Neaktivní SAFE

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Shady
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 10.11.2009 18:43
Kontaktovat uživatele:

Neaktivní SAFE

Příspěvek od Shady »

Ahoj
Chci se zeptat jestli by někdo nevěděl konkretně co by mohlo být špatně... z důvodu abych si případnou součástku připravil před rozebráním dveří... (prostě abych to nedělal na dvakrát) Přečetl jsem si tady vše co jsem našel...
Přestal mi kompletně na všech dveřích fungovat SAFE režim zámku. Kontrolka ve dveřích nebliká. Všiml jsem si toho následně po výměně rádia, ale to může být jen shoda náhod. Nemám DO tudíž veškeré odemykání/zamykání jde přes zámek... Po (prvním) otočení zámku je cítit jistý odpor což není vada a zámky jednou "cvaknou" a všechny dveře jsou zamknuty... druhé (automatické) cvaknutí na SAFE již nenásleduje. Když je vůz zamknut a otočím zámkem ještě jednou jakoby na zamknutí, tak už odpor v zámku není a zámek chodí volně (jakoby bylo něco strženého) Ještě dodám, že zámek se po zamknutí (otočení klíče do prava) se klíč/zámek automaticky nevrátí do základní polohy (musím mu k tomu pomoct), ale to již dělalo před tím... Nejprve jsem si myslel že odešel mikrospínač pro SAFE režim, ale již si tím tak jistý nejsem... i vzhledem k tomu že by mohlo být něco špatně se samotnou vložkou zámku.
Děkuji mockrát za jakoukoliv radu ;)

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Neaktivní SAFE

Příspěvek od maku »

Jake radio jsi tam daval?
O problemech s radiem je tady toho dost zkus pohledat a urcite najdes odpoved proc ti to tak blbne.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Shady
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 10.11.2009 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Neaktivní SAFE

Příspěvek od Shady »

Dával jsem tam starší Clarion, zkusím ho tedy ještě odpojit, ale moc se mi nezdá, že by tohle mohlo mít spojitost se zámky ve dveřích, ale možný je vše :lol:

Uplně jsem zapomněl, že když auto zamykám druhým zámkem u spolujezdce, tak se to chová uplně stejně, takže to asi uplně vylučuje mojí první teorii že bude problém asi někde mezi vložkou a mechanizmem zámku u řidiče. Ještě dodám že je to soc bez el. oken... tudíž jsou zamykací jednotky všech čtyř dveří propojeny přímo s řídící jednotkou centrálního zamykaní...

Kde je tedy chyba? :(

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Neaktivní SAFE

Příspěvek od majrek001 »

zkus odpojit to radio a vyzkoušej zamknout.. a měl jsi předtím origo nebo neorigo rádio? ale může to být taky studeňák v zámcích a to že se nevrací to by chtělo vytáhnout vložku a promáznout ji. (mě třeba studeňák dělal, že se to taky nezamykalo na SAFE ale když jsem třeba 5xotevřel dveře a zabouchnul tak už to zamklo).. napřed zkus to rádio a potom už leda zámky
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Shady
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 10.11.2009 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Neaktivní SAFE

Příspěvek od Shady »

Tak opravdu to dělá to rádio :D. Předtím jsem tam měl SONY to přestalo číst CD, tak jsem tam dal radio Clarion co jsem měl doma... hraje mnohem lépe jak to SONY, ale s tímhle mě doběhlo :D. Nevíš čím to může být? Nevěděl jsem že by rádio mohlo být takto propojeno s zámky (s řídící jednotkou centrálu...)
P.S.: Rád bych poslouchal, ale i zamykal 8)

Shady
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 10.11.2009 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Neaktivní SAFE

Příspěvek od Shady »

Kouknu na ten konektor k radiu a zkontroluju jak jsou tam ty dráty... :)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Neaktivní SAFE

Příspěvek od Goauld »

V ISO konektoru v napájecí části (A) musíš odpojit pin pro diagnostiku, je to pozice 3, barvu má šedou/bílou.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Shady
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 10.11.2009 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Neaktivní SAFE

Příspěvek od Shady »

V ISO konektoru na pozici 3 není do radia nic zapojeného (v té redukci co je daná k radiu co je z ISO na konektor v radiu) na konektoru co vede z palubky k radiu na pozici 3 drát je, ale jak jsem psal - dál už nevede protože v tom kabelu co byl přiložený k radiu na pozici 3 nic není. Porovnal jsem ty konektory co jsou ke každému radiu... U předešlého SONY s kterým nebyly problémy jsou na konektoru z radia ke konektoru co vede z palubky obsazeny piny: 4, 5, 7, 8 - bavíme se o části A. U tohoto radia Clarion se kterým jsou zmiňované problém jsou obsazeny piny: 4, 5, 6, 7, 8 - jediná 6ka vyčnívá, tak jsem ji přerušil, ale problém přetrvává (vím že ta 6 by to dělat neměla... byl to pokus)
Tak tedy teď nevím co by to mohlo dělat? Nějaký jiný kabel?

Ještě jeden problém (ten dělají obě radia, takže bude problém asi někde jinde, ikdyž když jsem poprvé zapojil ten Clarion, tak to přestalo na cca 2dny dělat, tak jsem si řikal že to ďálo to SONY a tak jsem ho už uplně odepsal :D) Problém je že mi repráky chraplaj. Je to závislé od hlasitosti... Když radio pouštím potichu, tak chrčí čím dál víc až postupně přestanou uplně hrát (jediné výšky hrajou) Naopak když zesiluju hlasitost, tak chrčení ustává a když už to řve, tak snad i úplně ustane, ale to nemůžu říct zcela jistě. Repro jsem davaj na zkoušku jiné a ďálo to i tak.
Čím by to tedy mohlo být?

Děkuji za jakoukoliv radu ;)

Shady
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 10.11.2009 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Neaktivní SAFE

Příspěvek od Shady »

Tak problém se SAFE jsem snad vyřešil záměnou pinů 4 a 7. Po prohození těchto dvou drátků SAFE režim funguje... jen doufám, že se nevyřadilo zas něco jiného... :)

Problém s repráky přetrvává... teď mi už pravá strana prakticky nehraje a jen když přejedu nějaký nerovnosti, tak abčas něco "zahraje" :? . Bude asi někde špatný kontakt, nebo přerušené dráty?
Neměl by někdo schéma kudy vedou přesně kabely? Co všechno se musí rozdělat abych se k tomu všemu dostal? Díky

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Neaktivní SAFE

Příspěvek od majrek001 »

tak konektor je vždycky ve sloupku u dveří u řidiče pod pákou na otevírání kapoty a u spolujezdce je podobný kryt a další konektor je už pak na reproduktoru, ale pokud ti hrají výšky tak to nejspíš nebude dráty protože to vede po stejných středobas + výška a na středobasu se rozdvojuje a vede k výškám
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Neaktivní SAFE

Příspěvek od Goauld »

Ještě zkus odpojit pin č. 5, je tam totiž další trvaly +12 používá se to pro alarm nebo co, ale u neorigo rádia to pustí napětí na vodič pro ovládání příslušenství, to by mohlo způsobovat to chrčení repráků.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: Neaktivní SAFE

Příspěvek od DurexElite »

Zdravím nefunguje mi safe na řidičových dveří.. Neví nekdo?? díík
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Neaktivní SAFE

Příspěvek od majrek001 »

typoval bych studeňák vytáhnout propájet a je klid
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“