Zámek dveří - řidič (zasekávání kléče)

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markyta01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2012 14:24
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Zámek dveří - řidič (zasekávání kléče)

Příspěvek od Markyta01 »

Ahojky klubáci, tak se na vás opět obracím s dotazem.... zase mě začal Golf (1.6,17kw,r.v.99) zlobit. Tentokrát mám problém se zámkem u řidiče. Když dám klíč do zámku (mám centrál, avšak ne dálkový) jde klíček strašně ztuha pootočit, všechny dveře se odemknou a zamknou relativně v pohodě, ale teď se mi stalo, že se mi tam klíček zasekl - tedy do leva na odemknutí otočit šel, ale zpátky už na zámknutí na pravou stranu ne a nešel ani otočit svisle, abych ho mohla vyndat, prostě a jednoduše se tam zašprajcl, vyřešil to až sprej na zámky díky němu se klíč nakonec ven dostal, ale.... nastává pro mě otázka jestli je to na kompletní výměnu zámku a nebo postačí opravná sada?..... pokud by eventuelně stačila (asi bych to nejraději vyzkoušela, přeci jen je to nejlevnější řešení) tak kde bych jí na tohohle golfa mohla sehnat? koukala sem na netu, ale přímo pro Golf IV sem nenašla... je stejná jako opravná sada octavky popř. fabie?.... :roll:
.............díky moc a ještě vám všem děkuju, vždycky sem tu našla pomoc jste skvělí :good:

Styx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.12.2012 11:59
Bydliště: Liberec

Re: Zámek dveří - řidič (zasekávání kléče)

Příspěvek od Styx »

Ahoj postaci ti opravna sada taky jsem mel zamek po tech letech kaput po vyndani jsem zistil ze me praskla takova jako podlozka bohuzel je jich v baleni 10ks :) http://www.cc-autodily.cz/sada-opravarenska-vloz-1-1 ale kdyz pockas nez me dorazi ta sada tak ti muzu 1ks poslat :) a ostatni opravny sady jsou stejny jako pro oktavku.
Golf IV 1,4 16V/55KW AHW social edition 4.10.2001

Uživatelský avatar
Markyta01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2012 14:24
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek dveří - řidič (zasekávání kléče)

Příspěvek od Markyta01 »

Ono nejlepší by bylo asi to nejdříve rozebrat a vykoupat co je tam v prčičích?...... koukám ,že si z Liberce... tam pravidelně jezdím do školy to bychom se mohly dohodnout a jednu mršku bych koupila (pokud by si měl navíc) ... kdyžtak bych sjela do těch Kosořic mam to kousek :-) ... jeste se zeptam ta opravna sada... muze to byt treba takhle ? http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1 ... -5012.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zámek dveří - řidič (zasekávání kléče)

Příspěvek od majrek001 »

prozačátek bych vyndal vložku ven a očistil a prostříkl nejspíš to bude zoxidované a jak to nabylo tak to drhne.. ale pozor ať se ti nerozletí mechanizmus co drží vložku ve dveřích
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Styx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.12.2012 11:59
Bydliště: Liberec

Re: Zámek dveří - řidič (zasekávání kléče)

Příspěvek od Styx »

Markyta01 píše:Ono nejlepší by bylo asi to nejdříve rozebrat a vykoupat co je tam v prčičích?...... koukám ,že si z Liberce... tam pravidelně jezdím do školy to bychom se mohly dohodnout a jednu mršku bych koupila (pokud by si měl navíc) ... kdyžtak bych sjela do těch Kosořic mam to kousek :-) ... jeste se zeptam ta opravna sada... muze to byt treba takhle ? http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1 ... -5012.html" onclick="window.open(this.href);return false;
To ano nejlepsi je nejdriv vyndat tu vlozku mozna je v ni jen nejakej bordel. Ten jeden kousek pokud budes mit spatnej zrovna ten dil tak ho daruju ja koupil sadu 10ks za 70kc z aukra :) ano to je spravna opravna sada jinak mam doma jeste nejaky dily z opravnejch sad tak bych ti to dal at se me to tady nevali :)
Golf IV 1,4 16V/55KW AHW social edition 4.10.2001

