Vložka zámku kufru

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
ontherafox
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 28.02.2010 17:21

Vložka zámku kufru

Příspěvek od ontherafox »

Zdravím,

mám problém s vložkou zámku kufru (G IV, 1.6 16v, 02 r.v.). Kufr mi nešel otvírat tak jsem to rozebral a zjistil že celá vložka je vytuhnuta, od vodního kamene a proste se neotáči. Zvenku už nejde strčit ani klíč a vyčistit to už asi nepujde. Hledal jsem už různě po netu a nikde jsem nenašel vložku zámku pro kufr. Vždycky jenom boční dveře, nikdy ne kufr. Lze to někde sehnat ?Je třeba s tím ještě něco měnit nebo stačí vyměnit tu vložku? mam central, nepotřebuju odemykat klíčem, jen aby to zamykalo a odemykalo a šlo otevřít z venku. Máte někdo nějaké podobné zkušenosti nebo rady? Pak mě ještě napadla možnost magnetického odskoku. Ale to nevím jak funguje a jestli to nahradí zámek a jakým způsobem (z hlediska bezpečnosti). Díky za rady

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Vložka zámku kufru

Příspěvek od Goauld »

Nastříkej do zámku WD-40 a postupně ho klíčem rozchoď, veř mi, de to ztuha, ale de to. Chce to hodně času a hodně trpělivosti a hlavně žádny násilí a zase bude chodit jako novej. Občas je dobry to promazat a párkrát odemknout klíčem, aby to nezatuhlo, zadní zámek hodně trpí.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

ontherafox
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 28.02.2010 17:21

Re: Vložka zámku kufru

Příspěvek od ontherafox »

Porblém bude ten, že se ho již podařilo zničit. Z te zadni strany. takže by mi pomohlo kdyby bylo mozne ho nekde sehnat. WD-40 jsem samozrejme již použil a několikrat ale zámek už je stejně mrtví. Neviš kde by se to dalo sehnat ? Diky ti za odpověď.

Uživatelský avatar
golfar
Pilot
Pilot
Příspěvky: 821
Registrován: 23.09.2008 13:02
Bydliště: Kostomlaty p\Mil (Teplice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vložka zámku kufru

Příspěvek od golfar »

Goauld píše:Nastříkej do zámku WD-40 a postupně ho klíčem rozchoď, veř mi, de to ztuha, ale de to. Chce to hodně času a hodně trpělivosti a hlavně žádny násilí a zase bude chodit jako novej. Občas je dobry to promazat a párkrát odemknout klíčem, aby to nezatuhlo, zadní zámek hodně trpí.
sorry možná trochu OT, ale u mě to bez násilí nešlo, byl tak zakouslej, že jsem musel prvotní utrhnutí provést šroubovákem a potom klíčem dorozhejbat...dneska už funguje ok...pravda ale že jsem použil na to asi pulku konkoru, hlavne ze začátku
jettule http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=131541" onclick="window.open(this.href);return false;
varoš http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=114063" onclick="window.open(this.href);return false; PRODÁNO

http://www.sdhkostomlaty.webnode.cz

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Vložka zámku kufru

Příspěvek od Goauld »

ontherafox píše:Porblém bude ten, že se ho již podařilo zničit. Z te zadni strany. takže by mi pomohlo kdyby bylo mozne ho nekde sehnat. WD-40 jsem samozrejme již použil a několikrat ale zámek už je stejně mrtví. Neviš kde by se to dalo sehnat ? Diky ti za odpověď.
Tak pak bych asi volil vrakáč a zámek nechat u zámečníka přeskládat na tvůj klíč. Nebo si ho můžeš zkusit přeskládat sám, neni to nic složityho, jenom prostě vyměniš, nebo porovnáš stavítka v zámku na tvůj klíč.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

ontherafox
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 28.02.2010 17:21

Re: Vložka zámku kufru

Příspěvek od ontherafox »

Tak už jsem to vyřešil. Poskladal jsem ho zpatky, Torsku upravil zamek svepomoci a uz to zase funguje. Kazdopadne klicem to neodemknu ani kdybych se rozkrajel. Nechal jsem to pres noc namocene v nesmyslu na rouzpousteni vodniho kamene a nic Ale povolilo aspon to, co se toci, takze uz to funguje. Diky za rady všem.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Vložka zámku kufru

Příspěvek od Goauld »

Taky je možny, že ten zámek neni originál, nebo naopak je originál a všechny ostatní už nejsou. Jednoduše řečeno třeba ten klíč co do něho strkáš tam nepasuje. Záleží jestli si vůbec někdy zkoušel odemčít ten zámek za dobu co auto máš, nebo jestli si to už tak koupil a prostě o tom ani nevíš.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“