, AC, 4x airbag, ABS, senzor deště, zelený interiér, sportovnější sedačky s bedérníma opěrkama, palubní PC, centrál na DO... Najeto 230.000 km.

Myslíte, že by se za to pak dal dotáhnout jinej zachovalej Golfík TDI s climatronicem, nebo Polo TDI model 99+?

Mě ten climatronic nedá a nedá a nedá spaát!!! :)))

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Sias dne 17.05.2008 21:09, celkem upraveno 1 x.
GIV TDi 66KW ALH
Z lásky ke Koncernu!

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Celolak - cena, prodej, vymena za Polo - realita???

Příspěvek od Tomm »

ALH ale cerveny I? To je cipnuty nebo vetsi trysky? :wink:

Jinak je podle me blbost nechavat lakovat auto pred prodejem. To ti nikdo nezaplati. Ty das ted 30tis, ale realne to zvysi celkovou cenu auta max. o 10tis (muj odhad).

Odhad ceny je 150-170tis, ale jestli to chces prodavat jen kvuli klimatronicu, tak neni problem ho dodelat do stavajiciho auta...

Kdybych kupoval novej tak min. 2002-2003 v silnym TDI, to je tak cca 220-250tis.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Celolak - cena, prodej, vymena za Polo - realita???

Příspěvek od Chudej student »

Hlavne si to vyfot nez to budes strikat,tezko Ti pak nekdo uveri ze si delal celolak jen kvuli pleziru z prodeje....
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Celolak - cena, prodej, vymena za Polo - realita???

Příspěvek od molczik »

Jestli ho chceš prodávat, tak ho určitě nelakuj. To ti fakt nikdo nezaplatí a spíš ti nikdo nebude věřit, že to auto nebylo otočený 3x přes střechu.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Sias
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 410
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Celolak - cena, prodej, vymena za Polo - realita???

Příspěvek od Sias »

Je to ALH, ty červený ička jak na motor tak dozadu tam přidal už německej majitel - když jsem to přivezl tak všichni říkali, že tam musí být víc než 66KW, hlavně vy vyšších rychlostech na dálnici to jelo hodně dobře. Ale teď už jsem si to na asi zvykl, nemám s čím srovnávat, takže nevím.

Jenže když to do laku nedám, tak to neprodám ani za 120.000 Kč, proč by někdo kupoval oťukanýho Golfa, když si může koupit jiného, je jich na trhu mraky... A když by to bylo po laku tak by to šlo třeba za těch 170.000 Kč...Navíc když to nechám bejt, tak po zimě už to bude krize - bude to i všude vidět. Navíc bych dal do laku i lišty a kliky, což by taky mohlo nepatrně zvednout cenu.

Dodělat Climatronic je dost problém, už jsem to tu řešil několikrát, téměř nikdo to nedělá a stojí to hrozně peněz, navíc je to velká rozdělávka.

Ale chci to tu ještě právě probrat, zatím jsem se nerozhodl pro žádné řešení.
GIV TDi 66KW ALH
Z lásky ke Koncernu!

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Celolak - cena, prodej, vymena za Polo - realita???

Příspěvek od Tomm »

Sias píše:Je to ALH, ty červený ička jak na motor tak dozadu tam přidal už německej majitel - když jsem to přivezl tak všichni říkali, že tam musí být víc než 66KW, hlavně vy vyšších rychlostech na dálnici to jelo hodně dobře. Ale teď už jsem si to na asi zvykl, nemám s čím srovnávat, takže nevím.

Jenže když to do laku nedám, tak to neprodám ani za 120.000 Kč, proč by někdo kupoval oťukanýho Golfa, když si může koupit jiného, je jich na trhu mraky... A když by to bylo po laku tak by to šlo třeba za těch 170.000 Kč...Navíc když to nechám bejt, tak po zimě už to bude krize - bude to i všude vidět. Navíc bych dal do laku i lišty a kliky, což by taky mohlo nepatrně zvednout cenu.

