Vůle na předních kolech u BORY TDI

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
fabio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hostkovice

Vůle na předních kolech u BORY TDI

Příspěvek od fabio »

Vrátil sem se z dovolený.Najel sem kolem 5tis.km a už cestou zpátky se mi kolem 130km/h roztřepal volant.Myslel sem,že mám povolený kola,ale vše bylo v pořádku.Až me napadlo pomlet s kolem(na obou stranách)a je tam cítit vůle.Myslel sem ,že když je ložisko v háji tak to hučí,jenže to nedělá nic.V autě je klídek.Jde to nák dotáhnout nebo co s tím? :roll:

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

Co čepy? Silentbloky v ramenech? kontroloval jsi je?
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
fabio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hostkovice

Příspěvek od fabio »

Ne nedíval,ale kdyby to byl čep tak to nejni takoví na tvrdo.Je to takoví klapaní jak když máš povolený lehce kolo.

Uživatelský avatar
dllukac
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martin. SK

Příspěvek od dllukac »

a čo tyčky stabilizátorov? tie ked maju vymlatene klby tak vydavaju klepotave zvuky pri prejazde nerovnosti

Uživatelský avatar
fabio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hostkovice

Příspěvek od fabio »

To ne to vím jak mlátí.Za jízdy to nedělá nic.Jen kolem 130km/h to začne vybrovat s volantem.Možná to je náhoda a nesouvisí to spolu.Měl sem to zvedlí a čepi ani silenbloky nevypadají špatně,ale ve vzduchu kola nemají vůly žádnou.Jen když to je na zemi tak to kloktá.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Příspěvek od duduh »

CO je pojem kloktání?Kolik máš najetý?...našetři a dej se do toho...měnil jsem ložiska (180 tis km orig.).Sundat samotné ložisko je práce pro vraha!!!Když jsem to měl dole,tak jsem to udělal komplet a je klídek...tlumiče,silenbloky,kuláky...práce svépomoc.V servisu KAMERA (v akci 260,-kč).Na tu každopádně pak běž!!!Vykašli se na nějaká druhá zařízení...(dvě laťky a vodováha atd.).Dotáhnout to možná půjde.Jsou tam matky.
To tvoje třepání volantu při určité rychlosti vypadá na nevyváženost některého kola (upadlý závaží nebo sjetím..) Projevuje se to jak říkáš při určité rychlosti.Při brždění je to brzd. kotouč.

Uživatelský avatar
fabio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hostkovice

Příspěvek od fabio »

S tím třepáním volantu máš pravdu.Kousek závaží tam chybí.A ta vůle je minimální.Mám najeto 96tis.km tak to zatím nechám a budu pozorovat.A jak píšeš našetřím many a vyměním všechno.Díky

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Příspěvek od duduh »

...96 tisíc?To je třeba dělati rozvody žééé?Já to už mám.Udělá to kdejaký machr, ale dal jsem to raději do VW.Je to se zárukou a mají na všechno měrky a přípravky.Práce 500Kč/hod (3400,-Kč) a matroš vlastní (řemen,napínací kladka a vodní pumpa- 4500,-Kč)
Ložiska jsou doporučené měnit po ujetí 180tis/km.

Uživatelský avatar
dllukac
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martin. SK

Příspěvek od dllukac »

tak tak ... tiez to mam prave za sebou .... 92 000 ... a nove rozvody :wink:

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Příspěvek od duduh »

...vyměnil jsem i zadní tlumiče.Stojí do 1000,-Kč/ks...povolí se jenom dva šrouby vrch a jeden dole...samozřejmě kapalina&plyn...

Uživatelský avatar
fabio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hostkovice

Příspěvek od fabio »

Rozvody mám taky noví.Ale s těma ložiskama si nejsem jistej.Vypadá to že trošku hučí,ale ja sem už tak zmagořenej z toho poslouchání že mi asi hučí v hlavě.Ale nemám servisku.Je to dotažený z Francie takže určitě stahovali.Ale podle opotřebení vnitřku(volant,pedáli,sedadla)to vypadá na těch km co tam je.Jinak sem moc spokojenej.Je to žíhadlo!!

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od suchyra »

mám něco podobnýho: na G IV, najeto asi 100 tis. km a začalo mi občas přes nerovnosti jakoby něco lehce "ťukat" do volantu :( připadá mi, že někde v "přední nápravě" je jakoby vůle 8O co by to mohlo být? a hlavně se to postupně zhoršuje..dík za rady :wink:
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od suchyra »

nikdo netuší co je to za problém :?: :!:
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chev »

Že by čepy?
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od suchyra »

aha, tak to je fakt pecka :? :evil: sotva je odstraněna jedna závada, ten kroužek pod volant. tak zase něco :roll: a co to obnáší, doufám že to bude ranec :? je možný že to je těma 17" co jsem ttam dal na jaře :?: :!:
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“