Zajímavý článek

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Zajímavý článek

Příspěvek od duduh »

:roll: přeposlal mi to kámoš.Prostě se krade a ukradnou všechno.

Přesto, že pracuji ve státní složce, kterou většina dobře zná a nemá ji v lásce, chtěl bych tímto informovat o zařízení pro odcizování motorových vozidel. Jako technik jsem se dostal k ohledání vozidla, které bylo předchozí den stíháno hlídkou PMJ Praha do obce na Praze - východ. Jednalo se o Audi A8 - na libereckých SP značkách. Toto vozidlo mělo být kontrolováno hlídkou policie v Praze.
Když ho chtěla hlídka zastavit, vozidlo se dalo na újezd a pokračovalo rychlostí 200 km/h směrem z Prahy. Jelikož na Praze-východ momentálně probíhá stavba kruhového objezdu, vozidlo nemělo šanci ve výše uvedené rychlosti tuto skutečnost postřehnout a v rychlosti cca 180 km/h doslova prolétlo stavbou a skočilo do pole. Hlídka policie PMJ k vozidlu dojela v době, kdy již žádná osoba na místě nebyla. Byla noc, asi 3:20 hodin, všude tma, žádné světlo v okolí, pouze pole. Na místo byl povolán psovod a vozidlo bylo odtaženo na odtahové parkoviště, kde jsem druhý den provedl ohledání.
A teď se držte! Ve vozidle byla kompletní sada paklíčů na vozidla koncernu VW, kompletní sada karet pro vozidla Renault, čtečka klíčů a dálkových ovladačů, cca 1000 ks nevyplněných zelených karet od pojišťovny Alianz, čisté technické průkazy české + ukrajinské, krabice ukrajinských registračních značek + označení, další elektronika pro nastartování vozidla.
Ve vozidle bylo také zařízení ukryté v lepenkové krabici od papírů do tiskárny.
Z této krabice vedl kabel, který ležel u zásuvky na 12 V. V krabici byly tři malé větráčky jako v počítačích a u každého větráčku elektronické zařízení se třemi anténami, každá pro jinou frekvenci. Když jsme to zapojili, všem spadla brada.
Jednalo se o rušičku telefonního signálu, a to pro všechny frekvence.
Všem mobilní telefony během 10 sekund ztratily signál, a to pozor - i vysílačky ve služebních vozidlech. Toto zařízení funguje cca do okolí 2 km a vyruší signál pro všechny mobilní sítě a vysílačky.
Důvod je jasný, při odcizení vozidla se tohle zařízení zapojí a v tu chvíli se neuvede
v činnost žádné zařízení upozorňující majitele (magic car, scherlog, mobilní telefon, vysílačka, atd.), prostě v okolí nefunguje nic. Vyřadí to z činnosti i mobil náhodného kolemjdoucího, který vidí krádež vozidla. Druhý důvod je, že toto zařízení vyřadí i policii při pronásledování - mobily, vysílačky s operačním programem...
Každopádně ztratil jsem všechny iluze o zabezpečení vozidel, snad mimo mechanických. A pak si kupujte alarmy a vyhledávací systémy do vozidla.
Ještě upozorňuji, že vozidlo Audi nebylo v pátrání a bylo psané na 26letou mladou dívku, která uvedla, že vozidlo půjčuje všem, kdo ji o to požádají.
Za přítele má údajně cizince. Vozidlo stálo obvykle na Praze 8 v ulici Pernerova, tak pozor na ně! Audi již bylo předáno majitelce, zařízení na krádeže vozidel je zajištěno policií ČR.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zajímavý článek

Příspěvek od vtuni »

jen se technicky vyjádřím k tomu do čeho trošičku vidím.... zarušilo to mobily a vysílačky na vzdálenost 2km..???
WTF..

