Změna diagnostické zásuvky-Už si mě nenapojí

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Změna diagnostické zásuvky-Už si mě nenapojí

Příspěvek od Goauld »

To ale taky není úplně pravda, odbočku udělat lze, ale je potřeba dodržet zásady komunikačního protokolu, ktery sou u každyho výrobce jiny. Takže není can jako can, proto ne všechny zařízení, ktery umí komunikovat přes can budou kompatibilní např. právě s VW.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1025
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna diagnostické zásuvky-Už si mě nenapojí

Příspěvek od oneb1t »

odbocku musi jit udelat jinak by se neslo pridavat a odebirat ridici jednotky :)
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

roman813
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.09.2010 15:28
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna diagnostické zásuvky-Už si mě nenapojí

Příspěvek od roman813 »

oneb1t píše:odbocku musi jit udelat jinak by se neslo pridavat a odebirat ridici jednotky :)
Smarjaaaa, vy jste detailisti :-D No jasne, ze ten CAN jde "nastavit" pokud je vse kompatibilni a poreseno v samotnych jednotkach, vcetne elektrickych a komunikacnich vlastnosti a protokolu. Sam s tim v praci delam (sifrovany CAN pro zabezpeceni objektu) Ja tim reagoval na poznamky typu, ze si nekde nekdo odsroubuje dekl ke konektorum, a tam se napichne jak ve starych akcnich filmovych klasikach na telefonni draty a nahodi komunikaci s jednotkami, kdyz nema klasicky konektor, ale cumi na nej nejaky konec redukce :-)
GIV Variant 1.9 TDI-PD 96kw ASZ

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Změna diagnostické zásuvky-Už si mě nenapojí

Příspěvek od Goauld »

Jenomže ono to de opravdu tak jednoduše, stačí oddělat vlevo u pedálů ten plast a z konektoru na sloupku vedou všechny potřebny dráty. Zloděj, kterej se tímhle bude zabývat, tak si poradí. Proto zastávám názor, že předělání obd zásuvky je jenom maly zdržení.
Jo a detaily dělají svět lepším :lol:
Mimochodem to co děláš v práci je sice CAN, ale právě že pro zabezpečení objektů. Ač se to nezdá, tak automobilní CAN je velice specificky upravenej a jak už sem řikál každá automobilka používá svoje specifika, proto není tak jednoduchy s tím v autech pracovat a přidávat si různy vychytávky.
Dokonce i výrobci různé elektroniky pro auta, například GPS sledovacích zařízení mají většinou funkčnost zaručenou jenom pro pár značek, protože není v jejich silách obsáhnout všechny varianty těch protokolů.
Ale nebudeme to rozpatlávat, stejně když to auto zloděj chce, tak si ho vezme a je jedno co tam je za ochranu, jedině by ho to na místě zabilo, pak už si ho nevezme :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
large
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 20.04.2008 16:44
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna diagnostické zásuvky-Už si mě nenapojí

Příspěvek od large »

Paskal píše:Nechápu co na tom vidíte tak super. :roll: To je tak možná dobré pro amatéry aby ti to nešlohli když bude hledat zásuvku. :mrgreen:

Klidně můžeš tu Diag zásuvku vyhodit a nebo schovat kam koliv...nebo popřepojovat jak chceš!!!
Tak že na to zapomeň že si te nenapoji jak budou chtít. 8)
Profik přide a napojí se ti pod deklem "A" sloupku a pápá :velo: :P :lol:

Daleko učinější je tajný vypinač třeba od pojistkovky,relátek,pal. čerpadla atd. než tahlenc opičárna. :tooth:

Tady jde o "psychoefekt" Octavek, Golfu a A3jek je všude hromada a pokud zloděj nedokáže tu tvoji nastartovat do dvou minut tak odchází k jiné. To by zrovna ta tvoje musela být superfešák, aby jim stálo za to se s tím jebat a zdržovat. A v případě, že opravdu chtějí tvé konkrétní auto, je nezastaví ani kdovíjak dobře schovaný vypínač čehokoli. Jedině by sis s sebou bral na noc domů ECU, volant, a nejlépe i kola :rofl:

Uživatelský avatar
large
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 20.04.2008 16:44
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna diagnostické zásuvky-Už si mě nenapojí

Příspěvek od large »

Goauld píše:Jenomže ono to de opravdu tak jednoduše, stačí oddělat vlevo u pedálů ten plast a z konektoru na sloupku vedou všechny potřebny dráty. Zloděj, kterej se tímhle bude zabývat, tak si poradí. Proto zastávám názor, že předělání obd zásuvky je jenom maly zdržení.
Jo a detaily dělají svět lepším :lol:
Mimochodem to co děláš v práci je sice CAN, ale právě že pro zabezpečení objektů. Ač se to nezdá, tak automobilní CAN je velice specificky upravenej a jak už sem řikál každá automobilka používá svoje specifika, proto není tak jednoduchy s tím v autech pracovat a přidávat si různy vychytávky.
Dokonce i výrobci různé elektroniky pro auta, například GPS sledovacích zařízení mají většinou funkčnost zaručenou jenom pro pár značek, protože není v jejich silách obsáhnout všechny varianty těch protokolů.
Ale nebudeme to rozpatlávat, stejně když to auto zloděj chce, tak si ho vezme a je jedno co tam je za ochranu, jedině by ho to na místě zabilo, pak už si ho nevezme :lol:

Ano, jde jen o zdržení a přesně to je ono. Než aby se zdržoval s hledáním problému, přejde si na vedlejší parkoviště a tam ukrade stejné auto sousedovi, který nemá žádné zabezpečení. 8) Jak jsem psal v jiném příspěvku, to by tvoje auto muselo být něčím vyjimečné, aby jim stálo za to se s ním sr*t.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“