Tajny vypinac - u benzina - co odpojit ?

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
GolfinoTTK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.08.2008 20:14
Bydliště: Havířov

Re: Tajny vypinac - u benzina - co odpojit ?

Příspěvek od GolfinoTTK »

tak za prve tlacitko jsem si montoval sam na specialni misto a za druhe i kdyby uz chtel napojit na jinou baterii to čerpadlo (tak jsem ho zdržel) a je velka pravdepodobnost ze ho i nekdo uvidi. Já říkám lepší nějaké tlačítko než nic a někdy ho to nemusí zastavit ale aspoň spomalit třeba se potom budete vracet k autu a uvidite ho tam a rozmlatite mu držku atd atd. zdar
Diagnostika vozidel pomocí VAG-COM 14.10.0 HEX-CAN
Čtení/mazání závad, zjišťování závad, nastavování komfortních funkcí
(dojezd oken, denní svícení, alarm, bluetooth...)
.

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tajny vypinac - u benzina - co odpojit ?

Příspěvek od Stug »

GolfinoTTK píše:tak za prve tlacitko jsem si montoval sam na specialni misto a za druhe i kdyby uz chtel napojit na jinou baterii to čerpadlo (tak jsem ho zdržel) a je velka pravdepodobnost ze ho i nekdo uvidi. Já říkám lepší nějaké tlačítko než nic a někdy ho to nemusí zastavit ale aspoň spomalit třeba se potom budete vracet k autu a uvidite ho tam a rozmlatite mu držku atd atd. zdar
Bláhová myšlenka, mě teda auto ukradli a pak vykradli zásadně tak okolo třetí ráno, před panelákem kde je přes 50 bytů. Myslim že okolo zrovna moc lidí nešlo .) Myslim že gustavson má docela pravdu, očividně se v tématice pohybuje, tlačítko je spíš pro pocit.
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
GolfinoTTK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.08.2008 20:14
Bydliště: Havířov

Re: Tajny vypinac - u benzina - co odpojit ?

Příspěvek od GolfinoTTK »

nemůžu s tebou souhlasit. každá věc která aspoň trošku může zdržet nebo zabranit zloději v jeho počínání je přínos. Třeba kamošovy ujeli s autem před čumakem - i blbých deset sekund by ho zachránilo a zloděje by chytl.
Diagnostika vozidel pomocí VAG-COM 14.10.0 HEX-CAN
Čtení/mazání závad, zjišťování závad, nastavování komfortních funkcí
(dojezd oken, denní svícení, alarm, bluetooth...)
.

Uživatelský avatar
pepino13
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 19.10.2008 12:12

Re: Tajny vypinac - u benzina - co odpojit ?

Příspěvek od pepino13 »

gustavson píše:Čerpadlo a immo se dá lehce obejít. Já přerušuji téměř u všech značek ''15'' tj +12V po zapnutí zapalování. Jednak mám optickou kontrolu, že mám zapnuto nebo vypnuto, nepíše to žádnou chybu, ale hlavně, nic nefunguje, řj motoru, vstřikování, čerpadlo atd. Sposta aut má víko nádrže s čerpadlem pod zadní sedačkou nebo v kufru, stačí záložní baterka a jedu. Už podle prvních příznaků po startu zkušený ví, co je přerušeno. A třeba, Oktávie 1 má kryt nad pedály na dvou šroubech, relé čerpadla je na raně, stačí vložit svoje upravené relé a jedu. A co jsem viděl, když něco montuji v autech, vždy tyto vypínače ihned najdu, protože jsou prostě vidět kabeláže, nikdo to nebalí do originálních svazků, nedávají extra relé, jenom přeruší ovladací drát od stávajícího relé, prostě se na to kašle a je to propálené, všichni to znají. A to nemluvím o salonech, mají svá oblíbená místa a ty se ví. No, on se vlastně ten mechanický spínač moc schovat nedá že, vždyť ho potřebujeme ovládat. Takže, postup zloděje je jednoduchý, všechny škvíry a díry projedou tak jako my. Má čas, nic nehouká, klídek.
Už vidím před obchodákem jak tam někdo trhá v autě koberce a pod.aby našel tajný vypínač,znám típka co se takhle živí a říká jak do 10 vteřin nenastartuje jde od toho ,prý je toho všude dost a hlavně se tady o tom hodně zmiňujte takoví lidé si to tu pravidelně pročítaj ,já mám svojí botu co mají benga a mám klid s flexou asi kolem auta nikdo lítat nebude. :evil:

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Tajny vypinac - u benzina - co odpojit ?

