Přestal fungovat zámek dveří u řidiče, plus neúplné zamčení

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
moom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2013 17:46

Přestal fungovat zámek dveří u řidiče, plus neúplné zamčení

Příspěvek od moom »

Lidi zlatí, prosím, prosím, mám Golf 4 v základní výbavě. Odemykání je jenom pomocí klíče. Auto mám asi dva roky koupené od kámoše a celou dobu po odemknutí dveří trochu blbnou zadní dveře za spolujezdcem, po odemknutí vyskočí všechny čudlíky a ten jeden občas zajede do půlky zpět. Občas musím otevřít dveře zevnitř. Stejně tak při zamčení někdy nezajede, ale na druhý třetí pokus to se dveře chytnou. No a dnes chcu odemknout auto a nic. V zámku u řidiče žádný odpor. Naštěstí jdou dveře otevřít ze strany spolujezdce, kde zámek ještě funguje. A zase začaly zlobit zadní dveře, ale tentokrát za řidičem, stejný problém jako byl před tím u druhých.

Máte prosím radu co s tím, zvládnu to opravit sám, nebo to dát raději do servisu, případně kolik je to prosím práce, abych odhadl cenu cenu servisu.

Pokud je to dotaz mimo, tak se omlouvám, ale budu rád za jakoukoliv radu.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Přestal fungovat zámek dveří u řidiče, plus neúplné zamčení

Příspěvek od majrek001 »

sám to asi neopravíš, ale záleží jak si šikovný.. jsou dvě možnosti buď všechny 4 zámky propájet (za pár korun) a nebo vyměnit zámky za nové ( né z vrakáče ty na tom budou stejně a číny taky moc nedeporučuji) a vůbec bych to neodkládal dokud jsou ty dveře otevřít (takové rozlámaní zámku ve dveřích není pro slabé povahy a to se nabavím o tom jak bude vypadat tapec třeba na předních dveří..

v servisu ti na 99% dají nové zámky ty to neopravují

a ceny to bude trochu horší

servis:
4x zámek kolem 2500,- skladovkou jinak tak 3000,- nebo (čína 600-1200)
a práce to počítej tak 4x200,- za výměnu jednoho zámku případně hodinovku to je 0,5-1hod jeden zámek a cenu za hodinovku raději nebudu psát

nebo si to nechat opravit od nějaká klubáků co to tady dělají, ale to už záleží odkud jsi..
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 05.09.2014 11:18, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

moom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2013 17:46

Re: Přestal fungovat zámek dveří u řidiče, plus neúplné zamčení

Příspěvek od moom »

Zrovna jsem chtěl jet do servisu. Co prosím znamená propájet?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Přestal fungovat zámek dveří u řidiče, plus neúplné zamčení

Příspěvek od majrek001 »

vyndat zámek ven a propájet v desku plošných spojů kde budou studené spoje

http://www.vw-club.cz/download/file.php?id=806313" onclick="window.open(this.href);return false;


jakmile začnou zlobit některé zámky, tak větišnou bude problém ve všech pro píšu všechny 4 zámky
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

moom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2013 17:46

Re: Přestal fungovat zámek dveří u řidiče, plus neúplné zamčení

Příspěvek od moom »

Jsem momentálně na chalupě u Jindřichova Hradce. Za 14 dní budu v Praze. Teď jsem si myslel, že sjedu do VW servisu v Jindřichově Hradci. Kurňa padá mě čelist, když začínám tušit, jak to bude drahé... Kurňa práce, to je pech... A to mně ještě hlásí diagnostika chybu 1274 (Motor nastavovače klapky průtoku vzduchu – V71 – Nahodilá závada). Pán v servisu říkal, že by to neřešil, když to chladí... Zámky jsou větší problém... To musím vyřešit.

Ta příloha už neexistuje, mohu prosím poprosit o aktualizování linku.

Děkuji, děkuji za pomoc'

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Přestal fungovat zámek dveří u řidiče, plus neúplné zamčení

Příspěvek od majrek001 »

ta klapka V71 to je taky raketa tusím kolem 3000,-.. já kupoval na cc-autodilech za 1500,- a výměna to je děs

kdyby si nebyl tak zdaleka tak bych ti to udělal, ale tohle je trochu zruky..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

moom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2013 17:46

Re: Přestal fungovat zámek dveří u řidiče, plus neúplné zamčení

Příspěvek od moom »

Tak jsem nakonec zajel do servisu, pán vyndal zámek (fabku) a zjistil, že jsou vychozená tělíska a mám vymačkaný klíček. Pak někam odjel pro novou fabku a mám používat náhradní klíč. Druhá varianta byla opilovat nezajížděcí tělíska, ale pak by to šlo otevřít i jiným klíčem. Po dvou hodinách cena 900 Kč. Tak jsem rád, že to nebylo víc. Každopádně děkuji za vaši pomoc a čas.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Přestal fungovat zámek dveří u řidiče, plus neúplné zamčení

Příspěvek od majrek001 »

ale pokud ti blbnou zámky, že se nějaký nezamyká nebo tak.. tak tě pořád čeká to co jsem psal..

jen ti vyměnil prasklou část ve vložce, ale i tak docela lidová cena
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

moom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2013 17:46

Re: Přestal fungovat zámek dveří u řidiče, plus neúplné zamčení

Příspěvek od moom »

Tak snad to bude pár měsíců fungovat, pak zavedou bez-emisní zóny a už se nikam nedostanu :)
Vlastně mně připadne divné, že celé auto jsem koupil za 50.000 Kč a jednotlivé součástky jsou tak drahé.
To se snad ani v budoucnu nevyplatí prodat, ale raději rozebrat na kousky a ty prodat :) Každopádně
jsem se stal fanda Golfu, nejlepší auto co jsem kdy měl :) výborná spotřeba, ani se nedivím, že si lidi
kupují německá auta :)

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“