Jede přes zařazenou rychlost

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Karler
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 31.05.2011 20:00

Jede přes zařazenou rychlost

Příspěvek od Karler »

Ahoj, vim že je to mimo Volkswagen forum, ale po pár týdnech co tu brouzdám věřim že nekdo snad bude vědět. Máme doma romě golfa iv, Mazdu 3 r.v 2005 2.0i 150 koní, koupil sem jí jako druhý majitel auto po vypnutí motoru a zařezení rychlosti v kopci se normálně rozjede přes kvalty. Vim že u nízkých obsahů je to možné ale u dvoulitru by se to myslím dít nemělo. Jde o to že parkuji v kopci a v zime to řešit pomocí ruční brzdy se mi opravdu nechce :? . Díky Na mazda forum nejsou schopni, lépe řeno Neschopní mi kloudně odpovědět. Tady mám jistotu že lidi autům rozumí mockrát díky
1.8 20V
92 KW 4motion

Uživatelský avatar
Pelo Traas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 29.04.2011 06:42
Bydliště: Krupka
Kontaktovat uživatele:

Re: Jede přes zařazenou rychlost

Příspěvek od Pelo Traas »

zkoušel si měřit tlaky ve válcích? je možný že tam máš malou kompresi a někde to utíká..kdyby to nikde neutíkalo a komprese byla taková jaká má bejt tak by se to nemělo rozjet ani v prudkym kopci..ještě když máš 2.0 ;)
VW Golf II 1.6 TD

Karler
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 31.05.2011 20:00

Re: Jede přes zařazenou rychlost

Příspěvek od Karler »

Nezkoušel, je to nějak složitá záležitost nebo to změří každej mechanik?jde to přes Vag? Jinak auto jede výborně bez problémů. Díky moc
1.8 20V
92 KW 4motion

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Jede přes zařazenou rychlost

Příspěvek od DworiBak »

taky záleží jakou rychlost tam dáváš :wink:

Karler
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 31.05.2011 20:00

Re: Jede přes zařazenou rychlost

Příspěvek od Karler »

DworiBak píše:taky záleží jakou rychlost tam dáváš :wink:
1 a R :|
1.8 20V
92 KW 4motion

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Jede přes zařazenou rychlost

Příspěvek od Goauld »

Když stojíš čumákem do kopce a zařadíš 1, tak se to rozjede ? Nebo když stojíš čumákem z kopce a zařadíš R, tak taky ? Páč se mě zdá, že je to technicky nemožny, převodovka se neumí točit pozpátku. S tlakama ve válcích to má málo společnyho, aji když bys neměl hlavu, tak se "normální" auto nerozjede když má zařazenou rychlost a už vůbec ne, když se má rozjet do opačnyho směru, než je zařazeny.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
johnyG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 390
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: Jede přes zařazenou rychlost

Příspěvek od johnyG »

jestli to ma hydraulicky ovladanou spojku, tak by možná mohl byt problem zde. Je to jen nápad, nejsem mechanik.

Karler
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 31.05.2011 20:00

Re: Jede přes zařazenou rychlost

Příspěvek od Karler »

Goauld píše:Když stojíš čumákem do kopce a zařadíš 1, tak se to rozjede ? Nebo když stojíš čumákem z kopce a zařadíš R, tak taky ? Páč se mě zdá, že je to technicky nemožny, převodovka se neumí točit pozpátku. S tlakama ve válcích to má málo společnyho, aji když bys neměl hlavu, tak se "normální" auto nerozjede když má zařazenou rychlost a už vůbec ne, když se má rozjet do opačnyho směru, než je zařazeny.
Jo přesne tak i když zařadim obráceně než stojim tak stejne jede. Hydraulickou spojku to opravdu nevim ani sem to nenašel
1.8 20V
92 KW 4motion

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Jede přes zařazenou rychlost

Příspěvek od Goauld »

Určitě má hydraulickou spojku, lankem se to nedělá už hodně dlouho... Ale pokud by byl problém tam, tak nechápu jakej, leda by něco spojku nutilo aby se vypnula, což bez šlápnutí na pedál nejde. Jiná možnost by byla, pokud by spojka klouzala z důvodu slabyho přítlačáku, to by se ti ale špatně rozjíždělo a při vyšších stupních by spojka klouzala tak že by to spomalovalo i když by motor řval.
Je to divny...
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

dravaholk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.03.2013 13:31

Re: Jede přes zařazenou rychlost

Příspěvek od dravaholk »

