Zadní světla demontáž - výměna

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Jeremy31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2009 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní světla demontáž - výměna = HELP se žárovkama!

Příspěvek od Jeremy31 »

Tak pánové a dámy, to byl jednoduše porod v přímým přenosu. :? levé zadní světlo (to u řidiče) bohužel mělo ještě zastrčenej šroubek v cípu světla, bohužel ale odešel a zlomilo se to. Se štěstím jsem to vytáhl ale opět bohužel, matka mi spadla někam neznámo kam a už jsem jí nenašel. (doufám že nebude někde řádit po cestě :roll: ) Jinak nasadil jsem na dvě matky a drží to tak i tak, možná časem matku doplním :). Druhé byl ještě větší porod. Sundání bylo naprosto luxusní ALE .. jak to již u JOMu bývá neseděli mi tam šrouby do děr. Šel jsem si proto pučit pilník abych mohl mírně poupravit dírky. Dobrá věc se nakonec po hodině povedla a proto již ted mohu říct že se mám líp než zítra :). Svítím a ta práce opravdu stála za to. Vypadá to nádherně a světla svítí v noci naprosto užasně, přičemž jsem blinkry osadil místo klasických bílých oranžovými žárovkami. ALE mám připomínku ... brzdová světla mi svítí bílým světlem bohužel mám nad zadním oknem červené světlo brzdové ještě a není to zrovna ideální :) ... já vim jsem detaista ale rád bych se vás zeptal jestli nevíte kde bych sehnal červené žárovečky do brzdových světel??? díky moc za odkaz nebo radu ... mějte se a pokud to někdo budete dělat tak si obalte něčím nervy pořádně :).

Uživatelský avatar
Radim_23
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2370
Registrován: 12.10.2008 13:18
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní světla demontáž - výměna

Příspěvek od Radim_23 »

Resil jsem stejnej problem.... Koupil jsem na burze cerveny zarovky (jinde to nesezenes) ale svitily ruzove :lol: Sem se na*ral a koupil ledky, ted to sviti luxusne... Takze doporucuji LED :wink:
MŮJ TOPIC :arrow: ZDE
MOJE VIDEJKA :arrow: ZDE

Uživatelský avatar
Jeremy31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2009 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní světla demontáž - výměna

Příspěvek od Jeremy31 »

Počkej počkej ... jak jinde to neseženeš? Stačilo nakonec projet net a našel jsem krám kde maj všechny různý barvy ... ale máš recht s tou barvou. Mě svítí fialově :D ... takže asi zkusim ty ledky taky .. neměl bys foto nějaký?

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Zadní světla demontáž - výměna

Příspěvek od Shorty »

Hele chlapy a jak se sundavaj ty tapce v kufru? Nechci za ten koberec nějak rvát a nevim, jaký plastový díly sundat (když zarvu nebo zapáčim, tak se asi vytrhnou nějaký úchyty a už to tam nebude pak držet). V příručce píšou jen o pravym tapci a prý se má vyndat podběh :-) a levej teda fakt netušim.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zadní světla demontáž - výměna

Příspěvek od majrek001 »

podběh nevím na co vyndávat..

já jsem pokaždé vyndal ten plast co je v něm protikus zámku kufru a pak se ti to uvolní..

nalevo (strana řidiče) odšroubuješ tu konzoli na lékárničku a povolíš kousek ten plast od plata (tak do 5cm od spoje s tím středovým plastem) je plastový špunt co drží koberec a pak tři šrouby a světlo je venku.

a na právé straně (strana spolujezdce) je to myslím podobně zase je pod plastem od plata špunt (zase tak 5cm od spoje s tím středovým plastem) co drží koberec (tady nějak povolovat ani nemusíš jsou tady jen dva šrouby a místo třetího ve špici je takový čep tak musíš jako by zlehka vyvléknout ty dva šrouby aby si mohl tahat světlo do boku a vyvlíkl ho..

p.s. rada do života, pokud budeš dávat neorigo světla tak tě nejspíš čeká propilování děr tak bacha ať ti tudy pak neteče (je lepší ustřihnout kousek gumy pokud ti ty gumový podložky tu díru nepřekryjí) a podmázni těsnění vazelínkou ono se lépe přilepí a neteče do auta
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 17.03.2012 07:02, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zadní světla demontáž - výměna

Příspěvek od majrek001 »

ty červené žárovky svítí vždycky jinak jak je potřeba červené světlo tak zrovna ledky (a berte v potaz že nahrazujete 21W žárovku, tak ať svítí zhruba stejně, já bral s pěti diodama 5x1W).. a do blinkrů pokud jsou bílé se dají sehnat chrom žárovky co svítí taky oranžově http://www.autofam.cz/product.php?id=5483" onclick="window.open(this.href);return false; (je to defakto pochromovaná oranžová žárovka) a nebo diademku ale ta už háže různé odrazy do modro - fialova, ale svítí taky oranžově
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Zadní světla demontáž - výměna