Uživatelský avatar
Markyta01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2012 14:24
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek dveří - řidič (zasekávání kléče)

Příspěvek od Markyta01 »

Styx píše:
Markyta01 píše:Ono nejlepší by bylo asi to nejdříve rozebrat a vykoupat co je tam v prčičích?...... koukám ,že si z Liberce... tam pravidelně jezdím do školy to bychom se mohly dohodnout a jednu mršku bych koupila (pokud by si měl navíc) ... kdyžtak bych sjela do těch Kosořic mam to kousek :-) ... jeste se zeptam ta opravna sada... muze to byt treba takhle ? http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1 ... -5012.html" onclick="window.open(this.href);return false;
To ano nejlepsi je nejdriv vyndat tu vlozku mozna je v ni jen nejakej bordel. Ten jeden kousek pokud budes mit spatnej zrovna ten dil tak ho daruju ja koupil sadu 10ks za 70kc z aukra :) ano to je spravna opravna sada jinak mam doma jeste nejaky dily z opravnejch sad tak bych ti to dal at se me to tady nevali :)
To já bych odkoupila :-)) to by bylo super, ikdyž bordel bych neřekla... přijde mi jak kdyby tam bylo něco rozlámaný... hlavně že teď vím co tam patří tak hned jak nebudu potřebovat auto a hned jak seženu mužskou ruku na pomoc tak to vyzkouším :) ... moc děkuji!

Uživatelský avatar
Markyta01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2012 14:24
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek dveří - řidič (zasekávání kléče)

Příspěvek od Markyta01 »

Tak je vložka vyndaná, jenže nic rozpadlého na vložce neni... přijde mi spíš jako kdyby byla hodně zkorodovaná, dá se to ještě nejak rozebrat a podívat se? klíč v ní drhne jako blázen.... je možný, že by to až takhle moc, aby se zasekl klíč v zámku a drhnul při otáčení, udělala koroze? :?: 8O ..... popř. dá se tohle (priloha) ještě nejak rozebrat a pročistit ?
Přílohy
WP_20140217 1.jpg

Uživatelský avatar
Markyta01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2012 14:24
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek dveří - řidič (zasekávání kléče)

Příspěvek od Markyta01 »

tak už rozebráno... přesně tenhle díl (viz. obrázek) má upadlou jednu pacičku....takže se jen zeptám jste si jisti že je to přesně TAHLE sada co tam patří? abych neobjednala něco jiného... je to tedy na golfa stejný jako na octavku? :) ............... a ještě jednou děkuji všem za pomoc
Přílohy
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (15.85 KiB) Zobrazeno 1725 x

Styx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.12.2012 11:59
Bydliště: Liberec

Re: Zámek dveří - řidič (zasekávání kléče)

Příspěvek od Styx »

Rozebrat a vycistit jde skoro vsechno :) ano je to ta sada ale pokud mas spatnej jen tenhle dil tak Ti ho klidne dam zadarmo se me doma vali ze sady :D
Golf IV 1,4 16V/55KW AHW social edition 4.10.2001

Uživatelský avatar
Markyta01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2012 14:24
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek dveří - řidič (zasekávání kléče)

Příspěvek od Markyta01 »

už sem to zajela koupit do kosořic, mam nakonec obe dve kolecka v prcicich (to kolecko viz foto nahore + to jak prodavaji desetidilnou sadu v Kosořicích)... a potrebuju jeste pomoc...vubec mi nejde umistit tam tu pruzinu :-( už se s tim dobrý dvě hodiny peru.... nemáte někdo nějakej slušnej návod jak to rozebraný znovu sestavit?

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“