zámek řidiče

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: zámek řidiče

Příspěvek od majrek001 »

tak to je snad normální jev, že okna jednou dolu když to necháš v poloze odemčeno a zavírají se v poloze zamčeno.. ta vložka to vrací do středové polohy takto " I " a pokud to necháš pootočené v poloze odemčeno tak je jasný že se budou pořád stahovat okna
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: zámek řidiče

Příspěvek od srotty »

Ty tam nemáš nasazenou tu vložku,že se šroubovákem dostaneš rovnou na zámek? Můžeš to vyfotit? To plastový kolečko,do kterého strkáš šroubovák musí být ve svislé poloze ( I ) pokud ho máš natočené doleva či doprava ,tak je to špatně a pak ti to blbne.A kapotu jsi po odpojení baterky zabouchl? To jsem zvědavej,jak se ted dostaneš do auta.

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: zámek řidiče

Příspěvek od gars7 »

vyfotit nemužu je to zalite,stahovani už jede dobře.odemku si kličkem u spolujezdce otevřu před.kufr zapojim baterku,a dalkovym otevřu cele auto.zamek u řidiče nebyl funkčni na klič.ten šel jenom asi zastrčit do polovic,a nešlo do leva do prava.kliček neni origoš vw je to ze škodovky.kličkem jedou jenom dveře od spolujezdce a zapalovani.da se z tim jednim kličem něco udělat na dveře řidiče(novy klič a vložka,anebo cely zamek a klič)?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: zámek řidiče

Příspěvek od srotty »

Zámek měnit nemusíš,ten nemá s klíčkem nic společného.Vypadá to ,že máš špatnou vložku v řid.dveřích.Zkusil bych ji vymontovat a odnést do dobrého zámečnictví,aby ji zkusili poskládat podle klíčku.A co zámek kufru,ten tím klíčkem odemkneš?

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: zámek řidiče

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Omlouvám se za svou nepřítomnost,ale poslední dobou sem neměl moc času :) Zpět k tématu ;) Jak mi tady pár příspěvků zpět Sglunda posílal odkazy na tu opravou sadu zámku,ta pacička,pružinka a různé ty podložky.. tady tohle zkrátka http://www.cc-autodily.cz/sada-oprav-vlozky-zamk-1_1" onclick="window.open(this.href);return false; , http://www.cc-autodily.cz/sada-oprav-vlozka-zam" onclick="window.open(this.href);return false; Tak ono je to určené na octávii,tak přemýšlím že si to objednám,ale chtěl bych vědět jestli to 100% bude sedět ;) Sice proč by jste mi posílali něco co nepasuje že,zkusím to objednat teda a uvidím.
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Sglunda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 09.02.2013 16:45
Bydliště: Opava

Re: zámek řidiče

Příspěvek od Sglunda »

ja si to koupil kvuli te pruziny ktera je v jedne sade a pojistky ktera je v druhe :-D ale nez to objednas zkus si projit svoje obchody s dily at zbytecne neplatis postu:-D

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: zámek řidiče

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Sglunda Já si včera udělal čas a vložku jsem rozebral,ale potom jsem dumal nad tím jak to složit,ale nakonec se povedlo a nic sem nemusel označovat fixou. Dnes to rozeberu ještě 1x ( snad to pak zase složím ) a hodím sem obrázky těch součástek a posoudíte jestli je tam něco špatné nebo ne,ale mě osobně se to zdá být v pořádku. Jinak ta částka 1400 je za celou novou vložku se zámkem dělanou podle VIN a s náhradním klíčem k tomu. Mám v plánu volat k VW za kolik by to měli oni a kdyby to bylo opravdu na nový mechanismus za stejnou cenu,tak to radši vezmu u nich.
P.S. Tady těch obchodů je málo a ani opravné sady nevedou. Leda různé zámky dveří nebo spínací skříňky :D Hold žiju v malém městě :D
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: zámek řidiče

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

KUBAMIKLAS píše:Sglunda Já si včera udělal čas a vložku jsem rozebral,ale potom jsem dumal nad tím jak to složit,ale nakonec se povedlo a nic sem nemusel označovat fixou. Dnes to rozeberu ještě 1x ( snad to pak zase složím ) a hodím sem obrázky těch součástek a posoudíte jestli je tam něco špatné nebo ne,ale mě osobně se to zdá být v pořádku. Jinak ta částka 1400 je za celou novou vložku se zámkem dělanou podle VIN a s náhradním klíčem k tomu. Mám v plánu volat k VW za kolik by to měli oni a kdyby to bylo opravdu na nový mechanismus za stejnou cenu,tak to radši vezmu u nich.
P.S. Tady těch obchodů je málo a ani opravné sady nevedou. Leda různé zámky dveří nebo spínací skříňky :D Hold žiju v malém městě :D


Tak,mám rozebráno a složeno,tak přikládám foto. Kdyby bylo třeba,pošlu i z jiného úhlu a ty bílé vrstvy to je to,čím to bylo namazané asi už z výroby :D Jinak kdyby nebyl problém v součástkách,tak leda v samotné vložce. Po sloužení sem zkoušel tou tyčinkou pohýbat doleva/doprava ,ale nikoliv,otočím s tím pouze když vložím klíč. Celé to je kovové nebo nějak odlité,tak mě připadá divné,aby se tam něco ulomilo,ale všechno je možné ;)
Přílohy
IMAG0458.jpg
IMAG0459.jpg
IMAG0460.jpg
IMAG0461.jpg
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: zámek řidiče

Příspěvek od srotty »

Podle fotek to vypadá,že máš vše v pořádku,nic není rozbité.Tou tyčkou točit nemůžeš,to jde jen přes klíček.Takže kde je teď problém,když otáčíš klíčkem,tak to jde ze základní polohy jen na jednu stranu? A když jsi to měl rozebrané,zkoušel jsi otáčet klíčkem-tak poznáš kde je problém.

