montáž magicaru M871A

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: montáž magicaru M871A

Příspěvek od Goauld »

Jestli se do menu ale nemužeš dostat, tak je to na reklamaci, tak být tebou bych to řešil. Už to zapojuješ nevim jak dlouho a furt nic čéče.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: montáž magicaru M871A

Příspěvek od Storm »

Tak jsem se chtěl zeptat majitelů tohoto Magicaru, jestli jim to dělá to stejné co mně. Když přejedu nějakou nerovnost, což je na našich silnicích skoro pořád, tak mi blikne ta dioda na poklepovým čidle co je na skle a ještě to nějak cvakne. Všimnul jsem si toho až teď, tak nevím jestli to dělalo i předtím. Ono je to čidlo docela natlačený na palubní desku, tak se tam pak přenášejí i ty vibrace. Normálně to vlastně taky blikne když na to přes sklo klepnu.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
kamilsykora
Profík
Profík
Příspěvky: 991
Registrován: 22.02.2010 19:52

Re: montáž magicaru M871A

Příspěvek od kamilsykora »

me to dela taky.je to podle toho jak si nastvaios zezadu tu ciltivost.ja kdyz to mel hodne citlivy tak jak sou nerovnosti tak jsem jel a jak to furt skakalo(dioda blikala) tak me zvonil ovladač ze me nekdo vola k autu :O).tak jsem tu citlivost stahl a pohoda.
jinak alarm funguje.ted me odesl mikrospinac dveri.tak to musim urychlene doladit at to vse fuguje jak ma.jinak do menu uz jsem se dostal :O).chce to presne dodrzet ty intervaly

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: montáž magicaru M871A

Příspěvek od Storm »

S tou citlivostí to vím, už jsem ji stáhl na tu prostřední, ale i tak to dělá. Na tu nejmenší to dávat zase nechci, abych pak ten kód nemusel někdy vyťukávat kladivem :lol: Ale je divný, že ti to dokonce zvoní jako že tě někdo volá k auto, to by mělo dělat jen, když je auto zamčený, ne při jízdě. Mě se stalo zase to, že jsem měl u toho řidičova sloupku, pod kterým je ta anténa, držák s mobilem a asi se to nějak vzájemně rušilo, protože na dálnici začal zvonit ovladač a rozblikaly se varovky. Stejně jako, když mě volá někdo k autu. :) Takže jsem dal raději držák na prostředek skla a už to nedělá.

Každopádně já už bych do Magicaru nešel, měl jsem ho dlouho na reklamaci. Podle servisu špatná anténa. Tak to poslali dodavateli na reklamaci i s jednotkou. Podle dodavatele jednotka v pořádku, tak poslali novou anténu. Namontováno opět zpět a nešlo to pořád, vyzkoušena jiná jednotka z nové krabice a šlo to. Takže servis objednal na svoje náklady novou a vyřeší si to nějak sám s dodavatelem. Každopádně jak jsem se bavil s tím člověkem ze servisu, tak mi Magicar moc nedoporučoval, že mají na to hodně reklamací, zejména na špatné antény a že právě to poklepový čidlo tam má svůj význam :) Jinak doporučil Keetec.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

ladasv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 31.03.2012 00:44

Re: montáž magicaru M871A

Příspěvek od ladasv »

musím mít zapojený RPS senzor?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: montáž magicaru M871A

Příspěvek od Goauld »

Musí, mám pocit, že bez něho alarm ani nefunguje. Duležity je to, že funguje jako stavovy světlo, je tam LEDka podle které poznáš jestli je alarm aktivní nebo jestli byly nějaky poplachy, když byl ovladač mimo dosah. Díky tomu RPS se dá taky vyťukat kód pro nouzovou deaktivaci když se vybije baterka v ovladači. Samotná funkce RPS se dá vypnout v nastavení.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: montáž magicaru M871A

Příspěvek od Storm »

No právě že se dá vypnout v nastavení, tak by mohla fungovat i úplně bez něj. Ale to jen hádám, nemám ověřené. Na druhou stranu nevím proč tam to čidlo nedávat, když ti třeba odejde anténa, tak se budeš do auta blbě dostávat.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

ladasv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 31.03.2012 00:44

Re: montáž magicaru M871A

Příspěvek od ladasv »

