Nestartuje (kontrolka ABS)

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Triffid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.08.2012 22:36

Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Triffid »

Zdravím,

dnes mi po otočení klíčkem nezhasla kontrolka ABS, a po pokusu o nastartování to jen cvakne a nic se nestane.

Máte někdo podobnou zkušenost?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Goauld »

Nemáš vybitou baterii ? Pokud ne, tak je chyba buď ve startéru, nebo ve spínací skříňce. Kontrolka ABS nezhasne tehdy, pokud je v systému nějaká závada, nebo pokud napětí baterie klesne pod určitou hranici.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od maku »

Vybita baterka a dalsi pricina vybijeni baterky vadny alternator.
Doprorucuji nabit baterku na plno a promezit kolik ti dobiji alternator, taky jsem to resil a mel jsem spatny regulator napeti v autliku > toto je on http://www.autodilyhh.cz/regulator-nape ... 06f903803b" onclick="window.open(this.href);return false; ja tam daval orginal Bosch. Pak smazat chybu pokud ji vypise VAG a mas klid. Pokud nepujde chyba smazat hned tak nachvili pojezdi az se baterka dobije zase do puvodniho stavu a dojde napeti vsude a pak tu chybu smazes.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Triffid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.08.2012 22:36

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Triffid »

Díky za reakce, opravdu to byla vybitá baterie. S baterií jsem dosud neměl sebemenší problém, dokonce jsem už několikrát nechal přes noc zapnutá světla. Podle sklopeného zpětného zrcátka tipuju, že mi do něj nějaký dobrák v noci kopnul, a alarm houkal tak dlouho, než vybil baterii.

Zkusím baterii úplně nabít a sledovat jak se chová. Proměření alternátoru se dá udělat s klasickým měřákem, nebo to mám hodit do servisu?

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od maku »

Klasickym merakem to promezis je tady toho tom dost popasno a halavne mej nakopnuty motor abys poznal kolk ti dobiji nebo nedobiji. :mrgreen:
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Triffid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.08.2012 22:36

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Triffid »

Tak jsem baterii úplně nabil (cca 13 hodin), večer ještě najezdil kolem 30 km, a ráno byla baterie zase mrtvá. Říkám si, že problém nebude v dobíjení baterky, ale spíš v samovolném vybíjení, což asi alternátor nemůže způsobit, nebo ano?

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od maku »

Triffid píše:Tak jsem baterii úplně nabil (cca 13 hodin), večer ještě najezdil kolem 30 km, a ráno byla baterie zase mrtvá. Říkám si, že problém nebude v dobíjení baterky, ale spíš v samovolném vybíjení, což asi alternátor nemůže způsobit, nebo ano?
Stim ze jsi najel na baterku 30km je OK, ale jses si jisty ze ti altik po celou tu dobu dobijel baterku? :mrgreen:
Sem ti psal promez kolik ti dobiji altik a jak je neco spatne tak pak se nediv, ze na druhy den nenatocis morot. Je tam hodne veci co je stale pod proudem a bez nej nefungujou a nebo oplne zlbnou jak poklesne napeti, napr. Alarm, ABS atd.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Goauld »

Nebo je jednoduše ta baterka po smrti, pokud ji máš dlouho, tak by to nebylo nic neobvykylho. Po dobití sice nastartuje, ale když je stará tak neudrží kapacitu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Eitn »

Přesně tak. Základ je změřit dobíjení ( ale mám pocit že při malém dobíjecím proudu se rozsvítí žlutě kontrolka ne?) a pak řešit (změřit) baterku. Nebo ti ji něco vybíjí v autě. Přechodový odpor v ukostření, špatný kontakt na baterce nebo nějaký spotřebič

Triffid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.08.2012 22:36

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Triffid »

Tak jsem se dneska dostal k měření. Před dvěma dny jsem baterku opět nabil. Nabíječka dělá vždy před začátkem procesu cca dvou-minutový test, který dopadl úspěšně, jen nevím jak moc podrobně test probíhá. Za ty dva dny u ní kleslo napětí z 12,75 na 12,65 v pokojové teplotě, nevím jestli je to bežný. Ihned po zapojení do auta jsem na baterce naměřil 12,25, což mi z 12,65 přijde jako velkej skok, každopádně po nastartování se to zvedlo na 14,2 takže altík je snad v pořádku. Proud jsem pak měřil s multimetrem nastaveným na 10A. Po zamknutí byl odběr 3, za 20 minut se ustálil někde na 2,75. Jestli jsem si to převedl správně, tak by to mělo být 0,3A, což by asi nebylo zrovna málo. Nebo se pletu?

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od yessmen »

S multimetrem nastavenym na 10A mas samozřejmě pri hodnotě 2,75 hodnotu 2,75A a né 0,3A.
3A * 12V máš 36W, jestli je to ok či moc já odhadovat nebudu ale zdá se mi to tedy hodně.

Což za dve noci baterku vybije v klidu.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Eitn »

No je dobrý že jsi nastartoval a ukazovalo to 14V ale co třeba zkusit přidat otáčky? Co to ukazovalo pak? Co když jsi zapl spotřebiče (co nejvíc jich zapnout: ventilátor, světla, rádio, blinkry, mlhy, dálky)? pořád byla hodnota 14V? Je možný že ti to ve volnoběhu v klidu dobíjí a při zapnutí světel to spadne = špatný regulátor. ....Jinak 3A mi taky přijde dost. Zvlášť na osobáckou baterku.

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od yessmen »

J jestliže mu to při zamčeným opuštěným autě bere 3A tak 74Ah baterie bude za jeden den stání auta vybitá, což by odpovídalo. Teď jen co to dělá.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Eitn »

Kolik ti to bere při odemčeném autě? Pokud stejnou nebo vyšší hodnotu tak na to pravděpodobně zamknutí vozidla nemá vliv a zkusil bych s připojeným Ampermetrem odpojovat pojistky. Tam kde ti to spadne tak ten systém to dělá a už budeš mít přehled co by to mohlo dělat

Triffid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.08.2012 22:36

Re: Nestartuje (kontrolka ABS)

Příspěvek od Triffid »

Je pravda, že při odemčenym autě to dělá podobný čísla. Zejtra se podívám na ty pojistky.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“