Alarm sám od sebe houká

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Alarm sám od sebe houká

Příspěvek od paprika44 »

Takže nedávno jsem srazil srnku a mám prasklý nárazník. Od té doby mi stojí auto na parkovišti protože čekám na sobotu aby jsem auto dal do servisu od pojišťovny JENŽE auto mi při mrazech začalo samo od sebe troubit (alarm)....vyřešil jsem to odpojením baterky......dnes jsem si dal nabít baterii, připojim jí do vozidla a ještě před tím jsem ustřihl 2 kabely ke klaksonu, protože pokud vyndám baterku a pak ji zapojím, a chci nastartovat tak se spustí alarm a pak to jede normálně.....jenže dnes jsem odpojil klakson, zapojil baterii, zkusil nastartovat a alarm se nespustil, pocle čehož jsem usuzoval že už by mi neměl alarm sám od sebe troubit....ale opak se stal skutečností :d Teď jsem běžel k autu a zase jsem odpojil baterku protože to asi 3x po sobe spustilo alarm.....nevíte čím to může být ? U baráku se to stalo i jednomu VW Passat ...... nechce se mi teď v té zimě rozebírat palubovku u řidiče a odpojovat krabičku od alarmu.....garáž nemám takže je těžké najit někde třeba studený spoj, nebo jestli není někde odizolovaný káblík a tím, jak to auto dlouho stojí, nasněží na něj, pak se sníh rozpustí tak je možné že ta voda zateče někam, kde vede kabel od alarmu a pak to troubí...nevim už co s tím a odpojovat pořád baterku není moc ideální řešení :D
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Alarm sám od sebe houká

Příspěvek od Goauld »

Vzhledem k tomu sražení srnky, by to mohl dělat kapotovej spínač.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Alarm sám od sebe houká

Příspěvek od paprika44 »

A kde ho prosimte najdu a jak ho odpojim ? :)
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Alarm sám od sebe houká

Příspěvek od Goauld »

Je v zámku kapoty. Někde pod horní hranou chladičové stěny u nádobky na ostřikovače je konektor.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: Alarm sám od sebe houká

Příspěvek od gars7 »

zdravim,mě to děla to samy.auto bylo bouchle na předek a ted přes zimu houka cca.po 5min.v létě nic.zkusim tu radu ze zámkem kapoty.

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: Alarm sám od sebe houká

Příspěvek od gars7 »

zdravim,odpoji se vzamku anebo je někde před nadržkou na ostř.opticky asi nejde vidět.diky

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Alarm sám od sebe houká

Příspěvek od majrek001 »

je těsně před nádržkou u kraje světla je tam držák na dva konektory a je to jakoby taková "fajfka" která tam trochu čouhá
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Alarm sám od sebe houká

Příspěvek od paprika44 »

Takže už jsem to vyřešil......alarm houkal při poklesu napětí baterie .... asi to je nějaká ochrana ...... vyřešil jsem to koupí nové baterie VARTA 60A :)
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
zanzara2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 12.04.2013 20:20
Bydliště: Plzeň

Re: Alarm sám od sebe houká

Příspěvek od zanzara2 »

Pokles napětí spouští alarm i u mé Bory. Při zamčení auta zapomněli jsme salónové světlo. Auto řvalo půl dne. Večer, po návratu domu, na nás čekali sousedi z paneláku z vidlema )))
VW Bora 2.3i 110kW LPG: Obrázek

honza-john
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 05.12.2013 18:12
Bydliště: Chebsko

zvuková signalizace zapnutí alarmu

Příspěvek od honza-john »

Zdravím. chtěl bych poradit s vypnutím zvukové signalizace při zamčení vozu. Mám VW boru a když jsem měl odevřené dveře spolujezdce tak jsem si hrál s klíčem ve spínací skříňce a několikráte jsem omylem zmačknul tlačítko zamykaní/odemykaní na klíči a když jsem potom zamykal na DO tak mi to ani nepíplo přito při odemykání to ještě fungovalo. Co jsem posral? Prosím o radu dík

fb_filip43
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.07.2022 22:10

Re: Alarm sám od sebe houká

Příspěvek od fb_filip43 »

Dobrý den, mám golf 4 a zničeho nic sám od sebe začal houkat alarm když se auto zamkne, někdy začne houkat hned a někdy zase nehouká, má to špatnou baterii tak jestli by to mohlo být taky tím to nevím tak jestli někdo neví co by to mohlo být?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4746
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Alarm sám od sebe houká

Příspěvek od srotty »

Přečetl sis to tady. Pokles napětí může zpustit alarm. Takže jestli máš špatnou baterku, bude to nejspíš tím.

Dagt1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.02.2023 22:28

Re: Alarm sám od sebe houká

Příspěvek od Dagt1 »

Dobrej mám ten samý problém alarm sám od sebe houka a baterku mám dobrou

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“