Centrál otevře pouze dveře řidiče

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Petkooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 01.10.2015 20:09

Centrál otevře pouze dveře řidiče

Příspěvek od Petkooo »

Dobrý den mám golf iv TDI 2002 a včera mi přestal fungovat centrál (bez DO) .
Dám klíček do zámku (od řidiče) otočím a nic .... podržím chvíli a odemknou se ale pouze jen dveře od řidiče (ozve se lenivý zvuk odemykání), červené světýlko pořád bliká. Dám klíč do zapalování otočím až zhasnou kontrolky tak se odemkne auto a červené světýlko zhasne.
Jinak baterka stará asi 2 měsíce, po nabití do 100 % pořád stejný problém .... pojistky jsou 100 %
Všem moc díky .. :(

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Centrál otevře pouze dveře řidiče

Příspěvek od Goauld »

Vyzkoušej odpojit baterku a nechat 10 minut bez ní, možná se nějak zblbla komfortka. Možná to ale bude chtít opravit řidičův zámek, můžou tam být studeny spoje. Taky je malá možnost, že komfortní jednotka se pokazila a musela by se vyměnit.
Co centrál dělá při zamykání, chová se stejně, nebo se zamknou všechny dveře ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Petkooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 01.10.2015 20:09

Re: Centrál otevře pouze dveře řidiče

Příspěvek od Petkooo »

dobrý den, děkuji že jste se mi ozval . No .. zámky jsou v pohodě ... když auto zamykám tak krásně zamkne zároveň všechny dveře. Zlobí pouze odemykání. Když sednu do auta a zavřu dveře a mačkám čudlík (co je vedle ovládání oken) na zamykání a odemykání tak krásně chodí, krásně zamyká a odmyká. Pojistky sem očistil, průchodku jsem oddělal a nechal na slunci , protože kdyby tam byla vlhkost tak aby vyschla páč mi auto stojí před domem .

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Centrál otevře pouze dveře řidiče

Příspěvek od Goauld »

Rozhodně je potřeba ještě vyzkoušet odpojit na 10 minut baterii, jestli není zmatená komfortní jednotka.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

tonoos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 14.02.2016 17:52

Re: Centrál otevře pouze dveře řidiče

Příspěvek od tonoos »

zdravím, mám takovou prosbu. nevíte kde sehnat na vw golf4 variant znak s mechanickým zámkem na páté dveře? Hledám už dvě hodiny po internetu a jak zadám mechanický zámek,nebo znak zadních dveří a podobně,tak není žádná nabídka. Na mém autíčku zámek zatuhnul a nemám to jak opravit. dík za radu. :sorry:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Centrál otevře pouze dveře řidiče

Příspěvek od Goauld »

Pokud jenom zatuhnul, tak stačí prostříknout nějakým uvolňovačem, nechat to působit pár hodin, nebo přes noc a pak pomalu klíčem rozchodit. Případně vložku vyndat, rozebrat a vyčistit mechanicky. Chce to akorát dávat pozor jak byly stavítka, nepoztrácet pružinky a nebát se to rozdělat. Pokud na jemnou mechaniku nemáš nervy ani ruce, tak svěřit někomu, kdo se tím zabývá, nebo se toho nebojí :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

tonoos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 14.02.2016 17:52

Re: Centrál otevře pouze dveře řidiče

Příspěvek od tonoos »

ahoj,jemná mechanika je v podstatě můj obor (přiložen soubor) ale problém je v tom,že tekla voda dlouhodobě kolem stěrače přímo na to pouzdro vložky zámku a jelikož je to všechno ze zinkové slitiny, tak to pěkně vypěnilo a srostlo v jeden kus , který asi bez poškození nikdo nerozebere. mám i ultrazvuk ale na tohle je to krátké.
Přílohy
po renovaci 2.JPG

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Centrál otevře pouze dveře řidiče

Příspěvek od Goauld »

Protíkající voda z ostřikovače zámkem je častá věc, ale rozchodit se to dá. Otázka je spíš, jestli strávenej čas nepřevýší hodnotu novyho zámku. Nicméně jak sis už sám zjistil, tak najít ten zámek samostatně není asi jednoduchá záležitost, protože ho opravdu nikdo nemá. Jedině koupit celou sadu zámků, kupodivu není až tak drahá http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... -2005.html" onclick="window.open(this.href);return false;
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

tonoos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 14.02.2016 17:52

Re: Centrál otevře pouze dveře řidiče

Příspěvek od tonoos »

no není to tak jednoduché. sehnal jsem u nás na šroťáku kompletní zámek se znakem a s mikrospínačema ,jesiceůplně jako nový, ale není klíč. Tak že mám zase problém vyndat vožku z toho těla ven,protože bez klíče to vyndat nejde.musím to nějak vymyslet jak vložku otevřít a zároveň ji nezničit.a teprve potom přeskládat na původní klíč. To bude zajímavé. elektricjý zámek jsem už rozchodil,tak to aspoň jde zamknout a odemknout. tak počkám na lepší náladu a pak se pokusím to nějak rozebrat.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Centrál otevře pouze dveře řidiče

Příspěvek od Goauld »

Bez klíče a bez poškození to de jenom jedním způsobem, což umí buď zámečník, nebo si můžeš koupit vlastní sadu na zámky a pokusit to udělat sám.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Petkooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 01.10.2015 20:09

Re: Centrál otevře pouze dveře řidiče

Příspěvek od Petkooo »

Tak a teď prosím k mému tématu . Zkoušel jsem odpojit baterku a stejný výsledek. Nechával jsem auto vysušit na slunci a nechával jsem je v garáži, kde jsem topil, pač jsem si myslel že tam někde stojí voda.... už to vypadlo že to bude způsobovat vlhkost.. na chvíli centrál fungoval ... teď už zas ne... spíš je to čím dál horší .. někdy zas zamyká pouze jedny dveře ... už opravdu nevím .

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Centrál otevře pouze dveře řidiče

Příspěvek od Goauld »

Tak pak nezbývá, než hledat příčinu v zámku, takže rozdělat dveře, rozebrat zámek a propájet kontakty. Může být přelámaná kabeláž v průchodce dveří.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“