Klimatizace vs výkon a spotřeba

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

To moc nesleduju tak nevím ale vím že minulej tejden se mi kompresor zapnul při 4a půl stupni

Uživatelský avatar
VlaK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 539
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od VlaK »

No vono to gongne u plus 5 a minus 5...ale nevim proc...pochybuju, ze by to u plus 5 gonglo jakoze uz spina kompresor, ze uz muzes chladit :) Spis bych to videl na upozorneni, ze se muze tvorit namraza. Pak ale nevim, proc to u -5 udela znova a pokud je -7 treba, tak tam vlocka uz neni. Proc? Nevim....
Born to grow.

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chudej student »

Ten gong se mi ozve u plus 4...je to varovani ze se muze tvorit namraza...Jinak ta vlocka je tam podle toho jak se asi maxidot vyspi..Nekdy ji tam mam i v minus 7,pak uz ne,ale kdyz bylo minus 25 tak se tam taky jednou objevila:)
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mikki
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od mikki »

já žádnou ztrátu výkonu necítím mám ropáka 85kW

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej »

Ztrátu výkonu nepociťuju, mám 125KW. Spíš se mi zdá že mám ucpanej kat. protože to neletí tak dobře jako když jsem to měl nové. Přitom motor je v perfektním stavu pravidelnej servis dobrej olej atd... Dá se to nějak vyčistit?? Kámoš mechanik mi říkal že neorig kat. tam nejdát a orig je hrozně drahej, co stím?? díky :cry:

Uživatelský avatar
pietrob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západ

Příspěvek od pietrob »

1.6 16V - na klimu to na výkonu i na spotřebě poznám, ale je to komfort a za to to stojí a žádnej závodník nejsem i bez klimatizace ....... :D
G4 EDITION .....

Uživatelský avatar
3necky_LEV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní morava

Příspěvek od 3necky_LEV »

:roll: nedá se někde seriózně zjistit proč a kdy to "gonguje"?
proč tam naskočí hvězdička?
Mnoho lidí řiká námraza, ale nikde jsem to ofiko nenašel....nebylo by marné vědět na co nás to přesně upozorňuje, když už to řve.

Dále jsem se chtěl zeptat, na další polopravdu-je nutné pouštět pro správnou funkci klimu i občas v zimě? kamarádovi to nutil nějaký zaměstnanec servisu, že je to pro klimu fain ji jednou měsíčně "provětrat " i v zimě!
8O
p

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

3necky_LEV píše:Dále jsem se chtěl zeptat, na další polopravdu-je nutné pouštět pro správnou funkci klimu i občas v zimě? kamarádovi to nutil nějaký zaměstnanec servisu, že je to pro klimu fain ji jednou měsíčně "provětrat " i v zimě!
8O
p
Jak ju ale chceš pustit, když se teplota stěží dostane nad nulu :roll:

Uživatelský avatar
3necky_LEV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní morava

Příspěvek od 3necky_LEV »

8O pro info mám manuál klimu. :idea:

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

Oakley píše:
3necky_LEV píše:Dále jsem se chtěl zeptat, na další polopravdu-je nutné pouštět pro správnou funkci klimu i občas v zimě? kamarádovi to nutil nějaký zaměstnanec servisu, že je to pro klimu fain ji jednou měsíčně "provětrat " i v zimě!
8O
p
Jak ju ale chceš pustit, když se teplota stěží dostane nad nulu :roll:
já nevím, v autě mám dost zimu i tak :lol: a ještě si tam mrazit...no nevim :lol:
nevím čím to může klimě prospět?? :?

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mr. Death »

Dle manuálu Fábie to upozorňuje od +5 do -5°C. Je to upozornění na hrozící námrazu. Od nižších teplot tipuju, že se námraza netvoří a veškerá vlhkost na silnicích sublimuje.

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

Mr. Death píše:Dle manuálu Fábie to upozorňuje od +5 do -5°C. Je to upozornění na hrozící námrazu. Od nižších teplot tipuju, že se námraza netvoří a veškerá vlhkost na silnicích sublimuje.
to je na mě moc chemický...ale když už je venku -5°C tak už se námraza netvoří ani nehrozí, ta už prostě je a musí se s tím počítat i bez vločky na PC :wink:

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mr. Death »

Právěže při této teplotě námraza není, buď je na silnici led nebo sníh, nebo je silnic úplně suchá. Ale námraza se nevytváří...

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

Mr. Death píše:Právěže při této teplotě námraza není, buď je na silnici led nebo sníh, nebo je silnic úplně suchá. Ale námraza se nevytváří...
aha, na chemii sem nikdy nebyl a když je taková kosa starám se spíš o to abych měl v autě teplo než co za hnus je na silnici :lol:
ale dík za osvětu

Uživatelský avatar
3necky_LEV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní morava

Příspěvek od 3necky_LEV »

8O co si myslíte o tom použití manuální klimy párkrát i vzimě-má to opodstatnění?
P

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“