Poraďte prosím barvu fólií

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Poraďte prosím barvu fólií

Příspěvek od g*o*l*f* »

Zdravím, chtěl bych si na svého golfa IV dát fólie, ale nějak nevím, jakou volit barvu. Auto je černé a přemýšlel jsem nad modrou barvou fólií. Nebo alespoň do modra. Černé fólie na černé auto se mi zdají moc, aby to pak nevypadalo jako rakev :-). Jinak blbosti jako anténa, guma v pedálech atd. jsou sladěny taky do modra. Co myslíte, jaké fólie tam budou vypadat nejlépe. Uvítám každý váš nápad a hlavně, kdo máte černého golfa a fólie, tak sem prosím dejte fotku(a pokud si pamatujete, tak stupeň zatmavení), ať mám inspiraci. Díky moc.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte prosím barvu fólií

Příspěvek od pino.t »

Tak nedávaj ty úplně nejčernější fólie, ale dopředu dej třeba stupeň jedna a dozadu dva, nebo oboje ještě o stupeň víš.
Modry nebo stříbrny jsou hrozny. Jedině černy.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Cpt._Hunter
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3968
Registrován: 11.10.2008 18:22
Bydliště: Ostrava

Re: Poraďte prosím barvu fólií

Příspěvek od Cpt._Hunter »

modrý určitě ne možná bych zkusit zelené- něco takového jak má T5 multivan tónované z výroby..je to taková hodně tmavá zelená.
EDIT: viz. přiložené obrázky
Přílohy
86a3_27.JPG
d44d_27.JPG
!!! Podstatou všeho je nafta !!!
My silver-gray TDI a tak trošku .:R http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=108998" onclick="window.open(this.href);return false;

Detailing-Obchod.cz - autokosmetika Autoglym, Dodo Juice a vůně California Scents

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Poraďte prosím barvu fólií

Příspěvek od Storm »

Já teď půjdu asi brzo taky do fólií, ale budu dávat černé. Auto mám taky black. Ty ostatní barvy vypadají divně, nesedí mi to tam. Dej si sem anketu, uvidíš jak to dopadne :wink:
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Poraďte prosím barvu fólií

Příspěvek od xerxes »

jedině černou ale nevím jakou propustnost světla někdo na clubu tu dává folie myslím že Steve golf II poptej se ho :wink:

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Poraďte prosím barvu fólií

Příspěvek od Storm »

Asi bych nedával dozadu a na boční zadní uplně tu nejvíc černou, to už je fakt moc pohřební. Ale každý má na to jiný názor. Dopředu jen nějaké decentní nebo žádné, tak aby jsi splnil tu 70% propustnost, pokud tedy nechceš mít případné problémy třeba na STK.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte prosím barvu fólií

Příspěvek od pino.t »

Na zadní sklo dávat tmavou fólii taky není dobry, protože když někdo pojede za tebou, neuvidí co se děje před tebou, což mě osobně štvě. a Ty dozadu taky houby uvidíš.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Poraďte prosím barvu fólií

Příspěvek od xerxes »

já se do zadu nedívám sleduji Co se děje předemnou :lol:

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Poraďte prosím barvu fólií

Příspěvek od g*o*l*f* »

Popravdě ty fólie, které jsou povolené jsou takové, že tam skoro nejsou :-). To zatmavení je tak malé, že to je až zbytečné to tam dávat :-)(nebo alespoň co jsem viděl, možná se pletu). Kamarád má fólie na kterých má nálepku 8SD, ale dovnitř téměř není vidět :-). Ale co se mně přímo nelíbí je auto, které má přední skla čisté a zadní zatmavené, to vypadá hnusně. To se hodí na dodávky, ale na osobáku je to otřes. Takže když fólie, tak všude.Přední a zadní od sebe nesmí být víc jak jeden stupínek, jinak to vypadá divně. Mně by k té černé právě seděly okna do modra, ale možná až bych to viděl, tak by se mi to nelíbilo. Opravdu nikdo nemá? Každopádně kdyby to byly ty černé, tak bych chtěl nějakou střední cestu, né úplně nepropustné, ale taky ne jen takové, že to vypadá jak kouřové. Předpokládám, že na požádání mi nálepku 8SD nalepí i na fólie, která je o stupeň víc toleranci, je tak? Házejte sem fotky prosím.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte prosím barvu fólií

Příspěvek od pino.t »

