Demontaz torpeda aneb jak na sterace

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sakul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWotice
Kontaktovat uživatele:

Demontaz torpeda aneb jak na sterace

Příspěvek od Sakul »

Snazil jsem se demontovat predni torpedo (ten plast pod oknem), ale za boha jsem nesundal sterace z toho tisicihranu. Ma nekdo nejakej osvedcenej zpusob jak to sundat? Dokonce jsem si vytvoril i primitivni stahovak, ale ani ten nepomohl.

Dik.
Naposledy upravil(a) Sakul dne 31.08.2006 10:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od coroner »

JJ, taky jsem si s tím docela vyhrál, nakonec jsem vzal gumovou paličku a ťukal dokola, pak šroubovákem zapáčit zespodu z leva a z prava a byl venku :-) Když jsem to teď dělal znovu, tak už jsem jenom zapáčil a vyskočil bez problému. :twisted:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Nemelo by se to jmenovat spis "demontaz steracu"?

Ja to delam tak, ze matky povolim pri otevrene kapote, pak ji zavru a trosicku zapacim za zaminko sterace, a je to.

A az budes sundavat to torpedo, tak opatrne. Vsechny sroubovaky apod. jsou nebezpecny (podres sklo nebo torpedo muze prasknout), nejlepsi je to delat rukou.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od coroner »

Omotávám šroubovák hadrem a stačí lehce páčit a přitom lehce lomcovat se stěračem :D

Uživatelský avatar
Filip
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2864
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip »

já ten stěrač taky nemohl dostat dolů...je to naprd...tahal jsem to a páčil,ale nakonec povolí...jinak kdosi kdysi radil něčím nastříkat,že je to tam chycený nebo zarezlý,ale to jsem nemusel... :wink:

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

U stěračů stačí zatlačit za táhlo směrem dolů k motorku stěračů. A torpédo hlavně nesundávat když je -10stupňů :D
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

Oakley píše:U stěračů stačí zatlačit za táhlo směrem dolů k motorku stěračů. A torpédo hlavně nesundávat když je -10stupňů :D
jj mužu potvrdit, v zimě sem ho totiž rozlamal napadrť....teď mám tak měsíc nový
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Stan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sokolov

Re: Demontaz torpeda aneb jak na sterace

Příspěvek od Stan »

Sakul píše:Snazil jsem se demontovat predni torpedo (ten plast pod oknem), ale za boha jsem nesundal sterace z toho tisicihranu. Ma nekdo nejakej osvedcenej zpusob jak to sundat? Dokonce jsem si vytvoril i primitivni stahovak, ale ani ten nepomohl.

Dik.

Nechat stěrače vyjet do půlky okna a vypnout klíček. Pak je zvednout aby se nekřížili tlakem pružiny proti oknu, pak jenom stačí trošku zalomcovat a mělo by to jít. Hlavně je nezvedej když jsou dole, nebo si odřeš kapotu.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“