Příspěvek od jery »

funguje to takhle ,čorkaři číhaj na parkovišti a koukaj jestli něco nevypínáš a hned viděj kde máš tajnej vypínač ,taky to chce bejt trošku opatrnej

Uživatelský avatar
andydas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 427
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KačeroVW u Kladna

Re: Tajny vypinac - u benzina - co odpojit ?

Příspěvek od andydas »

nevěděl by někdo, kde koupit spínač (resp. to čidlo s časovou prodlevou, na který se napojí relé) kterej reaguje na magnet.
známej to má v autě, musíš přez něj přejet magnetem a do deseti sekund nastartovat, jinak se zase odpojí.
" andy "
no road ?? no problem !!
.... syncro ....

* G II Country
* T3 syncro multivan
....břichoplaz....
* POLO 86C coupé
* POLO 6n1

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Tajny vypinac - u benzina - co odpojit ?

Příspěvek od delong »

andydas píše:nevěděl by někdo, kde koupit spínač (resp. to čidlo s časovou prodlevou, na který se napojí relé) kterej reaguje na magnet.
známej to má v autě, musíš přez něj přejet magnetem a do deseti sekund nastartovat, jinak se zase odpojí.
Ak máš známeho elektrobastlíra tak ti to nabastlí za pár šupov.Ja som si to robil dávno tiež (do škodovečky ach kde sú tie časi) relé tranzistor kondík jazýčkový kontakt a kúsok magnetu.Taký jednoduchý immobilizér nájdeš aj u uja googla napríklad: http://www.aelias.eu/index.php?option=c ... &Itemid=37
Schém mám plno zopár som ich vyrobil a fungujú bezchybne.Použil som vlastný rozum na zapojenie do auta a vermi už aj lopkári sa natrápili a s autom ani nehli.Odskúšané.Teraz som si robil niečo podobné http://www.kvalitnialarmy.cz/index.php? ... =0&id=0592.Ale s malým unikátnym zapojením (jedná s o naprogramovaný mikrokontrolér ).V princípe to funguje asi takto:Každé auto má immo vstavaný od výrobcu.Ale ten sa dá skúsenému zlodejíčkovy lahko obísť.Ja ich mám v aute tri a s originálnym immo štyri.A ten mikrokontrolér riadi všetky tri+originálny immo po dátovej zbernici (CAN bus) takže je nadriadený.Gyroskopickým senzorom pohybu si tiež kontroluje pohyb a iné veci ako foto tváre vodiča (foto sa uloží do "čiernej skrinky")ktoré sa spustí po určitom časovom monitoringu pri narušení interiéru.....
Ale to by bolo na dlhšiu debatu. A celé je to pre istotu ešte natreté SelectaDNA .
Netvrdím že auto neukradnú ale to to im znepríjemne život :twisted: . Najlepšie riešenie je navrhnúť si a urobiť si dodatočnú úpravu sám.Alebo za pomoci kamarátov.Však u nás je dosť šikovných ľudí a musíme ukázať lopkárom kto z koho :!:

Uživatelský avatar
pa_ko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 818
Registrován: 06.12.2009 14:56
Bydliště: Praha

Re: Tajny vypinac - u benzina - co odpojit ?

Příspěvek od pa_ko »

jery píše:funguje to takhle ,čorkaři číhaj na parkovišti a koukaj jestli něco nevypínáš a hned viděj kde máš tajnej vypínač ,taky to chce bejt trošku opatrnej
Zas tolik toho neuvidí, jestli se něco vypíná nebo ne. To by ti musel čumět přímo do auta ne. A stejně mám tmavý okna, takže neuvidí ani prT.
VW Golf IV, 2,3 V5, 125 kW (AQN), 4MOTION, 6rychlostní manual

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“