Výměna rozvodového řemene

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
VlaK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 539
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od VlaK »

PavelN píše:Zdarec,
já mám s rozvodama docela čerstvý zkušenosti, ale dost tragický. Nechal jsem to dělat u VW Porche Brno a celková cena 18 tyček - katastrofa, když ostatní to dělají koplet do 12!! Holt jsem v danou chvíli nenašel nikoho levnějšího, ale pro příště jsem poučenej kam nejezdit. Na druhé straně je fakt, že mám na ty rozvody dva járy záruku, takže kdyby něco, mají to vše na triku. Jinak neoficiální cena origoš náhradních dílů VW komplet rozvodů je kolem 5 tyček, já je bohužel mohl mít jen na TDi, což nemám.
Tak na to rovnou zapomen, jestli se ti s tim neco stane, nikdy jim nedokazes, ze to byla jejich vina...tak to proste je a muzes se treba stavet na hlavu :) Ale na to prijdes casem :) Jista vec je, ze uz bys mohl vedet, ze ti v Brne pomuzem a ne porad jezdit nekam jinam a stezovat si:)
Born to grow.

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

PavelN píše:Zdarec,
já mám s rozvodama docela čerstvý zkušenosti, ale dost tragický. Nechal jsem to dělat u VW Porche Brno a celková cena 18 tyček - katastrofa, když ostatní to dělají koplet do 12!! Holt jsem v danou chvíli nenašel nikoho levnějšího, ale pro příště jsem poučenej kam nejezdit. Na druhé straně je fakt, že mám na ty rozvody dva járy záruku, takže kdyby něco, mají to vše na triku. Jinak neoficiální cena origoš náhradních dílů VW komplet rozvodů je kolem 5 tyček, já je bohužel mohl mít jen na TDi, což nemám.
18tis 8O Za to jsou troje rozvody. To jsou hrozní vykořisťovatelé. Kolik by stály podle nich rozvody na V10 TDI??? 60tis? A ta záruka, je fakt jen pro tvůj dobrej pocit.

Uživatelský avatar
Freeman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královehradecký kraj

Příspěvek od Freeman »

Taky mě čekaj rozvody a když jsem se ptal ne cenu u vw auto hardubická v Hradci Králové, tak mě řekli od oka 2000 řemen, 2500 kladka, 2000 práce, čili 6500, max do 7000. Je to první výměna, takže bez vodní pumpy. A že to trvá tak 4 hodiny. Za práci si účtujou 500 na hodinu, což jsem se docela divil, že to je tak málo u ofic servisu. O té záruce na práci mě také řekli. Ještě nevim jistě, ale asi to u nich zkusím. Mám TDI PD a tam se musí po výměně seřídit vstřikování, tak se to bojím dát jen tak někomu, aby mě to seřídil dobře.

Uživatelský avatar
Pipiak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Pipiak »

mna cakaju rozvody teraz v sobotu alebo nedelu, material 10.000 Sk + 2.000 robota (vraj cca 6 hod.), bude to robit chlapik, co maka v AutoPorsche Slovakia, ale doma vo svoje dielni. V autorizovanom servise mi povedali, že 12.000 až 13.000 material (aj s vodnou pumpou) + robota, takže mam pocitat okolo 20.000 Sk na výmenu rozvodov !!!! :x :x :evil: (inak 1.9 SDi - AQM)
GIV Variant, 1,9 SDi, 94.000 km, r.v. 2002

Uživatelský avatar
Bedrich
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Hranic na Moravě

Příspěvek od Bedrich »

Mám dotaz u toho PD se nějak zvláště musí to vstřikování seřídit?
nebo to je nějakej kec.
Protože já si myslel, že na rozvodáku jsou značky ty nasadím napnu a o zbytek se postará elektronika, nebo se pletu?

Uživatelský avatar
Freeman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královehradecký kraj

Příspěvek od Freeman »

Bedrich píše:Mám dotaz u toho PD se nějak zvláště musí to vstřikování seřídit?
nebo to je nějakej kec.
Protože já si myslel, že na rozvodáku jsou značky ty nasadím napnu a o zbytek se postará elektronika, nebo se pletu?
Bylo mi to takto řečeno, a už od více lidí, tak na tom asi něco je. Podle mě se to rozhodí tím, jak ten řemen napnou. O pár stupínků se proti sobě pootočí vačka a klikovka, a vstřiky jsou v háji. Moje teorie :?