Dodělat Climatronic je dost problém, už jsem to tu řešil několikrát, téměř nikdo to nedělá a stojí to hrozně peněz, navíc je to velká rozdělávka.

Ale chci to tu ještě právě probrat, zatím jsem se nerozhodl pro žádné řešení.
Bez laku 120ti a s lakem 170? Jen lak nedela auto :idea:

Dodelat climatronic je relativne v pohode, dokonce tu je nekde tema i s obrazkama. Topeni koupis kolem 3-5tis, sundat palubku, vypustit vodu+klimu, vyndat topeni, natahnout novou kabelaz, novy topeni, nandat palubku a naplnit vodu+klimu a hotovo.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Sias
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 410
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Celolak - cena, prodej, vymena za Polo - realita???

Příspěvek od Sias »

Jelikoz je na aute vlastne vsechno hotovy, mimo spojky, tak musim rict, ze uz pak jen lak dela auto. :) Kdyz mas novy tlumice, cepy, silentbloky, kotouce, desticky, filtry atd.

Hlavne nevim jestli to nakonec nedopadne tak, ze to prodam a koupim něco menšího, protože finanční stránka věci je hlavní - nemám teď v ruce 30.000 Kč na lak, respektive tak abych je nepotřeboval.

Takže idea byla, nainvestovat, prodat a koupit bud jinou ctyrku nebo mensi a levnejsi Polo.

Jelikoz ten lak se musi udelat tak jako tak.
GIV TDi 66KW ALH
Z lásky ke Koncernu!

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Celolak - cena, prodej, vymena za Polo - realita???

Příspěvek od shaft.cz »

Hele tak kdyz se lak musi udelat tak jako tak, tak ho udelej a pak zkus prodat za tu svoji cenu, kdyz neprodas tak si ho nechas nebo aspon budes vedet jestli nekdo da tech 30tis navrch , ale pocitej s tim jak uz tu nekdo psal ze jak reknes ze je novy lak, tak prvni co bude je ze bylo bourane a peclivy clovek si ho sam nebo necha odnekoho poradne prohlidnot...vetsina golfu je boranejch :( tak abys se pak na neco neprislo a tys ho neprodal jeste za min nez za cenu bez laku...

Uživatelský avatar
Sias
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 410
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Celolak - cena, prodej, vymena za Polo - realita???

Příspěvek od Sias »

Prohlizelo ho nekolik lidi a shodli se na tom, ze jestli byl nekdy bouranej, tak to opravovali ve VW jeste v nemecku, takze to neni poznat. A okukoval mi to manik co dela bouracky uz od revoluce.
Jenže ty blatníky jsou prostě divný - na žádným Golfovi jsem to jeste nevidel.

Presne jak rikas to bude nejrozumnejsi, zkusit a kdyz ne, nechat...

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Celolak - cena, prodej, vymena za Polo - realita???

Příspěvek od shaft.cz »

ja videl auta co prisli opraveny od VW a nektery to byl des, sikovnej klempir v mensi dilne je opravil lip, ale to uz je o tom jaky je kdo opravar, at uz ve vw nebo v mensim servisu, ale vpoho ja nerikam ze tvuj je bouranej! Jinak sem rad ze se shodnem na tom opravit, zkusit prodat a kdyztak nechat, jak psal Tomm climatronik se da dodelat a urcite se najdou sikovni klubaci co s tim maji zkusenosti pripadne tohle montuji a udelaji lepsi cenu nez u VW :wink:

Uživatelský avatar
Sias
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 410
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Celolak - cena, prodej, vymena za Polo - realita???

Příspěvek od Sias »

Ja mel vyhodu mozna v tom, ze jsem to koupil okamzite jak se to privezlo, tzn. vim, ze to nebyla pritazena bouracka. Ale zase vim, ze to byl 2 roky sluzebak - tomu odpovida ten stav laku rekl bych. Porad to stalo nekde venku na desti, jezdilo se po meste. To se proste musi projevit.

Hned jak budu moct hodim sem fotky, at vite jak na tom je a proc uvazuju o laku.