Příspěvek od Shorty »

Díky moc za detailní popis, až bude čas tam odendám to čelo a vrhnu se na to. Budu dávat origo, takže tam problém s dopasováním snad nebude
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zadní světla demontáž - výměna

Příspěvek od majrek001 »

jo to bude pasovat krásně
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
golfer66
Pilot
Pilot
Příspěvky: 846
Registrován: 13.03.2012 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní světla demontáž - výměna

Příspěvek od golfer66 »

budu kupovat zadní svetla helly colours magic black na golfa iv? bude problem s dopasovanim ? nemel bvy ne kdyz jsou od helly? a jsou tyto porblemy i sprednimi svetly_? konkretne svetli depo?
GIV,TDI,AGR-Kat OFF,EGR OFF,Soft by MOTORPOWER
Cosmic Green Wagen
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=239360" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.samolepky.zepos.cz/

Uživatelský avatar
TOMSA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4296
Registrován: 30.07.2009 18:23
Bydliště: Milovice(Kromeriz)

Re: Zadní světla demontáž - výměna

Příspěvek od TOMSA »

golfer66 píše:budu kupovat zadní svetla helly colours magic black na golfa iv? bude problem s dopasovanim ? nemel bvy ne kdyz jsou od helly? a jsou tyto porblemy i sprednimi svetly_? konkretne svetli depo?
s zadnímy zas takový není...ty si měl problém dopasovat přední světla???
22.-25.8.2018 -14.VW Golf meeting Podroužek 2019
S MK3,to je jak s ženskou,"Když ji miluješ,není co řešit"
FUCK NEW CARS,I AM RIDING OLD SCHOOL !!!

Uživatelský avatar
golfer66
Pilot
Pilot
Příspěvky: 846
Registrován: 13.03.2012 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní světla demontáž - výměna

Příspěvek od golfer66 »

ne,nemel ja jeste predni nemenil tam jsem menil jen skla svetel ale chci menit cerna svetla depo a zadni hella magiccolours black tak doufam ze i predni pujdou v pohode a nemelby prosim moc nekdo navod popr nakou fotku nebo postup jak demontovat a dát nové svetla na co dát pozor atd u spolujezdce je prej nejaký hazec misto jednoho sroubku.... ocenil bych nejaky navod nekdo to tady je jen psane bez fotek ale z toho jsem to moc nepochopil se to rozdela jen na tecko nakou golu a z toho tapeciho se otevrou tim koleckem a odtud se to povoli nebo se to tapeci v kufru cele nak jeste sundava aby byl o neco lepsi pristup?
GIV,TDI,AGR-Kat OFF,EGR OFF,Soft by MOTORPOWER
Cosmic Green Wagen
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=239360" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.samolepky.zepos.cz/

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zadní světla demontáž - výměna

Příspěvek od majrek001 »

na straně spolujezdce odděláš ten deklík pro výměnu žárovek, odpojít konzoli na žárovky a vyndáš ji ven a jedna matka je přímo naproti a druhá je víc vpravo vedle konzole ze žárovkama.. pak chytneš světlo a potřebuješ se dostat ven s tím šroubem co je vedle konzole, aby si světlo mohl tahat do boku ve špici u víčka nádrže je čep který vyvlíkneš právě tahem do boku.. Obrázek

no a levé světlo má tři matice zase vedle konzole pak naproti a ve špici.. aby ses dostal do špice tak musíš odšroubovat uchycení lékarničky/trojúhelníku a oddělat ten koberec drží ještě pod plastovým špuntem zhruba někde u spoje středového obložení kufru a obložení co drží plato.. k matici ve špici se dostaneš skrz otvor ve výztuze pod oddělání koberce
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zadní světla demontáž - výměna

Příspěvek od vtuni »

jinak je to popsáno už tady...
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... E&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

když budeš mít před sebou ty druhý světla..tak uvidíš kde drží a jak...takže ti to bude jasný...ale je tam přístup jak k penězům
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

pekiskol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.02.2012 06:51

Re: Zadní světla demontáž - výměna

Příspěvek od pekiskol »

Poradi mi neko ja mam led svetla ale chcel by som ich vymenit za original ale ked som sa bozeral na koncovky tak mam tak iba 6 pinovu koncovku tak teraz neviem ci staci zapojit iba tu jednu alebo musia ist setky? ked ano moze tu neko dat foto?

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: Zadní světla demontáž - výměna

Příspěvek od sahara »

prosim o radu....chybí mi dva šrouby na světle...už asi před tim to někdo zkoušel opravovat....nezkoušel jste někdo to někdy spravit?mě zatim napadlo jen tam dát tu závitovku a zavařit to dokola...za každou radu budu vděčnej díky
Přílohy
b.png
c.png
d.png
a.png
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“