zámek řidiče

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: zámek řidiče

Příspěvek od srotty »

KUBAMIKLAS píše:On že bude prý stál celý ten díl,celá ta vložka 1400 kč. On tu vložku aj vytáhl a rozebral,byla tam jakási pružinka a prý tam bylo něco špatně že otočením klíčku doleva to fungovalo ale doprava už tam byla nějaké vůle a nedovolilo to tomu zámku odemčít :) On to zkusil aj jednou podložkou podložit,ale ani to nepomohlo a když sem slyšel tu cenu tak sem si z toho taky málem sedl na pr**l. Za také malé nic,ale prý to stojí tolik kvůli tomu,že se to vyrábí podle VIN aby to sedělo s imobilizérem jak sem takto četl. Nerozumím tomu,ale on jako mechanik je žádaný a má práce dost,kterou dobře udělá,ale podle mého nemá čas se sr*t s takými malými blbinkami,tak to radši vymění za nové.
Sglunda Jo přesně tu páčku myslím ;) prý je tam něco špatně v celém to mechanismu,on to aj rozdělal čímsi podložil nebo prostě na tom cosi udělal,složil to zpět a nic,to mělo vůli jak kdyby se to doprava jenom protočilo. Jinak zámek funguje,jak vytáhl tu vložku tak do zámku vložil plochý šroubovák a fungovalo všechno.
Přesně to samé jsem ted řešil u mladé na polu-odemknou klíčem šlo,ale zamknout už ne.Problém byl v rozlomeném unašeči co otáčí tou tyčinkou.U VW opravná sada za 300,pak asi půl hodina laborování,jak to složit,protože když se to složí špatně ,tak jde klíčkem točit jen na jednu stranu. Na mechanika bych se vykašlal,1400 zbytečně vyhozených. Kdybys jel někdy přes Olomouc nebo Přerov ,tak ti to opravím.Jestli jseš aspoň trochu zručnej tak to uděláš i sám.Napsal bych ti jak na to.

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: zámek řidiče

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

srotty Já tady v tohle moc zručný nejsem,ale mám kamaráda automechanika,který těmhle věcem rozumí,tak kdyby si mi mohl do SZ poradit co koupit aby to fungovalo a plus ten návod tak bych ti byl vděčný :) Přes Přerov ani Olomouc nemám v blízké době cestu,já tam jezdím většinou 1x v létě,tak asi nic,ale za ten návod jak na to bych byl rád :) Vložku zámku vím jak vytáhnout a kámoš by mi určitě pomohl :)
P.S. Když si tak říkám,tak mě to v tom servise museli nějak podrbkat když mě měnili celý zámek ve dveřích,protože před servise to chodilo ( kromě toho mikrospínače ) a po servise ani boha.
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: zámek řidiče

Příspěvek od srotty »

Co koupit uvidíš,až to rozděláš.Nejčastěji prakne unašeč ,do kterého je zasazena ta vodící tyč.Tu taky zkontroluj,jestli není rozlámaná.Někdy bývá poškozené (prasklé) i ložisko,ve kterém se to vše otáčí.Zajed si do škodovky,ukaž jim ty rozbyté díly a oni ti je prodaj.Dělá se to jako opravná sadaceny v řádech desetikorun.
Takže vytáhni vložku ze dveří auta.Zastč do ní klíček a zkus jestli se otáčí na obě strany.Patrně půjde jen na jednu nebo se nebude vracet do neutrální polohy.Klíček zase vytáhni.Třeba fixou si označ polohu,jak jsou součástky poskládané,otočené na jakou stranu.Plochým šroubovákem vypáči tu jistící podložku-jakoby podkovu a pak už ti to vše samo vyskočí.Před montáží to potři vazelinou.
Přílohy
vložka zámku.JPG
rozložený.JPG
unašeč.JPG
ložisko.JPG
vodící tyč.JPG

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: zámek řidiče

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

srotty On ten zámek rozebíral právě i ten mechanik,protože měl podezření na prasklé přesně ty díly,které máš vyfocené na tom předposledním a obrázkem nad ním,ale prý jsou v pořádku. Je možné že se špatně podíval a jsou opravdu prasklé nebo může být špatné to ložisko jak říkáš :) Sám bych se na to podíval,ale když sem viděl jak to mechanikovi skoro nešlo složit zpět,tak se mi to toho moc nechce :D Do škodovky asi myslíš normálně do prodejny,třeba tady ve Valašský Kloboucích Jubeka :) Ale uplně nejlepší by bylo,kdyby to šlo tam donést tu vložku,ad si ji rozdělají a podívou se co všechno by tam chtělo vyměnit.
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: zámek řidiče

