Zamčené zadní dveře s dětstkou pojistkou

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

sowi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.02.2009 16:09

Zamčené zadní dveře s dětstkou pojistkou

Příspěvek od sowi »

Zdravím. Přestalo mi fungovat zamykání/odemykání pravých zadních dveří v poloze zamčeno - asi nějaký motorek či co v tom je :? . To by ještě nebyla tragédie, kdyby šly otevřít ručně. Jenže mají otočenou dětskou pojistku, takže zevnitř to nejde a zvenku taky ne. Je to velká šlamastyka?
Dík za případné odpovědi
Je to Golf IV v kombíku

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Zamčené zadní dveře s dětstkou pojistkou

Příspěvek od marfy8 »

Nemáš vyháklé lanko co je na venkovní klice?

sowi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.02.2009 16:09

Re: Zamčené zadní dveře s dětstkou pojistkou

Příspěvek od sowi »

marfy8 píše:Nemáš vyháklé lanko co je na venkovní klice?
No to nevím, ale "čudlík" :) je zalezlý a povylézá (a zase zalézá) při tahání za vnitřní kliku.

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Zamčené zadní dveře s dětstkou pojistkou

Příspěvek od marfy8 »

To je úplně jedno co ti to dělá na vnitřní klice když tam máš pojistku. Ze vnitř to prostě neotevřeš, od toho to je pojistka...
Musíš to otevřít zvenčí. Nevím jestli to lanko jde vidět. Pak se na to mrknu ;)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zamčené zadní dveře s dětstkou pojistkou

Příspěvek od Goauld »

Pokud je zámek zamčenej na safe a nelze o elektricky odemknout, je to problém. Je potřeba zevnitř oddělat tapec, sjet s oknem do montážní polohy a vytáhnout kolík co ho drží (dva válečky v sobě navzájem rozepírající se). Povytáhnout sklo a třeba ho přilepit páskou k rámu dveří, nebo kastli, aby nezapdávalo dovnitř. Vytáhnout plastovy nýtky z držáku zámku a držák vtlačit dovnitř, aby nebyl spojenej s plechem. Pak dšroubovat plech, pomalu odlepit od dveří, protože ho drží těsnění (nesmí se poškodit, jinak bude do do auta tyct). A pak zámek uvnitř dveří rozšroubovat, odjistit safe západku a otevřít. Potom vytáhnout, opravit a zase cely složit. Je to zdlouhavá a úmorná práce, ale de to a nic se nepoškodí.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

sowi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.02.2009 16:09

Díky

Příspěvek od sowi »

Díky za rady, naštěstí se odemykání "rozchodilo", takže jsem raději překlopil dětskou pojistku do normální polohy, tak snad by s tím nemuselo být tak zle. Přesto to ale maličko hapruje (někdy se neodemkne hned napoprvé a někdy se nedocvakne do safe), možná by stálo za to něco tam promáznout...?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zamčené zadní dveře s dětstkou pojistkou

Příspěvek od Goauld »

Promázavání nemá žádnej význam. Zámek je potřeba rozdělat a propájet kontaky. Udělej to co nejdřív, nebo se ti nakonec stane to, že zámek zůstane zamčenej v safe poloze, a je to stejnej případ jako ta dětská pojistka, protože zevnitř dveře neotevřeš.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamčené zadní dveře s dětstkou pojistkou

Příspěvek od pohodarkajik »

přesně tak, mazat mužeš kde co, ale tvuj problem je v el. kontaktech microspinacu, staci je propajet, nedavno sem to resil na octavii I, stejnej problem, dvere nesly otevrit, pak jeden den sly, tak se zamek vyndal, propajel a vali, jak si psal ze je spatnej motorek, tak motorek je na 99% dobrej, ale jednotka nedostava signaly o tom, ze je zamek zamknutej a proto se ho ani nesnazi odemknout

klon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 22.02.2010 22:49
Bydliště: Krkonoše

Re: Zamčené zadní dveře s dětstkou pojistkou

Příspěvek od klon »

