Motor 1.6 16V (77kW) nebo 1.9 TDI?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Ribees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Motor 1.6 16V (77kW) nebo 1.9 TDI?

Příspěvek od Ribees »

Plánuji v nejbližší době koupit Golfa IV (pravděpodobně dovoz DE, cca 6.000-7.000 EUR, od r.2000). Jelikož nejsem úplně v obraze kolem motorů, můžete mi prosím poradit s výběrem dle vašich zkušeností?
Budu s ním jezdit celoročně většinou po městě do práce (3 km) a občas někam dál, tzn. asi do 15.000 km/rok. Předběžně jsem kvůli spotřebě vybral 1.9 TDI (nevím zatím, který model a jestli verzi PD), ale kvůli malé vzdálenosti do práce a ježdění i v zimě mi doporučují benziňák 1.6 16V 77kW. Který motor podle vás vybrat (výkon/spotřeba/cena/spolehlivost)?

Díky všem za rady, které určitě pomůžou...

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej »

Jestli jezdíš 15tis ročně a do práce jen 3km kup benzín. Nafta se ti za 3km ani neohřeje. Spolehlivost a náročnost údržby bych viděl také spíš v prospěch benzínu, ikdyž 1.6 mají taky svoje specifické závady stějně jako diesely. Ropák by se vyplatil na delší trasy a častější ježdění. Jinak 3km do práce bych chodil raději pěšky se nyvyplatí startovat auto a diesla už vůbec ne :lol: nebo si pořiď nezávislé topení které ti motor předehřeje dá se to nastavit i na určitou hodinu. Když pak sedneš ráno do auta máš to ohřáté a v autě teplíčko. Jen nevím jestli to jde do golfa, měli jsem to v peugeotu. :wink:

Uživatelský avatar
rombo
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1947
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rombo »

pokud budes jezdit takle malo tak asi jedine benzin, ten diesel by hodne trpel pri ceste do prace a to zvlast v zime :!:

Uživatelský avatar
Ribees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ribees »

Ondrej píše:Jestli jezdíš 15tis ročně a do práce jen 3km kup benzín. Nafta se ti za 3km ani neohřeje. Spolehlivost a náročnost údržby bych viděl také spíš v prospěch benzínu, ikdyž 1.6 mají taky svoje specifické závady stějně jako diesely. Ropák by se vyplatil na delší trasy a častější ježdění. Jinak 3km do práce bych chodil raději pěšky se nyvyplatí startovat auto a diesla už vůbec ne :lol: nebo si pořiď nezávislé topení které ti motor předehřeje dá se to nastavit i na určitou hodinu. Když pak sedneš ráno do auta máš to ohřáté a v autě teplíčko. Jen nevím jestli to jde do golfa, měli jsem to v peugeotu. :wink:
A co se týče toho benziňáku, je výše uvedená 1.6 16V 77kW dobrá volba? Nechci nic s velkou spotřebou ale ani nějakou línou potvoru. Má tu někdo auto s tímto motorem zkušenosti?

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

ambrosio píše:
Ondrej píše:Jestli jezdíš 15tis ročně a do práce jen 3km kup benzín. Nafta se ti za 3km ani neohřeje. Spolehlivost a náročnost údržby bych viděl také spíš v prospěch benzínu, ikdyž 1.6 mají taky svoje specifické závady stějně jako diesely. Ropák by se vyplatil na delší trasy a častější ježdění. Jinak 3km do práce bych chodil raději pěšky se nyvyplatí startovat auto a diesla už vůbec ne :lol: nebo si pořiď nezávislé topení které ti motor předehřeje dá se to nastavit i na určitou hodinu. Když pak sedneš ráno do auta máš to ohřáté a v autě teplíčko. Jen nevím jestli to jde do golfa, měli jsem to v peugeotu. :wink:
A co se týče toho benziňáku, je výše uvedená 1.6 16V 77kW dobrá volba? Nechci nic s velkou spotřebou ale ani nějakou línou potvoru. Má tu někdo auto s tímto motorem zkušenosti?
O 1.6 je tu toho napsano FAKT HODNE, tak si zkus sam prvne neco najit a precist :evil:

Viz. napr.: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 17&start=0" target="_blank
nebo:
http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 14&start=0" target="_blank
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Ribees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ribees »

Tomm píše:
ambrosio píše: A co se týče toho benziňáku, je výše uvedená 1.6 16V 77kW dobrá volba? Nechci nic s velkou spotřebou ale ani nějakou línou potvoru. Má tu někdo auto s tímto motorem zkušenosti?
O 1.6 je tu toho napsano FAKT HODNE, tak si zkus sam prvne neco najit a precist :evil:

Viz. napr.: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 17&start=0" target="_blank
nebo:
http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 14&start=0" target="_blank
OK, díky za tip, moc zajímavé čtení, které mi docela potvrdilo výběr motoru 1.6 16V 77kW. Je nějaký rozdíl v modelových řadách 2000, 2001 a 2002?

