Velký problém s centrálem, prosím o pomoc!!

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
GolfánIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.05.2013 10:22

Velký problém s centrálem, prosím o pomoc!!

Příspěvek od GolfánIV »

Zdravím. Mám GMKIV 98 Highl...Ale nejde mi centrál...je to origo centrál..teda jde, ale stojí to za nic..lp dveře..jdou všechna okna, kinder pojistka, odmykání a zamykání jde pouze všech ostatních dveří včetně kufru, el. ovládání zrcátek jde, vyhřívání l zrcátka nejde, po otevření mi nefunguje osvětlení interiéru a ani se mi nerozsvítí lampička ve dveřích, zvenku se mi v šoférovo zámku zamknou jen tyto dveře, po podržení klíčku se všechna okna nestahujou...kdežto ve dveřích u spolujezdce jde zamykat a odemykat celé auto a stahování oken po přidržení funguje všude, tím pádem mi nejde ani DO centrálu, že by mikrospínač u šoféra v zámku? Díky moc!! :good:

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Velký problém s centrálem, prosím o pomoc!!

Příspěvek od majrek001 »

nejspíš mikrospínač + studené spoje v zámku řidiče.. DO by mělo trochu chodit
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

GolfánIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.05.2013 10:22

Re: Velký problém s centrálem, prosím o pomoc!!

Příspěvek od GolfánIV »

Jak je myšleno "studené spoje"? Dveře už jednou byly rozpůlené, ale na nic se nepřišlo..Tak asi ten mikrospínač, ale ovlivňuje to i vyhřívání zrcátka a DO centrál? :O Díkyy!

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Velký problém s centrálem, prosím o pomoc!!

Příspěvek od majrek001 »

studený spoje na desce plošných spojů v zámku řidiče.. dálkáč to za určitých podmínek může ovlivnit.. co se týče zrcátek a tak nejspíš budou urezlé kontakty na skle.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Velký problém s centrálem, prosím o pomoc!!

Příspěvek od duduh »

Máš to opravené?Jestli máš možnost tak to dej někomu na diagnostiku.Ta ti vypíše v kterém zámku je problém.Na diagnostice jdou odzkoušet i některé funklce zámku.
To odmražování zrcátek funguje po zmáčknutí vyhřívání zadního skla.Tedy jestli máš v pořádku pojistku musíš na těch dvou drátech změřit +12V.Odpor spirály je do 20ohm.Jak říká kolega je tam možná oxidace.Většinou ale jde do :gey: spirála.

GolfánIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.05.2013 10:22

Re: Velký problém s centrálem, prosím o pomoc!!

Příspěvek od GolfánIV »

Ahoj, v jednu chvilku mi začalo fungovat i osvětlení interiéru a lampička ve dveřích..vyhřejvání zadního okna a pravého zrcátka funguje..spíš se mi zdá, že v tom lomu v té průchodce mezi kastlí a dveřmi bude překlesanej drát.. :sorry:

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Velký problém s centrálem, prosím o pomoc!!

Příspěvek od duduh »

Chce to opravdu změřit těch 12V přímo na kontaktech zrcátka.Kryt zrcátka je vylouplý během 5s.Potom si dáš měřák na zrcátko a hýbeš si dveřma a díváš se na měřák.Lépe se to dělá ve dvou. :P Tak jako ostatní věci.

GolfánIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.05.2013 10:22

Re: Velký problém s centrálem, prosím o pomoc!!

Příspěvek od GolfánIV »

A co když zjistím, že to nedává? :rofl:

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Velký problém s centrálem, prosím o pomoc!!

Příspěvek od duduh »

Když ti hřeje jedna strana a zadní sklo, tak to bude třeba žvejklé v té manžetě.Je to prostě jen otázka hledání drátů pomocí schématek ,měřáků a zkoušečky vedení :P .Nepolemizuj a dělej co ti říkáme ať se někam pohneš.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký problém s centrálem, prosím o pomoc!!

Příspěvek od tornado1 »

tyto signály jdou po canu do dveřních jednotek - proud jde z nich!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Velký problém s centrálem, prosím o pomoc!!

Příspěvek od duduh »

:| Nechtělo se mi to rozepisovat.Tedy:Spínačem vyhřívání zadního skla se dá napěťím signál KJ a ta dá po CANU signál dveřní jednotce.Ta dá silové napětí pro ZP zrcátko.Kdyby mu nešla dveřní jednotka u řidiče, popř. CAN, tak mu nejde stahovačka,regulace zrcátek P,ohřev zrcátek P....to je jasné.Tedy ať si nejdříve změří to napětí přímo na tom zrcátku.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“