"každá rušička ruší signál jednoduše tím, že vysílá bílý šum, který znemožňuje příjmači zjistit, co bylo vysláno. Na 2 km poloměru to máme 12,5 km čteverčních. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
.. což zase znamená ze např 20W stanici musíš rušit dejme tomu 100W rušičem... a i v místě vzdáleném ty 2km musíš mít výkon vyšší než vysílač který chceš rušit.....
nejvýkonnější rušičky..co mají výkon třeba 100W.. příkon 500W .. váží okolo 20 kg..antény musí být umístěny mimo vozidlo...... a to patřičným způsobem ...a ty antény mají klidně i několik metrů (cca 100-300cm) kvůli patřičné amplitudě vlnové délky...
= diametrálně jiný profi rušičky ..
(rozhodně nic co by se vešlo do krabice od papírů a uchladili to 3 větráčky z počítače. :fool: )
dokážou rušit perimetr max. pár desítek metrů... v okruhu..popř směrově max do "pár" stovek metrů...(a slovo pár zde opravdu znamená pár..tj 2)
aby to zarušilo to co tady píšeš tak by musela mít ta audina v kufru strčený tohle : :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
EA-6B_Prowlers_supporting_Northern_Watch.jpg
mě to příjde jako pěkně nafouklej hoax... :? alespoň ohledně toho rušení.... :wink:
nejhorší je smrt z vyplašení....
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavý článek

Příspěvek od DOLLYm »

Ty taky zkazíš každou radost, taky si tu mohl nechat chvilku šířit paniku :lol: :lol: :lol:

A třeba to neměl v kufru, třeba nad ním lítalo něco takovýho
EF-111A_Raven.jpg

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Zajímavý článek

Příspěvek od duduh »

Přeposlal jsem ten článek tak jak jsem jej dostal v EM a článek psal asi někdo kdo rozumí elektronice protože umí vyměnit baterie v baterce.Mohu jen konstatovat,že nějaké sledování pomocí GPS lokátorů může jít někde do :gey: a zlodějíčci se stále zdokonalují. .U mne platí stále pravidlo:Udělané domácí zabezpečení autí je nejlepší. :mrgreen: S odtahovkou mne tady nepruďte.
:P A pánové proč by mělo nad autem létat kvůli rušení tak drahé letadlo.Přece stačí strčit do autozapalovače rušičku z přiloženého obrázku s dosahem 50m.
Přílohy
rušička.jpg
rušička.jpg (8.48 KiB) Zobrazeno 1845 x

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zajímavý článek

Příspěvek od vtuni »

hele nesmíš věřit všemu co se kde píše... :roll:
a když bych do toho alespoň trošku neviděl tak to tady nepíšu.. :zzz:
http://urc-systems.cz/cs_CZ/contact/" onclick="window.open(this.href);return false;

jo a tu rušičku z obrázku si můžeš místo do zapalovače strčit tak max do :gey: , tam z toho aspoň budeš mít nějakej uspokojivej efekt :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mimochodem, když si zkopíruješ nějakou část toho článku do google tak zjistíš že tvůj email dostalo dalších bambilion lidí
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Zajímavý článek

Příspěvek od duduh »

:P Máš pravdu v tom,že takovéto články se šíří celkem rychle.
Modul GPS antény je jen přijímač signálu GPS družic.Tedy když zahltím příjem signálu GPS rušičkou tak přijmu jakou pozici pro lokátor = jaké souřadnice GPS?Nebo jak to potom funguje?Jakou pozici tedy odešle?Je to to samé přece,jako když přenosnou auto navigaci zapnu někde v budově a ta hlásí:Problém s vyhledáváním družic.GPSka prostě nenajde žádnou z těch cca 12ti družic.Vysílá se tedy jen nouzový signál a ten zaměříme pomocí........ :wink: nebavíme se stále o GSM lokaci že?.K té rušičce ještě jenom jeden obrázek.
Přílohy
GPS rušička.jpg

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zajímavý článek

Příspěvek od vtuni »

jo jenže GPS lokátor nefunguje jen na bázi GPS signálu...
ten je defacto jen pro určení lokace... protože pozemní příjímače GPS systému - (teda až na řídící centra) jsou vyloženě pasivní a nic nevysílají a jen přijímají.. a GPS signál díky jeho intenzitě i vlnové délce se dá přirovnat ke světlu =postavíš auto kamkoliv kde nebude mít výhled na oblohu... pod něco čím neprojde světlo a GPS je bez signálu ...a nic rušit nemusíš...

