Magicar M 100 AS / vypinanie motora

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
schrapnel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 11.03.2009 19:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Magicar M 100 AS / vypinanie motora

Příspěvek od schrapnel »

Zdravim, vcera som sa stal (zatial stastnym) majitelom Golfa 4 (podrobnosti neskor), je v nom montovany magicar m 100 as s fukciou dialkoveho startu. Co som sa docital v manuali, jeho "vlastnost" je, ze po zastaveni a vybrani kluca so zapalovania motor stale bezi a vypne sa az po (otvoreni aspon jedneho) a zatvoreni vsetkych dvier. (predpoklada sa ze niekto z toho vystupil)

- problem je v tom, ze zrejme mikrospinac u vodicovych dveri je stale zopnuty, cize zastavim, vystupim, zavriem a motor furt bezi. Nedovoli mi ani vypnut motor cez dialku (dlhe stlacenie II.) Musim otvorit/zavriet jedno z ostatnych dveri aby sa motor vypol.

Da sa to nejak vypnut, alebo mi pomoze len vymena spinaca ?


Dalej by ma zaujimalo, ci sa da nejak bezpecne trvalo vypnut fcia dialkovy start (sa bude vypinat motor po vybrati klucika, nepojde dialkovy start) - Dopocil som sa ze 1 kluc je 'v aute' kvoli imobilizeru a dialkovemu startu. Co dnes nedalo spat :-) Parkujem vacsinou v zatvorenej brane resp na parkovisku pod kamerami alebo v zahrade domu, no ale clovek chodi aj na nakupy a vieme kolko v dnesnej dobe staci chmatakovi, aby vam odcudzil vozidlo.


Dakujem velmi pekne, snad sa niekedy uvidime na zraze :-)
Ford Mondeo MKIV 2008 2.5L Duratec-ST 220PS Titanium S
Obrázek

Uživatelský avatar
schrapnel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 11.03.2009 19:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Magicar M 100 AS / vypinanie motora

Příspěvek od schrapnel »

zdravim, no manual tam mam, ale je tam len nastavenie dlakoveho startu. Ja by som rad aby sa mi motor vypol :-D .. resp, ak vies ako na to, ocenim kazdu radu.

PS: kolega spominal ze po vybratni kluca zo spinacej skrinky, (neutral, rucna brzda), ked motor este bezi, staci zoslapnut brzdu. a zevraj sa to vypne. ale neskusal som este :-) mam ho doma len 12 hodin (a poistka este neni, taze stoji doma ;) )
Ford Mondeo MKIV 2008 2.5L Duratec-ST 220PS Titanium S
Obrázek

Uživatelský avatar
schrapnel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 11.03.2009 19:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Magicar M 100 AS / vypinanie motora

Příspěvek od schrapnel »

no, tak sa mi podarilo od spolocnosti, ktora tieto alarmy predava a montuje v Kosiciach dostat montaznu prirucku k mojmu alarmu. Cez ovladac som si zakazal rezervacny rezim -> neda sa nastartovat na dialku, po vybrati kluca motor zhasne.

Jak dam k znamemu menit rozvody, olej a filtre, ktory mimochodom instaluje aj Magicary, si dam vybrat imobilizer z riadiacej jednotky a budem spat o troska kludnejsie.
Ford Mondeo MKIV 2008 2.5L Duratec-ST 220PS Titanium S
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“