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

ambrosio píše: OK, díky za tip, moc zajímavé čtení, které mi docela potvrdilo výběr motoru 1.6 16V 77kW. Je nějaký rozdíl v modelových řadách 2000, 2001 a 2002?
Jo, viz. http://www.doppel-wobber.de/g4_motor.html" target="_blank

Jsou tam jine motory, ale v cem se lisi konkterne neporadim.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Dr.Diesel
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr.Diesel »

Hehe
1) Lidi kupujou kone, jezdej s Nm. -> TDI
2) Kdyz budes potrebovat, TDI prodas rychlejc a lip nez 1.6 ->TDI
3) Vyradis se s upravama motoru -> TDI
4) Kdyz mu pomuzes, 1.6ku vyprasis i s poladenou 90kou -> TDI
5) Pojede to levnejc -> TDI

aby se nereklo, ze sem neobjektivni:
1) Nekomu se s dieselem blbe jezdi (ale je to i o zvyk) -> 1.6
2) Pokud chces karu na vyblbnuti, je lepsi benzin (ale krapatko silnejsi ...), na jezdeni bych rek, ze to neplati.
3) TDI je tezsi na predek.

A FLAME MUZE ZACIT :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
KÄRCHER: Prodej, servis, půjčovna: http://www.allwin.eu/
KÄRCHER E-SHOP: http://karcher.allwin.eu/

Obrázek

Uživatelský avatar
olmic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od olmic »

osobně vlastním G IV r.v. 12/2001 1,6 16V a je to super kára. Žere to kolem 7,5 a v zimně to trochen roste, ale zase se s tím člověk sveze. Jako druhé auto mám Octavia II combi TDI a motor má stejně 77kW, ale porovnat se to nedá. Jak tady všichni píšou, na krátké cesty je benzín lepší.

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej »

Super káru si představuju trochu jinak ale těch 100 koníku na to auto stačí. :wink:

Uživatelský avatar
elpe69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlovwá-Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 16V (77kW) nebo 1.9 TDI?

Příspěvek od elpe69 »

ambrosio píše:Plánuji v nejbližší době koupit Golfa IV (pravděpodobně dovoz DE, cca 6.000-7.000 EUR, od r.2000). Jelikož nejsem úplně v obraze kolem motorů, můžete mi prosím poradit s výběrem dle vašich zkušeností?
Budu s ním jezdit celoročně většinou po městě do práce (3 km) a občas někam dál, tzn. asi do 15.000 km/rok. Předběžně jsem kvůli spotřebě vybral 1.9 TDI (nevím zatím, který model a jestli verzi PD), ale kvůli malé vzdálenosti do práce a ježdění i v zimě mi doporučují benziňák 1.6 16V 77kW. Který motor podle vás vybrat (výkon/spotřeba/cena/spolehlivost)?

Díky všem za rady, které určitě pomůžou...
Vzhledem k tomu kolik najedeš za rok kilometrů určitě benzín :wink:
Spotřba +- 7,5 litříku (jde i míň, ale záleží na stylu jízdy a délce trasy), určitě menší náklady na servis. Spolehlivost? Ta je podle mne asi stejná jako u ropáka :roll:
Já nikdy nelžu! Vždy veřím tomu co říkám!
Obrázek

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

já mám 1,6 16v...taky za rok nenajezdím tolik, denně 30km ráno do školy a odpoledne (večer) zpět...ted mám spotřebu 7,5 ...a to mám 225/40R18 ...v zimě spotřeba překvapivě spíš menší :lol:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Příspěvek od duduh »

RÁD POSLOUCHÁM TURBO...

Uživatelský avatar
Ribees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ribees »

Toxyz píše:já mám 1,6 16v...taky za rok nenajezdím tolik, denně 30km ráno do školy a odpoledne (večer) zpět...ted mám spotřebu 7,5 ...a to mám 225/40R18 ...v zimě spotřeba překvapivě spíš menší :lol:
Auto máš kupované nové nebo dovoz z DE? Sháním někoho "prověřeného" z Pardubického kraje, kdo se zabývá dovozem z DE...Je lepší koupit od soukromníka nebo autohausu? Jak je to s nějakou zárukou?
Naposledy upravil(a) Ribees dne 05.10.2006 08:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ribees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ribees »

Na autoscout24.de a mobile.de se to docela hemží autama s tímto motorem (např. http://www.mobile.de/SIDAaCRYYIsVCKOqz1 ... 222283976&)...Jaký model výbavy vybrat (HighLine, Edition,...)?

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“