Bora 1,9 TDi automat

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
pinzo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žilina

Bora 1,9 TDi automat

Příspěvek od pinzo »

Zdravíčko! Som čerstvý držiteľ jazdenej Bory a mám zopár problémov, ktoré sa mi dúfam pomocou Vás podarí odstrániť s minimálnymi nákladmi.
1. Pri jazde a prudšom zatočení doľava mi buchne v prednej náprave/ kov o kov/ - v servise skúšali ramená, čapy a výsledok bol že si to vymýšľam
2. Keď zastavím a dám prevodovku do neutrálu za 10 sekúnd mi zdochne motor a už nenaštartujem, musím vytiahnuť kľúče,dať Parking a potom naskočí
3. Pri jazde do mierneho kopčeka s miernym plynom mi auto zdochne.
Vďaka za každé info, v servise by ma obrali aj o gate.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Bora 1,9 TDi automat

Příspěvek od Tomm »

pinzo píše:Zdravíčko! Som čerstvý držiteľ jazdenej Bory a mám zopár problémov, ktoré sa mi dúfam pomocou Vás podarí odstrániť s minimálnymi nákladmi.
1. Pri jazde a prudšom zatočení doľava mi buchne v prednej náprave/ kov o kov/ - v servise skúšali ramená, čapy a výsledok bol že si to vymýšľam
2. Keď zastavím a dám prevodovku do neutrálu za 10 sekúnd mi zdochne motor a už nenaštartujem, musím vytiahnuť kľúče,dať Parking a potom naskočí
3. Pri jazde do mierneho kopčeka s miernym plynom mi auto zdochne.
Vďaka za každé info, v servise by ma obrali aj o gate.
1. homokinetickej kloub? zkus zastavit, dat plnej rejd (vyzkousej na obe strany) a rozjet se.. pokud to bude cvakat, je to on. Nekdy to muze take delat uchyceni stabilizatoru, zkontroluj to.

2. + 3. co pise vag? dej to na diagnostiku a pak se rid dle chyb co to najde. S automatem neni sranda, je to Tiptronic nebo obyc 4.st automat?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
pinzo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žilina

Příspěvek od pinzo »

Nazdar TOMM.
To som už skúšal, ale ono to nie je cvakanie ale ,,rana od kladiva", a zaujímavé je že to občas spraví aj na hrbole. Pri prehliadke sa mi zdalo že pravá poloos je trochu voľná. Mechanik však povedal že to je v pohode.
Inač je to 4-stup. automat. Vďaka.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

pinzo píše:Nazdar TOMM.
To som už skúšal, ale ono to nie je cvakanie ale ,,rana od kladiva", a zaujímavé je že to občas spraví aj na hrbole. Pri prehliadke sa mi zdalo že pravá poloos je trochu voľná. Mechanik však povedal že to je v pohode.
Inač je to 4-stup. automat. Vďaka.
A to uchyceni stabiku je ok? Jak gumy tak kosti?

S tim automatem - honem na diagnostiku, menil jsi v nem napln? (olej) A co predchozi majitel?

Jeden muj znamy ma B5 se stejnou prevodovkou a taky mu zlobila. Prijel do servisu a tam mu rekli ze prijel za 5minut 12, najel by jeste par set km a sla by do kytek. Problem byl v neprovedene vymene oleje+filtru.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
pinzo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žilina

Příspěvek od pinzo »

Tak s tým letím hneď do servisu na tú výmenu oleja, dúfam že to bude len ten olej. Tie uchytenia sú OK. Pôjdem radšej ešte do iného servisu. Vďaka maj sa.

Uživatelský avatar
pinzo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žilina

Příspěvek od pinzo »

Body číslo 2 a 3 mám vyriešené- bol to regler , studený spoj. Čo sa týka 1. mechanik povedal že to bude tá poloos. Neviete niekto kde by som ju kúpil za normálne prachy.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“