VW Bora - postrehy rady a hlavne skusenosti

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
ChaserSK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.02.2006 21:02

VW Bora - postrehy rady a hlavne skusenosti

Příspěvek od ChaserSK »

Zdravim vsetkych

Patrim medzi velmi spokojnych majitelov Golfa III Bon Jovi Edition a dostal som sa teraz k celkom zaujimavej ponuke - Bora 1,6 roc 1999 - previezol som sa - velmi slusne vozenie a velmi vazne o nej uvazujem. Bohuzial nepoznam nikoho v okoli kto by mi o Borach vedel povedat viac - tak by som Vas vsetkych co mate s tymito vozitkami nejake skusenosti chcel poprosit ci by ste mi nenapisali trosku viac - aky je vas nazor, spolahlivost, komfort, servisovatelnost, jazdne vlastnosti, resp. na co by som si mal pri kupe davat pozor.

Dakujem

Uživatelský avatar
boraTDI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 132
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ba a okolie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boraTDI »

No ako majiteľ bory tak môžem povedať že je dosť pretáčavá inak to isté čo golfIV (podvozok, brzdy,interier atd)
Obrázek
http://www.dailymotion.com/boraTDI/vide ... -na-svadbe" target="_blank škoda že už nie je

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mr. Death »

No v podstatě to můžeš srovnat s Oktávkou. Je to prakticky to samý, akorát jiná palubovka a kastle... ;)

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od jery »

boru mám, jsem velmi spokojenej, oproti oktávce je daleko lépe odhlučněná

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mr. Death »

A to byly srovnaný stejný motorizace na úplně stejných kolech? Ono totiž dokáže hodně udělat, jestli jedno auto mělo zimní a druhý letní. O různým hluku různých motorů ani nemluvě... ;)

Uživatelský avatar
zidane
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od zidane »

Mr. Death píše:No v podstatě to můžeš srovnat s Oktávkou. Je to prakticky to samý, akorát jiná palubovka a kastle... ;)
Mám Boru Variant 1.9 TDI PD 96kW, přítelkyně má Oktávku Combi 1.9 TDI 66kW tak můžu přímo srovnat a subjektivně můžu říci, že jsou tam dost rozdíly.
V jizdních vlastnostech bych řekl, že Bora je daleko stabilnější, Oktávka občas hodně plave zvláště ve vyšších rychlostech. Jinak Bora mi přijde taková bitelnější, lépe Tě vede, máš lepší feedback od auta při jízdě.
Co se týče interiéru tak jsem docela čuměl, když jsem si přivezl Boru, protože jak řešením, tak kvalitou zpracování a hlavně použitými materiály bych si dovolil sám za sebe říci, že je o třídu výš než Oktávka (například plasty vypadají kvalitněji - hodnotněji).
Jinak Boru Variant sem si docela zamiloval, je to super auto, vynikající výkon se slušnou spotřebou.
Co se týče servisu, tak je to v podstatě to samé jako Škoda, VAG má každý druhý kutil a tady na fóru najdeš spoustu machrů, co si se vším ví rady jak teoreticky tak hlavně prakticky.
Kdyby si chtěl něco konkrétního tak klidně napiš SZ.
V servisu sem byl pouze jednou, když jsem auto přivezl na první prohlídce, pak sem objevil tohle forum, na něm super člověka a od té doby jezdím se vším jenom k němu...

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mr. Death »

Co se týče interiéru, tak tam souhlasím, že GIV/Bora prostě vypadá líp. Pravděpodobně i ty jízdní vlastnosti budou lepší, ale neodpustím si rýpnutí - měly obě auta úplně stejný kola (velikost, značku gum)? A jak jsou na tom podvozky. Pokud má ta Oktávka podvozek v horším stavu, tak samozřejmě bude víc plavat. Na stabiltu má zásadní vliv právě značka a vzorek gum.
Prostě podvozky i motorizace by měly být u obou aut stejný. ;)

Uživatelský avatar
zidane
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od zidane »

Oktávka: 15 palc. - Dunlop Sport
Bora: 16 palc. - Goodyear HydraGrip

Auta jsou takřka stejně stará, podvozky jsou myslím bezproblémů, akorát Bora má najeto cca o 80 tis. víc než Oktávka (ta má cca 60.000 - takže ještě ani není pořádně zajetá :-)).

Tou stabilitou jsem myslel třeba to, že Oktávka se tak nějak podélně podivně občas rozhoupe, myslíš, že to je právě díky pneu???

Jinak ještě postřeh, když to dáš po dálnici cca kolem 150 km/h tak takový ten pocit bezpečí a klidu máš mnohem vyšší v Boře, prostě mi to auto celkově přijde jakoby by bylo na tom o třídu líp...ale je to všechno subjektivní.....

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

BORA

Příspěvek od duduh »

...seděl jsem za ty roky v hodně autech,řídil jsem za ty roky hodně aut,jsem majitelem X tého auta, proto je to BORA. Je opravdu lepší jako stará Oktávka.

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od jery »

můžu ti říct, že v pohodlnějším autě jsem ještě nejel, perfektní odpružení, maximální pohodlí, kamarád má nové bmw a neměnil bych, jestli se chceš vozit jak v bavlnce tak neváhej.

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mr. Death »

No vidíš a já se taky párkrát vezl v BMW 320d a pokud se Bora nějak zásadně neliší od GIV a myslím si, že se lišit nebude, tak v tom BMW bylo o třídu lepší svezení, o motoru nemluvě... 8)
Ale to je spíš věc vkusu. ;)

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Příspěvek od duduh »

...kdyš vidím BMW, tak si vždy vzpomenu na toho NĚMCE jak vystupoval z toho Vašeho auta BMW320D.

Brejle,klobouček,vyšívaná košile,bílé podkolénky,kraťasy...prostě BAWORÁK....taky tak jezdíte?

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od jery »

asi je to vše o tom jak se v tom autě cítíš. ve 320 d mi případalo vše tvrdé a citil jsem se tam utopenej. v oktávce jsem neměl pocit bezpečí. a pak narazíš na boru a už bys ji nevyměnil. ale u každýho je to jinak.abych jen nechválil mám 1,6 16v a musím ji víc honit aby jela.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Příspěvek od duduh »

...mohl jsem koupit za 370 tis. 1.8 předváděčku.Když jsem se zeptal kolik to žere tak motal,motal a .....zašel za vedoucím se zeptat a vrátil se s tím,že mi jí prodají za 320tis !?!?!? Tak jsem se ho jenom zeptal,jako ta sleva na na ten benzín?Chtěl jsem naftu.Od března jsem najel přes 11 tis. km.
kolik ti to cucnééééé?....
Já jsem tedy v naftě a dle PC je to V/M pořád okolo 5-6l= 50/50.Města jsem se bál,ale klidně to spolkne 5-7l !!!



Tchýně říká že jezdím jako prase :oops:

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od jery »

mě to žere průměrně 7,2 l dlouhodobě, jinak s klimou tak 8-9 l, mimo město tak kolem 6l benzínu

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“