Zámek u řidiče nefunguje správně

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
g3nino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.10.2012 16:38

Zámek u řidiče nefunguje správně

Příspěvek od g3nino »

Občas mi na dveřích u řidiče zůstane ''viset'' zámek a to buď v poloze uzamčeno (když odemykám) a nebo odemčeno (když zamykám). Mám centrální zamykání a všechny zámky fungují spolehlivě, až na ten u řidiče. Ten tak cca jednou za deset zamčení/odemčení vypoví službu. Při opakování stisku tlačítka klíče se poté již rozeběhne. Mikrospínače mám v obou předních dveří cca 1 měsíc staré a všechny dveře (vč. u řidiče) rozsvěcují interiérové lampičky. Pouze tedy zámek u řidiče je náladový a někdy dveře zamkne a jindy ne. Tento problém mám na vozidle již delší dobu, ale domníval jsem se, že je to tím špatným mikrospínačem. Ale po jeho opravě začalo fungovat správně pouze vnitřní osvětlení ale zamykání pořád hapruje... poraďte, kde hledat závadu???

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zámek u řidiče nefunguje správně

Příspěvek od majrek001 »

a propájel si zámek když si měnil mikrospínač? 90% je to studený spoj na plošňáku v zámku
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

g3nino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.10.2012 16:38

Re: Zámek u řidiče nefunguje správně

Příspěvek od g3nino »

zámek se nepropájel. Co všechno to konkrétně obnáší? tedy kromě rozebrání dveří a sundání zámku...musí se samotný zámek rozebrat, nebo je to přístupné zvenku? Poté stačí propájet kontakty těch dvou kabelů, co jdou od mikrospínače k plošnému spoji?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zámek u řidiče nefunguje správně

Příspěvek od majrek001 »

rozebrat zámek - v plastové částí je deska plošných spojů kde je ještě dalších 4 mikrospínače a motorek a samozřejmě zase správně poskládat, ale není to taková sranda jako vyměnit ten mikrospínač na drátkách

pro představu
Přílohy
DoorLocks6.jpg
DoorLocks6.jpg (42.35 KiB) Zobrazeno 1599 x
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“