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: zámek řidiče

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

srotty Ono to jide otáčet lehce doleva/doprava aj když sem to složil 2x . Bez vůle a protáčení,zkrátka jak nový zámek a když to mám rozdělané a vložím + otočím klíčkem,tak vytáhnu celý zámek z toho odlitého pouzdra. Zajímavé že vložka funguje jak má,zámek ( centrál ) po vložení a odzkoušení plochým šroubovákem taky,ale jak se obě tyto věci potkají,tak zkrátka mechanickým otočením vpravo auto jen blikne ( vlevo odemkne,protože poskočí západka,ale vpravo prostě jen blikne ). Nemůže být třeba jinde chyba ? Není to celé napojené na ŘJ,která si myslí že je něco špatně ?
P.S. U VW to mají za 1500 bez práce,výroba podle VIN trvá 10 dní a mechanik mi to prý udělá za 1600 se vším všudy. Jenom by byla docela páka,kdyby ani ta nová vložka nefungovala.
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: zámek řidiče

Příspěvek od srotty »

Pokud ti vymontovaná vložka jde normálně otáčet doprava/doleva tak tady chyba nebude.Nejlepší by bylo,kdyby ti někdo půjčil svoji vložku a tu bys zkusil na svým autě.Nemáš kámoše s golfe,octávkou nebo fabií? Přehození z auta do auta otázka tří minut.Je divné,že při pokusu odemknout klíčem přes vložku auto jenom blikne,ale neodemkne se-tzn,že zámek dostane povel od vložky ale neodemkne.Vypadá to na problém zámku.Když odemykáš pomocí toho plochého šroubováku,nezatlačíš třeba na ten zámek,že by se v něm něco víc přitlačilo?Zkus jen kousek otočit tím kolečkem v zámku,jakoby jen na půl cesty,co to udělá?Třeba ta vložka neotočí zámkem úplně.Snad mi rozumíš jak to myslím.

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: zámek řidiče

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Otec má octávii stejného roku co já,ale jestli mi to dovolí prohodit už nevím :D On je totiž celý den pryč a vrací se večer. Jinak tím šroubovákem to zkoušel mechanik a večer to můžu zkusit tak jak píše,mírně zatlačit a otočit ;) Ale je to prostě divné,aby se to pokazilo řádově v rozmezí 30ti minut co byl dáván nový zámek. Zkoušel sem to kdysi dávno kodovat a POLODOT mi psal IMMO Aktivní,takže pokud by bylo špatně v té vložce něco tak by to neukázalo né ? Prostě je to zajímavé,vlevo blik cvak a západky vyjedou hned,doprava jenom blik a nic. Jakoby se to hádalo,aj sám mechnik říkal že se s tím ještě nesetkal.
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: zámek řidiče

Příspěvek od majrek001 »

myslím, že z kokty to nepasuje, ale zkusit to můžeš. ale pokud to blikne při otočení (na zamknout) tak to znamená, že sepnul mikrospínač pro zamknutí a tím jeho funkce končí pak už to dělá elektronika. musí být problém buď v zámku nebo třeba dveřní jednotce..

a jen hodně blba otázka testuješ to vždy na zavřených dveřích (respektivě zacvaklí na druhou polohu)?
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 08.01.2014 17:45, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: zámek řidiče

Příspěvek od srotty »

Jak píše majrek001 problém bude bud v zámku nebo v dveřní jednotce.Já se přikláním k zámku.Je fakt divný,že dálkou,spolujezdcovou stranou a šroubovákem to normálně funguje.Řidičova strana = problém. :D Zkusil bych si hrát se šroubovákem v zámku a vysledovat,jestli funguje pokaždé stejně(zatlačím,nezatlačím,trochu pootočím,hodně pootočím a tak) A co diagnostika-žádná chyba?

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: zámek řidiče

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

majrek001 a srotty Zkoušel jsem jak zatlačit,tak bez tlačení a pokaždé se jenom trochu vydám směrem doprava,tak už zámek zamyká. Všechno jsem to zkoušel na zavřených dveřích,protože při otevřených to sice zamkne,ale kolík zapadne jenom do půlky svojí délky. Jinak s tou diagnostikou ti fakt nevím,on mechanik dělá asi všechno přes diagnostiku,ale klidně se ho na to můžu zeptat. Byl jsem za ním i včera a tvrdil že mě objedná tu součást,ale do ted nevím jakou,protože tomu nerozumím,ale ty součástky ( ta pacička,kroužky to nejsou ) a tam mě leda napadla ta ocelová trubička do které se strká klíč,ale ta to prý taky není :D Nevíte co všechno může v také vložce být funkční/nefunkční ? Mě už leda napadá to samotné pouzdro. A můžu se zeptat,jak třeba taká dveřní jednotka vypadá ?
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“