5. dvere - otvirani

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Plankamarek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 01.09.2009 17:04
Bydliště: Ostrava

Re: 5. dvere - otvirani

Příspěvek od Plankamarek »

No nevim, chybi mi tady varianta otevreni vozu klickem(mechanicky). Na dalkaci nemam otevirani kufru(mam jen dve tlacitka). Podle me by prece melo jit, ze kdyz uzamknu pres dalku, tak musim i otevrit jen klickem (a to nejde). Strcim klic otocim az doprava dolu (jedno kliknuti) a kdyz vemu za kliku kufru, tak sice "vytahnout"jde, ale v pulce zadrhne. Nemuze tam byt treba njke tahlo praskle nebo tak neco? Diky.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: 5. dvere - otvirani

Příspěvek od Goauld »

Asi nechápu co vlastně řešíš, že ti nejde. Zámek kufru funguje tak, že když otočíš doprava, sepne se spínač, kterej odemkne kufr motorkem. Při tomto kroku se odblokuje safe západka u všech dveří, ale neodemknou se úplně. Pak vrátíš klíč do výchozí polohy a vytáhneš ho. Otevřeš kufr a jakmile ho zavřeš, tak se cely auto včetně kufru zase zamkne.
Pokud potřebuješ kufr otevřít mechanicky, otočíš klíčem úplně doprava a pak kufr otevřeš i s vybitou baterkou.
Jestli ti to tak nefunguje, můžou být přelámany kabely v krku mezi kufrovyma dveřma a kastlou.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Plankamarek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 01.09.2009 17:04
Bydliště: Ostrava

Re: 5. dvere - otvirani

Příspěvek od Plankamarek »

Jj presne tak, pochopil si to spravne. Nefunguje mi to mechanicke otevreni (uplne doprava). Takze to zkusim rozebrat a zjistit, jestli neni neco zlomene ci praskle. Diky za upresneni, jak ma zamek spravne fungovat. Jen pro upresneni-pokud jde ciste o mechanicke otevreni (navic kdyz bude treba vybita baterie), tak by prece kabely nemely (nemuzou) mit na to vliv ne ?;-) ale samozrejme diky za typ a zkontrolujuje taky ;-)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: 5. dvere - otvirani

Příspěvek od Goauld »

Na mechanicky otevření nemají kabely žádnej vliv. Mimochodem, mechanicky to funguje jenom u hatchbacku, u varianta to mechanicky nejde.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
FrOsTy14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 04.06.2018 17:54
Bydliště: Bruntál

Re: 5. dvere - otvirani

Příspěvek od FrOsTy14 »

Zdravím, mám problém s centrálem u pátých dveří, když odemknu a zatáhnu za kliku tak to je trochu cvakne a ta packa nedojedu nahoru tak aby se to otevřelo. Servomotorek mi příjde, že chodí normálně. Jsou tam nějaké stahovací pásky, ale to si myslím že na to nemá vliv, spíše se mi vůbec neotáčí takový plast na pružině viz. foto, rukou chodí, je to na volno, ale servo i když jde tak s tím ani nehýbne. Nenapadá vás prosím jak to opravit nebo kde to sehnat nové ? Děkuji.
Obrázek
VW Golf IV 1.9 TDI 81kw

FrolikCZE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.07.2019 15:37

Re: 5. dvere - otvirani

Příspěvek od FrolikCZE »

Zdarec borci, procházel jsem tu ty témata, tak nějak křížem krážem a měl bych dotaz. Mám VW Gold IV Variant a nedávno mě přestalo úplně fungovat otvírání kufru. A jelikož zámek na klíč mám od koupě v háji, tak to jinak neotevřu.
Už se mě teda povedlo ho otevřít tady po vašech návodech, že jsem sundal zadní tapec a táhlem jsem to otevřel. Ale teď je otázka co s tím je..?
Je nějaká samostatná pojistka na otvírání kufru? Nebo mám jít po kabelech?

Díky moc za rady.

Grevens12
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 15.04.2024 12:22

Re: 5. dvere - otvirani

Příspěvek od Grevens12 »

Já mám ten samý problém motorek zabzučí, ale páté dveře se neotevřou. Někdy ale se otevřou, ale když mám plný kufr tak bývá problém s vyložením věcí, když páté dveře "stávkují".
Poraďte co s tím prosím.
Igor

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“