Co mi říkali všichni co lepí fólie, tak policajti u nás stejně nemají žádny přístroje kterýma by mohli změřit propustnost světla, tak ti za to flastr nedaj.
Ale co sem viděl auta s modrejma fóliema tak vypadaly hrozně samy u sobě, bylo jedno na jakym autě byly. Kamoš má fólie do fialova a není to zly.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Poraďte prosím barvu fólií

Příspěvek od Storm »

g*o*l*f* píše:Předpokládám, že na požádání mi nálepku 8SD nalepí i na fólie, která je o stupeň víc toleranci, je tak? Házejte sem fotky prosím.
Někteří nalepí někteří ne. Ono je to stejně k ničemu, pokud ta fólie nesplňuje vyhlášku tak tam můžeš mít nalepeno co chceš. Policajti to asi nijak změřit nemůžou, ale na STK, pokud se to někomu nebude zdát, tak tě kvůli tomu klidně vyhodí. Navíc firma co nalepí homologaci na fólii, která není způsobilá se vystavuje postihu. U nás se na to kašle, ale v zahraničí je to běžné že se za to dávají pokuty a berou licence. Jinak vzadu a boční zadní mohou být jakékoliv propustnosti, akorát tam tuším nesmí být 100% nepropustnost. Na přední boční musí být propustnost 70%, tzn. když má jako většina aut skla už z výrobu trochu natónovaná, tak tak toho moc dát nemůžeš, jen nějakou decentní.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Poraďte prosím barvu fólií

Příspěvek od g*o*l*f* »

JJ, to je mi jasné, že to tak být nesmí, ale pokud se to nelíší moc od toho, co tam mít můžeš, tak ti ta nálepka s atestem trochu pomáhá. Nikdo nemá před sebou vždy vzorník, jak to má vypadat. Když jsem viděl pokovená okna, tak tam to s atetem vypadá mnohem tmavší než fólie. Ale když na předních není nic a na zadních tmavé fólie, tak to vypadá hrozně, radši bych si je nechal všechny čistý, jak jsem říkal, hodí se to na dodávky či MPV, ale ne na takového osobáka. Stále žádné fotky? :-)

Jo a jak je to vlastně při cestě třeba do německa? Tam ty fólie na předních oknech nesmí být vůbec, ne? Nebo jak to je s pokutama?

Třeba tady jsem našel černého s černýma: http://www.spotreby.cz/images/cars/P1060703.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;. Nezdá se vám to prostě divné?Podle mého by se na to hodila jiná barva. Nedělá se třeba tmavě modrá, třeba jak ta zelená na té T5, ta taky nevypadá špatně. Mně to totiž přijde, že je to z dálky skoro bez oken. Kdyby to mělo nádech do tmavě modré, bylo by to super. Ale ty celé modré okna by možná vypadaly divně, ale to asi myslíte pokovení, ne?

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Poraďte prosím barvu fólií

Příspěvek od Storm »

Mě ta černá tam sedí nejvíc, ale pokud tobě se líbí modrá tak vem modré. Auto se musí líbit především majitely a pak teprve ostatním :wink: Jinak v Německu jsou prý schopní tě to nechat strhnout, jinak ti nedovolí pokračovat. Jak určují co je o.k. a co není a jak je to s propustností fólií tam ale netuším. Přikládám dvě fota s černými :wink:
Přílohy
6ed3af.jpg
IMG_6522sm.jpg
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
creetie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 18.10.2008 17:28
Bydliště: Sever

Re: Poraďte prosím barvu fólií

Příspěvek od creetie »

Tak taky ti sem jednu hodim,me tam ty cerny pasnou nejlip. :wink:
Golf IV 1.9 Tdi,K&N,764 Bosch , VW Passat 1,9 TDi PD 96KW

Uživatelský avatar
Peet88
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 27.05.2008 18:09
Bydliště: Hranice na Moravě / Olomouc

Re: Poraďte prosím barvu fólií

Příspěvek od Peet88 »

čus...taky uvažuju nad tónováním, mám černého golfíka :) a určitě nic jiného než černé nechci, jen uvažuju nad tím, jestli je dát i na ty přední skla no ... :) ... kámoš má přední natónované na mazdě a zevnitř nevidí do zpětných zrcátek, protože se mu v oknech odráží interiér ...
black GIV GTI TDI 85kw AJM + Chip TDIfun + EGR OFF

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“