absence venkovních zámků

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

jimmbo205
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 27.11.2011 15:56

absence venkovních zámků

Příspěvek od jimmbo205 »

zdravím.

Mám 2 možná hloupé otázky :)

1) Sem novým majitelem G IV Variant a jedna věc mi docela zarazila. Na dveřích nejsou vůbec zámky. Jediná možnost jak se dostat dovnitř pomocí DO k centrálu. Chtěl bych tedy vědět, jak se do auta dostanu, až mi jednoho krásnýho dne ten centrál klekne? :D V manuálu o tom není ani slovo.

2) A další věc. K autu mam celkem 3 klíče. Vystřelovací s DO k centrálu a 2 obyč. V manuálu píšou že by u toho měl bejt ještě nějakej přívěšek s číslem klíče a skrytým kodem k immo. Ale ten mi k tomu nedali. Je to špatně a mám to po původním majiteli chtít, nebo pokud je centrál s DO tak to k tomu není třeba?

Díky

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: absence venkovních zámků

Příspěvek od majrek001 »

1) máš ještě kufr tam je taky vložka - nenechat baterky v DO vytlouct až do mrtva a za včasu měnit - občas prohýbat vložku v kufru aby nezatuhla

2) buď rád že ti toho dal tolik - dost lidí má jen jeden klíč, ale pokud to bývalí majitel má, tak od něj zkus získat
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: absence venkovních zámků

Příspěvek od Goauld »

Ještě taky není špatny vědět, že na výměnu baterek máš asi půl minuty, pak se zruší synchronizace ovladače s autem a i když budou baterky novy, tak auto neodemkneš.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Sairus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.03.2010 20:13
Bydliště: Budějice

Re: absence venkovních zámků

Příspěvek od Sairus »

Joo, s tou výměnou baterky přichvátni..já si dal načas a pak to musíš sladit s řj.... a fakt bud rád, že máš tolik klíčů :D


a ještě něco, koukni se pod krytky co tam máš místo zámků...abys tam neměl jen díru a nekoukal jsi přes ní do centrálu na bílý plastový kolečko s výřezem akorát na tlustej šroubovák, kterým to krásně odemkneš....

jimmbo205
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 27.11.2011 15:56

Re: absence venkovních zámků

Příspěvek od jimmbo205 »

Mě právě nepřipadá, že by tam byly jen nějaký krytky. Co sem tak koukal, tak se to oddělat vůbec nedá. Je možný, že tam ty zámky na klíč v těch dveřích vůbec nejsou?

A k tý baterce? Dá se nějak poznat, že už nadchází její čas?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: absence venkovních zámků

Příspěvek od majrek001 »

tak buď tam je vložka na klíč nebo záslepka.. a ta záslepka má většinou i kovovou část kterou vložíš místo vložky (a překryješ krytkou) a nebo je tam jen nacvaknutá krytka.. proti ti radili ať si to zkontroluješ - pro představu poslední obrázek je tam vidět černá krytka http://www.htcarsystem.cz/nase_vyrobky/ ... _safe_plus" onclick="window.open(this.href);return false;

a baterku zhruba poznáš že bude mít menší dosah
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: absence venkovních zámků

Příspěvek od duduh »

To jimmbo205: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... z%C3%A1mek" onclick="window.open(this.href);return false;


a takových podobných témat je tu hafol.Dej si do vyhledávače třeba zámek dveří a uvidíš.

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: absence venkovních zámků

Příspěvek od Eitn »

Goauld píše:Ještě taky není špatny vědět, že na výměnu baterek máš asi půl minuty, pak se zruší synchronizace ovladače s autem a i když budou baterky novy, tak auto neodemkneš.
To se mi nezdá. Když jsem si čistil a polepoval ošoupaný klíč tak jsem ho měl rozebranej asi na půl hodiny a po celou dobu byl bez baterky a žádný problém jsem po opětovném složení neměl..

Sairus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.03.2010 20:13
Bydliště: Budějice

Re: absence venkovních zámků

Příspěvek od Sairus »

jo, zapoměl jsem prozradit, že mám dálkáč kobru s přívěškem...tam musíš chvátat..já to nestihl a alarm se mohl zbláznit. u vystřelováku to tak možná není

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: absence venkovních zámků

Příspěvek od duduh »

:? U dálkáču se slabou baterii je nebezpečí že ten vyšle hauznumero kód.KJ tyto pokusy načítá a pak toto vyhodnotí jako pokus o vloupání a alarm spustí kravál a klíček "s dobrým kódem vyškrtne ze seznamu".

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: absence venkovních zámků

Příspěvek od Goauld »

Eitn píše:
Goauld píše:Ještě taky není špatny vědět, že na výměnu baterek máš asi půl minuty, pak se zruší synchronizace ovladače s autem a i když budou baterky novy, tak auto neodemkneš.
To se mi nezdá. Když jsem si čistil a polepoval ošoupaný klíč tak jsem ho měl rozebranej asi na půl hodiny a po celou dobu byl bez baterky a žádný problém jsem po opětovném složení neměl..
Pokud máš originální DO tak po vyndání baterie na víc jak půl minuty se ztratí synchronizace a DO auto už neodemkne. Pokud ti to tak nefunguje, tak nemáš originální DO, ale nějakou napodobeninu jako je tohle např. http://www.levnealarmy.cz/eshop/autoala ... x-key.html" onclick="window.open(this.href);return false;
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: absence venkovních zámků

Příspěvek od Eitn »

Goauld píše:
Eitn píše: To se mi nezdá. Když jsem si čistil a polepoval ošoupaný klíč tak jsem ho měl rozebranej asi na půl hodiny a po celou dobu byl bez baterky a žádný problém jsem po opětovném složení neměl..
Pokud máš originální DO tak po vyndání baterie na víc jak půl minuty se ztratí synchronizace a DO auto už neodemkne. Pokud ti to tak nefunguje, tak nemáš originální DO, ale nějakou napodobeninu jako je tohle např. http://www.levnealarmy.cz/eshop/autoala ... x-key.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mám určitě originál ;)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: absence venkovních zámků

Příspěvek od Goauld »

Tak pak nevím, zatím sem se nesetkal s tím, že by to po vyndání baterií na delší dobu někomu šlo, si první.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: absence venkovních zámků

Příspěvek od Eitn »

Goauld píše:Tak pak nevím, zatím sem se nesetkal s tím, že by to po vyndání baterií na delší dobu někomu šlo, si první.
Ale nejsem si jistej jestli mám alarm..ale dálku origo mám určitě

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: absence venkovních zámků

Příspěvek od xerxes »

jestli máš alarm tak jednoduše zjistíš zamkni se dálkou v Autě a otevři předni kapotu auto by mělo začít řvát

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“