Uživatelský avatar
pietrob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západ

Příspěvek od pietrob »

Bedrich píše:Mám dotaz u toho PD se nějak zvláště musí to vstřikování seřídit?
nebo to je nějakej kec.
Protože já si myslel, že na rozvodáku jsou značky ty nasadím napnu a o zbytek se postará elektronika, nebo se pletu?
Kdyžtak mě někdo opravte - na TDI-PD se nedá seřizovat nic po výměně rozvodů nic, ale na obyč TDI se má nastavit kolo od čerpadla pomocí hodinek ..... :roll:
G4 EDITION .....

Uživatelský avatar
Bedrich
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Hranic na Moravě

Příspěvek od Bedrich »

přesně tak jsem si to myslel, ale jestli je to jinak těd fakt nevím :idea:

Uživatelský avatar
elpe69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlovwá-Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna rozvodového řemene

Příspěvek od elpe69 »

alean píše:
elo píše:Mám najeto 116 tis. km a měl by při 120 tis. km měnit rozvodový řemen. Co všechno se mění při výměně roz. řemene??
Mám benzín 1,6 16V kód motoru AZD s klimou

Psal jsem do autr. servisu VW Auto Heller Ostrava a odepsali mi:
výměna 2x ozubený řemen (820 Kč a 1580 Kč), 2 x napínací kladka (1730 Kč a 2200 Kč) a dle potřeby (po kontrole) vodní čerpadlo (1590 kč). Práce 2500 Kč.

Pak jsem do prodejny ND a odepsali: cena čtyř kladek a řemene je 9.368,-kč.Je možné,že budete muset vyměnit i vodní čerpadlo,které jako nové stojí 2.650,- ,renovované 1.586,-kč.
Vše orig. díly VW.

Doporučujete použít orig. díly VW ??? (neorg. jsou odost levnější, vydrží????)

Neznáte levnější servis v okolí Ostravy ??
Věděl bych o jednom servisu v Bohumíně-spolehlivý tel:602554281
OK servisem myslíš Walicu? Ten tel je k ním do servisu? Mám totiž jiné :lol: .
Já nikdy nelžu! Vždy veřím tomu co říkám!
Obrázek

drobcek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK (PP - KE)

Příspěvek od drobcek »

Zdravim :)
Kupil som si nedavno Golfa IV 1,4/16V r.v.2000. Ma najazdene nieco okolo 80 000Km. Chcel by som sa spytat, pri kolkych kilometroch je potrebne vymenit rozvody na tomto motore? Pocet kilometrov je realny.
Dakujem pekne za odpovede.

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

maš to napsaný hned v prvním...120tis :wink:

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Příspěvek od Nalim »

Myslím,že po výměně rozvodů se musí seřídit ještě předvstřik na VAGu.

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Výměna rozvodového řemene

Příspěvek od alean »

elpe69 píše:
alean píše: Věděl bych o jednom servisu v Bohumíně-spolehlivý tel:602554281
OK servisem myslíš Walicu? Ten tel je k ním do servisu? Mám totiž jiné :lol: .
Ja myslel SPOLEHLIVÝ né Walicu 8)

Uživatelský avatar
VlaK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 539
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od VlaK »

Ted jsem menil rozvody u kamarada, i s praci 8300 - 4 kladky, remeny, pumpa, svicky. To je radosti na starem belidle...
Born to grow.

Uživatelský avatar
elpe69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlovwá-Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna rozvodového řemene

Příspěvek od elpe69 »

alean píše:
elpe69 píše: OK servisem myslíš Walicu? Ten tel je k ním do servisu? Mám totiž jiné :lol: .
Ja myslel SPOLEHLIVÝ né Walicu 8)
No, s Walicou mám zatím jen dobrou zkušenost :roll: :wink:
Koho teda myslíš tím "SPOLEHLIVÝM"???
Já nikdy nelžu! Vždy veřím tomu co říkám!
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“