Moc se mi tam ten senzor dávat nechce, jde umístit někam jinam?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: montáž magicaru M871A

Příspěvek od Goauld »

No tak to zkus, jestli to funguje bez něho, co ti v tom brání ? Ale nechápu proč ho tam nechceš, jak řikám, je v něm signalizační LED a pomocí vyťukání kódu deaktivuješ alarm v případě poruchy ovladače. Když ho nebudeš lepit naprostředek skla, ale jako každej normální člověk do spodního rohu u řidiče, tak tam ničemu nevadí.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

ladasv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 31.03.2012 00:44

Re: montáž magicaru M871A

Příspěvek od ladasv »

to je sice pravda,ale ten kdo by chtěl to auto ukrást, tak si může zjistit co tam je za alarm, ne?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: montáž magicaru M871A

Příspěvek od Goauld »

Nechápu co tím myslíš. Co mu pomuže když uvidí kolečko z nápisem Knock Here ? Není na něm napsany absolutně nic co by vypovidalo o tom jakej je tam alarm. A i kdyby věděl jakej přesně alarm tam máš, tak je mu to na nic, alarm se nedá nijak lehce obejít, od toho je to zabezpečovací systém.
Pokud to auto někdo bude chtít, tak si ho odveze cely a ty to nepoznáš, ale alarm je obecně ochrana proti sockám a tokovým těm obyčejným grázlům, profika nezastaví vůbec nic, neexistuje nepřekonatelnej systém. Jediná ochrana proti ukradení je likvidace narušitele, což se u nás pro ochranu majetku nesmí. Vlastně ani nemůžeš zlodějovi bránit v ukradeni tvyho auta, protože by se to mohlo brat jako napadení.
Jediná možnost, jak likvidovat takovej odpad společnosti, je "není svědek, není důkaz" :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
chyna.cz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 17.08.2010 17:57
Bydliště: Teplicko

Re: montáž magicaru M871A

Příspěvek od chyna.cz »

kluci, už se někomu z vás povedlo naprogramovat ťukací kod do čelního okna? já sem si s tím lámal hlavu několik hodin a bez úspěchu. může mi prosímvás někdo poradit polopatě co a jak dělat? děkuji

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: montáž magicaru M871A

Příspěvek od Goauld »

Samozřejmě že povedlo a ne jednou. Dobře je to vysvětleny v návodu, pokud se ti to podle něho nepodařilo, tak buď děláš něco špatně, nebo je někde chyba.
Je to jednoduchy, abys zadal kód, musíš zapnout zapalování, a desetkrát zaťukat na senzor tak aby vždy blikla zelená kontrolka. Kontrolka se pak rychle rozbliká a ty začneš zadávat jednotlivy čísla. Když chceš zadat 1 ťukneš jednou, když 3, tak třikrát. Po každym zadání čísla ti kontrolka zopakuje to cos zadal a pak zase začne rychle blikat, zadáš další číslo a zase potvrdí. jakmile zadáš poslední čtvrty číslo, tak kontrolka zasvítí a pak zhasne, už nebude rychle blikat. Pak vypneš zapalování, zamkneš auto a počkáš až kontrolka začne blikat jako normální stav při zamčenym autě.
Pro otevření kódem je postup stejnej, akorát nemáš klíč v zapalování protože auto je zamčeny samozřejmě. Chvilku trvá než si to alarm uvědomí a pak odemkne a na ovladači ti to zahraje melodii že se auto odemklo.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
chyna.cz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 17.08.2010 17:57
Bydliště: Teplicko

Re: montáž magicaru M871A

Příspěvek od chyna.cz »

tak bude asi chyba jinde, protože takhle sem to dělal několikrát a nic.

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: montáž magicaru M871A

Příspěvek od Storm »

V programovém menu ještě musíš mít aktivovaný to zadávání kódu přes ten senzor. Konkrétně programové menu č.1. Zkontroluj jestli to máš zapnutý, případně zapni, pak je ten postup jak píše Goauld. Jinak mě ta kontrolka na senzoru vždycky blikala jen červeně a modře 8)
Přílohy
12.jpg
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“