Zaseknuté řidičovy dveře, Golf IV

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Zaseknuté řidičovy dveře, Golf IV

Příspěvek od varok »

Dobrý dem pár týdnů mě zlobilo zamykání řidičových dveří. Nejdříve přestalo fungovat DO. Všechny dveře kromě těch řidičových se normálně zamykaly i odemykaly v pohodě i na DO. To je neoriginální. Někdy jsem zamknul a nešlo odemknout. Pomohlo odemknutí na tom panýlku na řidičových dveřích. Pak už přestalo fungovat i to, tak jsem používal klíček. To ale nezamklo opět žádné jiné dveře než řidičovy. Tak jsem koupil jiný zámek na vrakovišti. Včera jsem se s tím babral a vyměnil ho. Fungovalo už i to DO, ale dveře byly pořád odemknuté, i když LED dioda ukazovala že jsou zamknuté. I klíčkem jsem zamknul ale dveře šli otevřít. Několikrát jsem to zkoušel, několikrát otevřít a zabouchnout dveře a znovu zamknout klíčkem i DO a nic. Pak ale při posledním zamknutí klíčkem ve dveřích cvaklo a nejdou otevřít, i když kolíček dveří vyjede nahoru. Nevěděl by prosím někdo co s tím? Je tedy špatný i ten druhý zámek nebo je chyba jinde? A jde to otevřít i bez demontáže tapecu a stahovačky? Už jsem to kdysi dělal, zrovna taky řidičovy dveře a opruz práce.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Zaseknuté řidičovy dveře, Golf IV

Příspěvek od varok »

Už se povedlo. Nakonec jsem ten tapec sundal zevnitř, s potížemi ale jde to. Sundal jsem i stahovačku. Problém byl ale nakonec jen ve venkovní klice. To mi vždycky dělá problémy poskládat. Jak je pod klikou uvnitř taková plastová klapka, nevím jak to jinak nazvat, tak špatně poskládané. A když jsem zatáhnul za vnější kliku, tak se opřela o tu plastovou klapku(asi) no a nepotáhla to ocelové lanko dostatečně. Chvíli jsem se s tím trápil než jsem zjistil jak to správně poskládat a už to funguje. Jen mi je záhadou proč to nešlo otevřít ani tou vnitřní klikou. :?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“