Uživatelský avatar
Dr.Diesel
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Celolak - cena, prodej, vymena za Polo - realita???

Příspěvek od Dr.Diesel »

shaft.cz píše:ja videl auta co prisli opraveny od VW a nektery to byl des, sikovnej klempir v mensi dilne je opravil lip, ale to uz je o tom jaky je kdo opravar, at uz ve vw nebo v mensim servisu, ale vpoho ja nerikam ze tvuj je bouranej! Jinak sem rad ze se shodnem na tom opravit, zkusit prodat a kdyztak nechat, jak psal Tomm climatronik se da dodelat a urcite se najdou sikovni klubaci co s tim maji zkusenosti pripadne tohle montuji a udelaji lepsi cenu nez u VW :wink:
Ja bych si troufal tvrdit ze bouranej je. Origo je auto pokud vim v oboustrannym pozinku a jo, rezne to v osekanich od kaminku, ale ne jako starsi auta.
Ad lepsi cenu nez VW: Se starsim autem vjet k VW je financni sebevrazda :mrgreen:
KÄRCHER: Prodej, servis, půjčovna: http://www.allwin.eu/
KÄRCHER E-SHOP: http://karcher.allwin.eu/

Obrázek

Uživatelský avatar
Sias
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 410
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Celolak - cena, prodej, vymena za Polo - realita???

Příspěvek od Sias »

Tak mě ještě napadlo, jestli by nebylo lepší sehnat ty díly v barvě a jen je vyměnit. Takhle zelená je docela rozšířená.
Potřeboval bych přední blatníky, zadní dveře a spolujezdcovi dveře přední. V podstatě, kdybych sehnal i ten zadní nárazník v barvě, tak mě zbývá jen nastříkat ten odřený zadní lem a střecha se může udělat časem, tam to není tak hrozný, je to jen od kamínků.

Myslíte, že by se ty díly sehnali za míň než za 2500 Kč kus?
GIV TDi 66KW ALH
Z lásky ke Koncernu!

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Celolak - cena, prodej, vymena za Polo - realita???

Příspěvek od bear »

Sias píše:Tak mě ještě napadlo, jestli by nebylo lepší sehnat ty díly v barvě a jen je vyměnit. Takhle zelená je docela rozšířená.
Potřeboval bych přední blatníky, zadní dveře a spolujezdcovi dveře přední. V podstatě, kdybych sehnal i ten zadní nárazník v barvě, tak mě zbývá jen nastříkat ten odřený zadní lem a střecha se může udělat časem, tam to není tak hrozný, je to jen od kamínků.

Myslíte, že by se ty díly sehnali za míň než za 2500 Kč kus?
není lepší nastčíkat a opravi ty poškozený díly, pokud jsou to jen 3 věci + střecha tak se snad vlezeš do 12ti a není to 30ti.
Tahle barva že je rozšířená ??? já ji viděl na silnicích tak cca 5x když moc ! nejrozšířenější bude asi LA7W :D

Uživatelský avatar
Sias
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 410
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Celolak - cena, prodej, vymena za Polo - realita???

Příspěvek od Sias »

No jenže když uděláš jen ty 3 věci tak to nebude dokonalý, bude to tak na prodej, ale na každým díl je něco, na prodej bych asi udělal jen to nejnutnější.
Ta barva je LC6M. Dneska jsem cestou z Prahy mrkal na IVky a viděl jsem 2 černý, 4 modrý, 1 bílou a jednu tu mojí. :) Dal jsem inzerát do poptávky, jestli by se neozval někdo kdo by měl díly v barvě a vypadá to nadějně. :)

Tak konečně jsem to nafotil, posuďte sami. Heslo je: club

http://antracit.myjalbum.net/golf/

Je tam vidět to nabourání LZ bok, ty přední blatníky, dveře spolujezdce, zadní dveře, sloupky oken vzadu a ta střecha.
GIV TDi 66KW ALH
Z lásky ke Koncernu!

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“