Výměna rozvodového řemene

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

elo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02

Výměna rozvodového řemene

Příspěvek od elo »

Mám najeto 116 tis. km a měl by při 120 tis. km měnit rozvodový řemen. Co všechno se mění při výměně roz. řemene??
Mám benzín 1,6 16V kód motoru AZD s klimou

Psal jsem do autr. servisu VW Auto Heller Ostrava a odepsali mi:
výměna 2x ozubený řemen (820 Kč a 1580 Kč), 2 x napínací kladka (1730 Kč a 2200 Kč) a dle potřeby (po kontrole) vodní čerpadlo (1590 kč). Práce 2500 Kč.

Pak jsem do prodejny ND a odepsali: cena čtyř kladek a řemene je 9.368,-kč.Je možné,že budete muset vyměnit i vodní čerpadlo,které jako nové stojí 2.650,- ,renovované 1.586,-kč.
Vše orig. díly VW.

Doporučujete použít orig. díly VW ??? (neorg. jsou odost levnější, vydrží????)

Neznáte levnější servis v okolí Ostravy ??

Uživatelský avatar
pietrob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západ

Příspěvek od pietrob »

1.6 16V - AZD - dva rozvodový řemeny, malej nahoru mezi vačkový kola, větší klasika dolů na kliku + 4 ks kladek, 2 ks vodící pro velkej řemen + napínací pro velkej, 1 ks vodící/napínací pro malej řemen. Vodní čerpadlo výměna dle potřeby ( vůle hřídele, netěsnost, hlučnost ložiska)
Jinak neorig dílů bych se nebál, pokud nebudeš volit výrobce neorig sady dílů za cenu třeba 1500,- za všechno :lol: :lol:
G4 EDITION .....

elo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od elo »

pietrob píše:1.6 16V - AZD - dva rozvodový řemeny, malej nahoru mezi vačkový kola, větší klasika dolů na kliku + 4 ks kladek, 2 ks vodící pro velkej řemen + napínací pro velkej, 1 ks vodící/napínací pro malej řemen. Vodní čerpadlo výměna dle potřeby ( vůle hřídele, netěsnost, hlučnost ložiska)
Jinak neorig dílů bych se nebál, pokud nebudeš volit výrobce neorig sady dílů za cenu třeba 1500,- za všechno :lol: :lol:
co říkáš na toto:

Kód: Vybrat vše

http://katalog.mjauto.cz/index.phtml?
a vybral bys něco odsud??

Kód: Vybrat vše

http://www.autokelly.cz/eshop.php

Uživatelský avatar
pietrob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západ

Příspěvek od pietrob »

mjauto.cz - kladky s ozn. VKM jsou od SKF ( ložiska, kladky .... ) - good volba, sada rozvodů je od CONTITECH - též dobře .... nebál bych se, dělam rozvody neorig od CONTITECHu už dlouho a bez jedinýho probémku .....
G4 EDITION .....

elo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od elo »

při hledání na internetu jsem ještě narazil na kladky od FAG, řemeny od GATES, čerpadlo od GRAF. Co řikáte na tyto výrobce.
Vydrží neorig. díly stejný počet km jako orig. VW?

Uživatelský avatar
VlaK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 539
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od VlaK »

Taky me ceka to samy, mam stejnej motor, jen jinej kod...a taky mam najetych 116 000 :) Hihi :) Bude to delat Lada tady ve Zline, tak jsem zvedavej, ale vylozene happy teda z te ceny nejsem...
Born to grow.

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

Bych se s tím netrápil dal bych to do servisu kde s tím mají zkušenosti a at mi tam dají co dají je na to záruka vodní čerpadlo každopádně vyměnit nevydrží dalších 90tis začne kapat a nekupovat BOsh rozvodák třepí se :wink:

Uživatelský avatar
VlaK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 539
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od VlaK »

KADEL píše:Bych se s tím netrápil dal bych to do servisu kde s tím mají zkušenosti a at mi tam dají co dají je na to záruka vodní čerpadlo každopádně vyměnit nevydrží dalších 90tis začne kapat a nekupovat BOsh rozvodák třepí se :wink:
Ja penize sice rozhazuju, ale zas ne zbytecne :) Proto mi to udela kluk ze znackovyho, akorat v mym servisu :)
Born to grow.