Příspěvek od srotty »

Hele nic na tom není,je to jako Lego,skládačka,díly zapadají do sebe.V klidu si to doma na stole rozeber,pořádně prohlídni a jistě najdeš co je špatně.Nebo to nafot a ukaž.Řeknu ti co a jak.Ještě je varianta,že je zatuhlá přímo ta fabka do které strkáš klíček.Ale to si myslí,že ne.Jde klíčem otáčet lehce na obě strany?

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: zámek řidiče

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Když tak tvrdíš tak se do toho určitě pustím,ale nevím jakým šroubem je upevně,jestli je to torx ? Myslím že by to měl být on ;) A obrázky určitě nafotím,protože kdyby tam bylo něco malého tak bych to ani nespatřil. A otáčení jde lehce na obě strany,nic se neprotáčí a mechanicky to zamče jenom co lehce otočím doleva :) Jinak děkuji předem za tvou ochotu radit :)
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: zámek řidiče

Příspěvek od majrek001 »

je to torx25 ale nesmíš ho vytočit úplně jinak se ti ten mechanizmus rozletí jako to začne jít tíž povolovat tak přestat a raději víckrát zkusit povytáhnout..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: zámek řidiče

Příspěvek od srotty »

Přesně jak píše majrek001,povolíš to torxem 25.Já to dělám tak,že chytnu za kliku a držím ji jakoby otevřenou,povolím 10 otáček šroubem a vložku krásně vytáhnu.Otázka půl minuty.

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: zámek řidiče

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

majrek001 Díky,torx25 bych určitě měl mít a srotty přesně tak jak píšeš ty to dělal mechanik,nechal dveře otevřené,zatáhl za kliku a šrouboval :)
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: zámek řidiče

Příspěvek od gars7 »

zdravim,chci se zeptat na parkovišti mi na štědry večer otevřel šroubovakem dveře u řdiče.Všechna okna se automat.otevřela.Nic neukrad do zamku jsem kapnul 2 složkove lepidlo.neni to poprve co mi vlezly do auta.kliček co mam jenom jeden fungoval pouze u spolujezdce, u řidiče nešel otočit ani do prava ani do leva.Ptam se mam koupit jenom vložku,anebo celý zamek a da se udělat klič?a jaka je cena?diky

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: zámek řidiče

Příspěvek od srotty »

Jde o to,co máš na té řidičové straně rozbité,možná bude stačit opravit jen vložku.Klíč ti udělají v každém lepším zámečnictví.

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: zámek řidiče

Příspěvek od gars7 »

zkoušel jsem to na garaži šrobovakem,a v pohodě jsem otevřel.prodava se popřipadě cela vložka?
mam dotaz,použivam tedy kliček na zamykani auta u dveři spolujezdce,ale pokažde,když zamknu tak okna jedou dolu.je to v pořadku?(na dalkovem je to OK).diky

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: zámek řidiče

Příspěvek od srotty »

Počkej ted ti nerozumím,jak šroubovákem otevřel? Jako že jsi strčil šroubovák do vložky,otočil a auto se odemklo? Vložka se dá u VW koupit celá nová,ale dělá se podle origo klíče a dost to stojí.Pokud auto ručně zamykáš klíčkem ve dveřích,tak se okna musí zavírat,ne otvírat.A to ještě jen tehdy,pokud klíček držíš v poloze zamknout nebo odemknou delší dobu.

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: zámek řidiče

Příspěvek od gars7 »

zamknul jsem dalkovym ovl.dveře se zamkly,chci zkusit jestli je opravdu zamčeno,vezmu za madlo a okynka jedou dolu.šroubovakem jsem dal do polohy zamčeno,centralem zamkl a OK.potom jsem zkusil šroubovakem do leva a okna zase sjely.proto sem to zalyl lepidlem.

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: zámek řidiče

Příspěvek od gars7 »

provizorně jsem to vyřešil,že dalkačem zaknul a vytahl kabel od baterky.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“