Nestartuje (kontrolka ABS)

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Goauld »

Po zamčeni auta, za nějakých 20 vteřin odběr musí klesnout na 0.5A (500mA). Po nějaké době by pak měl klesnout ještě na miň, asi po hodině nebo jak dlouho. Odběr 2.75A je hrozně moc, baterku to vybije za den, jak už se tady psalo.
Příčiny vybíjení můžou být ruzny, ale obvykle to způsobuje neoriginální rádio z důvodu, že je špatně zapojeny, nebo že se prostě "pokazilo" a začlo vybíjet baterku.
Co se týče baterie a jejího stavu, je potřeba měřit napětí při zátěži, na kolik V padá. Na to buď použiješ zátěžovej voltmetr, nebo změříš napětí při startování a sleduješ na kolik klesne. Pokud napětí při zátěži klesá pod 10V je baterka špatná. To bys ale poznal i tak, že by se za pár dní stání neudržela kapacitu, i když ji nic nevybíjí, nebo jen malým proudem.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Triffid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.08.2012 22:36

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Triffid »

Včera když jsem se chystal proměřit pojistky, tak se objevil nový problém - který má nejspíš souvislost s tím původním - nemohl jsem chcípnout motor. Po otočení klíčku do základní polohy se sice kontrolka ostřikovačů, která mi teď svítí, trochu ztlumila, takže je tam nějaký rozdíl v napětí, ale motor stále běžel a nepomohlo ani vysunutí klíčku. Musel jsem vyndat pojistku řídící jednotky aby to zhaslo. Pak jsem to zkoušel ještě několikrát a blbne to jenom občas. Odhadoval bych to na nějaký zkrat v kabeláži.

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Eitn »

Většinou to dělá spíš vadná spínačka

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Goauld »

Přesně tak, spíš vadná spínačka.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Triffid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.08.2012 22:36

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Triffid »

Na tu spínačku se časem podívám, teď to zase neblbne. Každopádně víc mě teď trápí ten odběr. Rádio jsem odpojil jako první, tím to nebylo, a pak jsem zkoušel postupně všechny pojistky a bez výsledku. Napadá vás ještě něco co bych mohl vyzkoušet, než to dám někomu přes elektroniku?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Goauld »

Může to dělat v podstatě cokoliv, například komfortní jednotka, nebo pokud máš nějakej alarm, nebo neoriginální dálkovy zamykání.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Triffid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.08.2012 22:36

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Triffid »

Tak nakonec to byla vyhořelá jednotka regulace větráků motoru, který je umístěn zespodu držáku baterie. Tušíte někdo kolik je běžná cena této součástky? V servise mi tvrdili že se nevyrábí v druhovýrobě, ale na internetu jsem našel např. tuto za 600 - myslíte že by byla vhodná pro Golf s Climatronic? Jinak originál je za 3700 a v servisu mi nabízeli z vrakoviště za 1800, což mi za tenhle díl přijde docela dost.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Goauld »

V servise chcou samozřejmě vydělat, takže by ti dali věc která stojí 600 a vydělali by 3100kč. Jistě že náhrada se dělá, jinak bys ji těžko našel na netu. Koupit musíš se stejným číslem jako je ta tvoje, sou ruzny pro manuální klimu a pro climatronic.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Triffid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.08.2012 22:36

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Triffid »

Taky jsem původně myslel že chce servis vydělat, ale těch 3700 to stojí v Auto Jarov, takže mi spíš přijde divný, že se to dá na netu sehnat tak levně. Není možný, že to co jsem našel je jiný díl jenom hodně podobný, nebo je to verze pro manuální klimu a je to výrazně levnější? Jsem z toho trochu zmatenej, rozdíl pár stovek bych pochopil, ale tohle je docela dost.

jakub.prucek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 08.10.2012 13:43

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od jakub.prucek »

čau hoši problem mam s ABS nastartuji auto ABS problikne vyjedu s autem a sviti a nevim proč poraditemi baterii mam uplne novou .diky za odpoved a za radu

Triffid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.08.2012 22:36

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Triffid »

Zkontroluj pojistky u baterky, jestli jsou v pohodě tak to hoď na VAG.
Naposledy upravil(a) Triffid dne 10.10.2012 18:11, celkem upraveno 1 x.

jakub.prucek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 08.10.2012 13:43

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od jakub.prucek »

dobře diky vyzkoušim a dam vědět

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Goauld »

Triffid píše:Taky jsem původně myslel že chce servis vydělat, ale těch 3700 to stojí v Auto Jarov, takže mi spíš přijde divný, že se to dá na netu sehnat tak levně. Není možný, že to co jsem našel je jiný díl jenom hodně podobný, nebo je to verze pro manuální klimu a je to výrazně levnější? Jsem z toho trochu zmatenej, rozdíl pár stovek bych pochopil, ale tohle je docela dost.
Ano cena originálního dílu pro koncovyho zákazníka je 3700, ale věř, že za tolik to oni nekupujou. Dá se sehnat mnohem levnější náhrada, taková jakou jsi našel, ale najdi si přesně podle tvyho čísla té jednotky, na manuální klimu je jiná jednotka jak na climatronic, ale cenově se to moc neliší.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od maku »

Jak pise kolega vyse a jeste zkontroluj dobijeni muze odchazek altik.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Triffid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.08.2012 22:36

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Triffid »

Goauld píše:Ano cena originálního dílu pro koncovyho zákazníka je 3700, ale věř, že za tolik to oni nekupujou. Dá se sehnat mnohem levnější náhrada, taková jakou jsi našel, ale najdi si přesně podle tvyho čísla té jednotky, na manuální klimu je jiná jednotka jak na climatronic, ale cenově se to moc neliší.
Bohužel jednotka vyhořela, a plast na ní se zdeformoval, takže číslo je nečitelné. Kdybyste někdo věděli číslo součástky pro Climatronic, tak mi to moc pomůže. Vím že je to 1J0919506, jen nevím jaké písmeno na konci.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“