Ahoj, jak to čtu, tak musím říct, že mám naprosto stejný problém.Mám Peugeot 406, též je jedno, kterou rychlost zařadím, jestli 1 nebo R, stačí mírný kppec a auto mi pomalu v určitých intervalech popojíždí dolů. V létě to neva, ale v zimě je dost blbý zatahovat ručku.....v servise mi řekli, že je to nemožný a nejspíš tym byl neutrál:):):) co k tomu říct? :)

sirmann
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.10.2011 08:45

Re: Jede přes zařazenou rychlost

Příspěvek od sirmann »

Goauld píše:Když stojíš čumákem do kopce a zařadíš 1, tak se to rozjede ? Nebo když stojíš čumákem z kopce a zařadíš R, tak taky ? Páč se mě zdá, že je to technicky nemožny, převodovka se neumí točit pozpátku. S tlakama ve válcích to má málo společnyho, aji když bys neměl hlavu, tak se "normální" auto nerozjede když má zařazenou rychlost a už vůbec ne, když se má rozjet do opačnyho směru, než je zařazeny.
No takovou blbost jsem dlouho nečetl,to by snad nenapsala ani ženská.Právě že tlaky ve válcích na to maj zásadní vliv a bez hlavy tlaky nejsou,tak bych chtěl vědět co ty "normální" auta bude nutit zůstat v kopci stát.Stačí v jednom válci slabší tlak a z kopce to začne ujíždět.

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Jede přes zařazenou rychlost

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Pokud se neplet, tak tlak je vždycky v jednom válci u válce u kterýho je komprese. Pokud by nebyl tlak v jednom válci (zrovna o ten který by to mělo být ,,opřeno"), tak motor se protočí (auto popojede) a bude to držet ten válec který má dobry tlaky.

A v motoru je ještě nějaky tření, to má taky nějaký odpor.
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Jede přes zařazenou rychlost

Příspěvek od duduh »

Oživení:Převodovka je domeček plný koleček.Právě tyto převody (kolečka) společně s odporem motoru (písty,rozvody....) dělají společný výsledný odpor "velikostně" podle zařazeného převodového stupně..Tedy je to vlastně princip tzv. motorové brzdy jako mají třeba autobusy.Zde se během jízdy omezí přísun paliva,uzavře se výfukové potrubí a autobus brzdí z kopce tzv. motorovou brzdou a to právě podle toho zařazeného převodového stupně..1kou brzdí hodně.......6tkou málo......
Tedy především záleží,jak velký je ten kopeček, aby překonal vše co jsem říkal..

Uživatelský avatar
OndraV5
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 15.11.2010 14:50
Bydliště: Krucemburk, VWysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jede přes zařazenou rychlost

Příspěvek od OndraV5 »

Ahoj,

tak je pravda, že když jsem měl auto čumákem z kopce a zařadl jsem 1, tak po intervalech popojíždělo, pocukávalo... mám Boru VR5.. Tlaky jsem nechával měřit a maj 1-2 válec má 19MPa a 3-4-5 válec maj 15MPa

Uživatelský avatar
Wíťa
Člen klubu
Příspěvky: 2688
Registrován: 27.10.2008 05:15
Bydliště: Havl. Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Jede přes zařazenou rychlost

Příspěvek od Wíťa »

Goauld píše:Když stojíš čumákem do kopce a zařadíš 1, tak se to rozjede ? Nebo když stojíš čumákem z kopce a zařadíš R, tak taky ? Páč se mě zdá, že je to technicky nemožny, převodovka se neumí točit pozpátku. S tlakama ve válcích to má málo společnyho, aji když bys neměl hlavu, tak se "normální" auto nerozjede když má zařazenou rychlost a už vůbec ne, když se má rozjet do opačnyho směru, než je zařazeny.
:-) proc by se prevodovka neumela tocit pozpatku? :-) myslim ze kdyz zkusis auto zvednout na zvedaku nechat tam jednicku, tak ze ti pujde normalne s kolama otacet dozadu ;-)
NA PRODEJ díly golf iv http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... 6#p2381636" onclick="window.open(this.href);return false;
OPRAVY A RENOVACE SEDAČEK VW GOLF IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=260712" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“