nefunguje dálkovej start

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Honzai
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 28.08.2011 08:15

nefunguje dálkovej start

Příspěvek od Honzai »

Poradil by někdo,co mam špatně nastavenýho u alarmu magicar 880 AS u dálkovýho startu.
Normálně chytne ale hned chcípne. Nejdřív jsem to sváděl na krabičku by-paasu,tak koupě nový
a furt stejný. I okolo spínačky jsem to motal ze všech stran a nic. Už fakt nevim kde hledat
chybu. Poradil by někdo znalej těhle alarmů co tam může dělat chybu. Předem dík

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: nefunguje dálkovej start

Příspěvek od Goauld »

A když dáš do spínačky klíč tak, aby to načetlo imobilizér, tak to nastartuje, nebo to dělá pořád ? Pokud nastartuje, je chyba v přenosu signálu z baypassu. Pokud nenastartuje, tak máš něco špatně zapojenyho, ale to by spíš nestartovalo vubec a ne že nastartuje a chcipne.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Honzai
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 28.08.2011 08:15

Re: nefunguje dálkovej start

Příspěvek od Honzai »

No právě že to nevydrží běžet ani s klíčem ve spínačce. To byla poslední možnost co sem vyzkoušel...a prostě nejde. V návodu je taky napsaný,že pokud nastartuje a hned chcípne,nenačetlo to signál. Ale že by to nešlo ani s klíčem ve spínačce,to je asi blbost. Ještě mě pak napadlo...nemůže to dělat startovací impuls nastavenej jen na 1 s. Pak je tam ještě 1.3 s a pak pro vyčochtaný motory asi 3 s. Ale tim to spíš nebude,po tom co to chytne tak to min. 1 s běží.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: nefunguje dálkovej start

Příspěvek od Goauld »

Ten impuls mužeš zkusit zvednout na 1.3s, ale nejspíš to tím nebude. Pokud by to nenačetlo immo, tak by taky svítila nebo blikala kontrolka klíčku na přistrojovce.
Máš to nastaveny tak, že dáváš rezervační režim, nebo tak jako bys měl automat a prostě na ovladači dáš start ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Honzai
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 28.08.2011 08:15

Re: nefunguje dálkovej start

Příspěvek od Honzai »

Mam to nastavený na rezervační režim,ono to ani jinak nejde protože pro automat se vyndavá z krabičky nějaká smyčka nebo co... na manuální řazení se s tim nemá hejbat. Na tu kontrolku sem nekouknul jestli svítí,to mě nenapadlo. Teď to ani nevyzkoušim protože sem vyndal klíček z bypaasu ale v neděli to vyzkoušim,jinak to asi dam někomu kdo to zná. Všechno ukazuje na immo ale když to nejde s klíčkem v zapalování,tak je asi problém jinde...já fakt nevim.
Jinak ti díky za snahu pomoct,ty seš tady jeden z mála kdo se snaží fakt pomoct.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: nefunguje dálkovej start

Příspěvek od Goauld »

Je tady určitě víc lidí, co se snaží pomoct, ale díky za důvěru. Ještě mě napadlo uplně odpojit bypass a vyzkoušet jenom s klíčkem v zapalování. Kdysi sem někde viděl, že bypass způsobil zahlcení signálem z čipu a imobilizér ho nenačetl. Bohužel nevím jaky to mělo řešení, ale mám pocit, že bylo jenom potřeba čip nebo klíč nedávat přímo do cívky bypassu, ale kousek mimo.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Honzai
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 28.08.2011 08:15

Re: nefunguje dálkovej start

Příspěvek od Honzai »

To můžu vyzkoušet a ještě vyzkoušim přehodit drátek spínání na AUX 1. Vypnu spínání AUX 2 kterej je na bypaas a třeba bude jasno. Kdyby to šlo, tak bych to snad i nechal. Nepude, tak končim a jedu do Újezda nad Lesy. Tam to prej dělaj a jsou i šikovný. Radši dam něco navíc než to vysmažit.

Honzai
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 28.08.2011 08:15

Re: nefunguje dálkovej start

Příspěvek od Honzai »

Další co prej může bejt špatně je vstup od alternátoru,že prej alarm nemá info o nastartování motoru.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: nefunguje dálkovej start

Příspěvek od Goauld »

To je taky možnost, ale pokud to máš správně zapojeny, tak by musel být špatnej obvod v jednotce alarmu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Honzai
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 28.08.2011 08:15

Re: nefunguje dálkovej start

Příspěvek od Honzai »

Poradil bys mi kde hledat kablik od altiku kterej dává info o nastartovanym motoru. V pátek mi zamávalo relátko 109 na napájení řídící jednotky,tak doufam,že to nemá nějakou spojitost.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: nefunguje dálkovej start

Příspěvek od Goauld »

Samozřejmě na alternátoru. Musí to být drát na kterym bude míň jak 5V při vypnutym motoru a po nastartování normální nabíjecí napětí 14V. V alarmu je to žlutočernej v konektoru č.4.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Honzai
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 28.08.2011 08:15

Re: nefunguje dálkovej start

Příspěvek od Honzai »

Tak konečně se mi to podařilo nastartovat ale s klíčkem ve spínačce,přes bypaas prostě nejde. Ale aspoň vim kde je chyba. Je v pořádku,že když připojim červenej od bypaasu na stálej + a černej na výstup z alarmu kde při startu má bejt - ,zkoušečkou pak naměřim na černy a červenym 12V ?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: nefunguje dálkovej start

Příspěvek od Goauld »

Není v pořádku to zapojení ! červenej od bypassu musí přijít na zelenej v konektoru 1 u alarmu (zapnuty zapalování) a černej na žlutobílej konektor 5 (AUX2). V programovym menu 2-funkce 10 musi být AUX2 nastavenej jako bypass, tlačítkem I zapnuto, tlačítkem II vypnuto. Taky je dobry vypnout otřesovej snímač při startování, je to funkce hned za nastavením baypassu. Přečti si dobře ten manuál, nebo budeš dělat chyby, ktery pak ani sám nenajdeš. :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Honzai
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 28.08.2011 08:15

Re: nefunguje dálkovej start

Příspěvek od Honzai »

No tak to píšeš úplně jinak než maj v návodu.... Červený připojte na +12V,černý na výstup z autoalarmu určený pro bypaas modul (-).Nic víc, nic míň. Věškerý nastavení v menu mam dobře,jen ten otřesovej jsem nevypnul. S klíčkem ve spínačce to na dálku normálně bez trápení startéru chytne,teď už to je jen o bypaasu.Jestli je to fakt jen s tim + na zelenej....v neděli to vyzkoušim. Moc díky

Honzai
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 28.08.2011 08:15

Re: nefunguje dálkovej start

Příspěvek od Honzai »

Šel sem na to hned a furt stejný ale další poznatek,když necham smyčku od bypaasu kolem spínačky tak s klíčkem ve spínačce nenastartuju,sundam smyčku a hned to jde. Ale to je asi tim jak si psal že se to zahltí.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“