Zdravím, chtěl bych se zeptat na podrobnější postup demontáže zámku uvnitř dveří, před dvěmi lety jsem řešil problém, který jsem odstranil, ale opět se ukázal... :( Nefungoval motorek, respektive v jedné poloze se neroztočí, po oživovacím procesu mi fungoval pokaždé a fungoval dva roky bez jediného zaváhání. Teď jsem zaváhal já když mi to zase opět chvilkami přestalo fungovat, měl jsem to ihned rozdělat. Teď mám dveře zamčené na safe a nejdou otevřít. Tapec mám úspěšně dole bez porušení, chvilku to dalo, ale povedlo se, okno se mi taky povedlo, plech taky dole, ale jak dál? Šrouby jsou ze špatné strany... :((( Co mám nafocen zámek při té poslední opravě, tak jsou šrouby nepřístupné, nebo si to asi nedokáži představit... Děkuji za každou radu.
Golf Variant IV 96kW, r.v.2002

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamčené zadní dveře s dětstkou pojistkou

Příspěvek od pohodarkajik »

jestli to mas nafoceny, tak vis, ze z el. casti zamku de packa co hejba s mechanickou casti zamku, tak na ni musis zatlacit aby se zamek dostal do polohy odemceno, kdyz toto dokazes, pujdou ti dvere otevrit :-)

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Zamčené zadní dveře s dětstkou pojistkou

Příspěvek od Mažňák »

měl jsem podobný problém, jednou mi to zamykalo a odemikalo normálně pak zničeho nic to neodemykalo nebo nezamykalo pak to nešlo otevřít vůbec atd. nakonec jsem zjistil že byl vysunutý konektor ve dveřích takže jak to ruzne poskakovalo tak se to jednou dotklo pak zas ne afurt dokola. pak jsem neco delal a měl jsem dole tu gumovou pruchodku a zjistil nezasunuty konektor, tak jsem ho prostřikl kontaktolem a zasunul a od te doby je klid
takže zkusit oddělat i tu gumovou pruchodku v zadnich dverich a podivat se na konektory jestli nejsou zaoxidovane atd. ( navíc to jde i při zavřených dveří
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

klon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 22.02.2010 22:49
Bydliště: Krkonoše

Re: Zamčené zadní dveře s dětstkou pojistkou

Příspěvek od klon »

Tak se mi to po chvilce bádání povedlo otevřít, ani vlastně nevím s čím jsem pohnul, není tam moc vidět. Teď jsem dveře odpojil elektricky a funguje to zatím aspoň mechanicky. Už jen opravit zámek, případně koupit nový. Nemá někdo zámek s vadnými mikrospínači? Posledně se mi netočil motorek a desku jsem přepýjel, takže tam bych to nečekal.
Golf Variant IV 96kW, r.v.2002

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: Zamčené zadní dveře s dětstkou pojistkou

Příspěvek od gars7 »

ahoj,chci se zeptat od zimy haprujou 5 dveře jednou šli potom zas ne no a nako nec nejdou vubec.kličkem nejdou jsou to 2 udělane kliče je tam jiny zámek.na central tam ani nic necvaka.diky

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zamčené zadní dveře s dětstkou pojistkou

Příspěvek od Goauld »

Musíš zevnitř odšroubovat 2 šroubky co sou v kapsách a pak odtrhnout tapec. Potom stačí najít mechanismus odemykání a ručně odemknout.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

denton
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 23.01.2015 19:25
Bydliště: ostrava

Re: Zamčené zadní dveře s dětstkou pojistkou

Příspěvek od denton »

ahoj ja mam stejny problem mam nastavene automaticke zamykani dveri pri rozjezdu coz se mi libi ale pri kazdem rozjezdu slysim jako by se mi zadni dvere ze spolujezdcem porad zavirali ikdyz jsou zavrene a potom pri otevreni ridicovych dveri se ma cele auto odemknout ale ty jedny dvere se neodemknou nevim co s tim je....vim ze mam ve spolujezdcovych dverich vadny mikrospinac tak nevim jestli to ma na to vliv dik za radu

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“