úplně jiná stránka věci je komunikační tok ..kterým to předává ty informace někam jinam.... ten jde většinou skrze GSM síť
vzhledem k využití systému GSM - a tam díky A-GPS je opět schopen zjisit svou - alespoň přibližnou - polohu
a rušit GSM signál už je úplně jiný kafe.. :fool:
:arrow: základní signál GSM se v Evropě dělí na 2 hlavní pásma ... 900 a 1800 MHz
tam máš nějakou Uplink a Downlink = vždycky funguješ minimálně na dvou frekvencích..

jenže ono je to daleko složitější ... jen v pásmu 900MHz ten GSM signál funguje v kanálech
od 890.2 MHz po 200 kHz až 914.8 MHz (zjednoduším ti počítání je to 124 kanálů) a pak ještě od 935.2 MHz do do 959.8 MHz k tomu přidáš pásmo 1800 MHz, kde se to pohybuje od 1710.2 MHz po 200 kHz až 1784.8 MHz (373 kanálů) a dalších 1805.2 MHz až 1879.8 MHz
to máš dohromady 497 kanálů pro Uplink a dalších 497 pro downlink :wink:

no a teď si vezmi že vyzařovací signál průměrnýho mobilu jsou cca 2W ... a na spolehlivý zarušení bílým šumem potřebuješ desetinásobek výkonu.... tj 20W ... :arrow: a potřebuješ rušit všechno od 890 po 915 MHz , všechno od 935 do 960 MHz a ještě vše od 1710 po 1780 a od 1805 po 1880 MHz ...

to znamená na zarušení mobilu potřebuješ vysílací výkon kolo okolo 80W .. :wink: a taková BTS-ka ti valí 10-400W :laugh:


no a teď to nejlepší na konec... hodně zjednodušeně protože už mě to nebaví psát a vás to stejně nebude bavit číst...

např. SHERLOG používá navíc vlastní radiovou síť... kde mají českým telekomunikačním úřadem přidělený určitý kmitočet a po republice mají systém antén...
dřív než se zeptáš tak ti odpovím, ano i tenhle systém - nosnou frekvenci můžeš zarušit... ale musíš ten jejich výkon opět "přebít" silnějším zdrojem... jenže, když to přebiješ silnějším zdrojem... tak oni zjistí, že jim někdo ruší frekvenci.... triangulací pomocí monitorovacích aut zjistí, odkud vysíláš...a vzhledem k tomu, že tu frekvenci mají jenom oni.. a ví, že to není jejich zařízení ,tak ...... :gey:

no a jak tam bylo napsáno že to zarušilo policejní MATRU..... :laugh: :laugh: :laugh: na 2km.... :laugh: :laugh:
to jsme zase u toho PROWLERA :mrgreen:

konec přednášky v českém jazyce
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Zajímavý článek

Příspěvek od duduh »

:drinks: ... já to chápu co jsi napsal, ale co ti ostatní? Máš na toto téma SZ.

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavý článek

Příspěvek od delong »

vtuni má pravdu je to presne tak jak píše. Jediný kto by dokázal vyrušiť všetký signály aj v okruhu 10km je pán blesku len škoda že ná pár milisekund :mrgreen:
Přílohy
Blesk.jpeg
Blesk.jpeg (6.13 KiB) Zobrazeno 1755 x

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Zajímavý článek

Příspěvek od duduh »

Vtuni i já víme o čem tady píšeme.V "SZ" jsme si ještě pár věcí oba ujasnili.Tedy další objasnění pro tento příspěvek která ví on nebo já nejsou pro veřejnost.
Příspěvkem na začátku jsem chtěl jenom říci,že krádeže aut se technicky posunuly opět o něco kupředu.Jeho obsah jsem neupravoval a po přečtení záleží na každém z vás co si z něj vezme.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“