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

Tak to pak jo se ma někdo když má.... :D

Uživatelský avatar
pietrob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západ

Příspěvek od pietrob »

VlaK píše:
KADEL píše:Bych se s tím netrápil dal bych to do servisu kde s tím mají zkušenosti a at mi tam dají co dají je na to záruka vodní čerpadlo každopádně vyměnit nevydrží dalších 90tis začne kapat a nekupovat BOsh rozvodák třepí se :wink:
Ja penize sice rozhazuju, ale zas ne zbytecne :) Proto mi to udela kluk ze znackovyho, akorat v mym servisu :)
:lol: :lol: , že by to bylo všude stejné :?: :?: :?:
G4 EDITION .....

Uživatelský avatar
VlaK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 539
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od VlaK »

pietrob píše:
VlaK píše: Ja penize sice rozhazuju, ale zas ne zbytecne :) Proto mi to udela kluk ze znackovyho, akorat v mym servisu :)
:lol: :lol: , že by to bylo všude stejné :?: :?: :?:
To je jasna vec :)
Born to grow.

Uživatelský avatar
PavelN
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od PavelN »

Zdarec,
já mám s rozvodama docela čerstvý zkušenosti, ale dost tragický. Nechal jsem to dělat u VW Porche Brno a celková cena 18 tyček - katastrofa, když ostatní to dělají koplet do 12!! Holt jsem v danou chvíli nenašel nikoho levnějšího, ale pro příště jsem poučenej kam nejezdit. Na druhé straně je fakt, že mám na ty rozvody dva járy záruku, takže kdyby něco, mají to vše na triku. Jinak neoficiální cena origoš náhradních dílů VW komplet rozvodů je kolem 5 tyček, já je bohužel mohl mít jen na TDi, což nemám.

Uživatelský avatar
Filip
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2864
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip »

Kdyby se ti v tom motoru něco vy*ralo,tak ti stejně,nepřiznají,že je to jejich chyba...záruka v takových firmách je většinou 0 :wink:

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Výměna rozvodového řemene

Příspěvek od alean »

elo píše:Mám najeto 116 tis. km a měl by při 120 tis. km měnit rozvodový řemen. Co všechno se mění při výměně roz. řemene??
Mám benzín 1,6 16V kód motoru AZD s klimou

Psal jsem do autr. servisu VW Auto Heller Ostrava a odepsali mi:
výměna 2x ozubený řemen (820 Kč a 1580 Kč), 2 x napínací kladka (1730 Kč a 2200 Kč) a dle potřeby (po kontrole) vodní čerpadlo (1590 kč). Práce 2500 Kč.

Pak jsem do prodejny ND a odepsali: cena čtyř kladek a řemene je 9.368,-kč.Je možné,že budete muset vyměnit i vodní čerpadlo,které jako nové stojí 2.650,- ,renovované 1.586,-kč.
Vše orig. díly VW.

Doporučujete použít orig. díly VW ??? (neorg. jsou odost levnější, vydrží????)

Neznáte levnější servis v okolí Ostravy ??
Věděl bych o jednom servisu v Bohumíně-spolehlivý tel:602554281

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SakoVerife »

PavelN píše:Zdarec,
já mám s rozvodama docela čerstvý zkušenosti, ale dost tragický. Nechal jsem to dělat u VW Porche Brno a celková cena 18 tyček - katastrofa, když ostatní to dělají koplet do 12!! Holt jsem v danou chvíli nenašel nikoho levnějšího, ale pro příště jsem poučenej kam nejezdit. Na druhé straně je fakt, že mám na ty rozvody dva járy záruku, takže kdyby něco, mají to vše na triku. Jinak neoficiální cena origoš náhradních dílů VW komplet rozvodů je kolem 5 tyček, já je bohužel mohl mít jen na TDi, což nemám.
no tak me tedka ceka tohle stejny. Jen na tDI a do Porsche teda urcite nepujdu. Nastesti mam par dobrych znamich tak se snad vejdu (a udajne ano) do ceny okolo 5tis za matros +neco za pracu coz snad taky nebude moc.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“